Logo van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden
Logo van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden

Adviseur Waterbeheer Veenweidegebieden

Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden

Poldermolen 2, 3994 DD Houten, Nederland

Sluit over 12 dagen

Begindatum:

1 jun 2026

Einddatum:

1 dec 2026

Uren per week:

24

Publicatiedatum:

24 apr 2026
Opdracht tarief 95Opdracht uren 24
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Wat ga je doen?

Als adviseur beheer veenweidegebieden van de afdeling waterbeheer werk je in de gebiedsteams Oude Rijn en IJsel, het veenweidegebied tussen Bodegraven en Utrecht, en Woerdense Verlaat en de Lek. In dit gebied komen verschillende uitdagingen samen en deze veenweide-vraagstukken om heldere, gebiedsgerichte adviezen die zowel strategisch, tactisch als operationeel houtsnijden. Je bent een sleutelfiguur in het vormgeven van toekomstbestendige watersystemen en maakt van complexe watervraagstukken heldere oplossingen. Je beheerst niet alleen de inhoud, je hebt goede onderhandelingsvaardigheden, en je kan namens de afdeling waterbeheer proactief een stevige en consistente adviserende rol pakken richting andere afdelingen.

Jij vormt een belangrijke schakel tussen de collega’s van waterbeheer bij de gebiedsteams en assetteams, maar ook de afdeling Ontwerp, Strategie en Advies. Jouw waterschapswerk bestaat uit het:

  • Inbrengen van waardevolle gebieds- en watersysteemkennis voor interne en externe planvorming en beheeractiviteiten;
  • Je kennis van veenweidegebied en - dynamiek verbinden aan programma’s en projecten van het Hoogheemraadschap;
  • Optreden als aanspreekpunt voor inhoudelijke aspecten van het watersysteem.
  • Behartigen van de belangen van ons waterschap. Je weet bewoners en gebruikers te overtuigen van de noodzaak van onze beslissingen;

We starten met een tijdelijke opdracht. De kans bestaat dat de werkzaamheden zich verder zullen ontwikkelen, waardoor verlenging tot de mogelijkheden behoort. Zo krijg je de kans om langdurig impact te maken én je kennis en ervaring verder uit te bouwen.

Eisen

  • De professional is uiterlijk beschikbaar per 1 juni 2026 voor gemiddeld 24 uur per week.
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als Adviseur binnen watermanagement, benoem duidelijk waar dit is opgedaan.
  • Minimaal een aantoonbaar afgeronde hbo-bachelor opleiding op het gebied van watermanagement, groene leefomgeving, civiele- of cultuurtechniek.
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met de verwerking met GIS.
  • In bezit van een rijbewijs (B), benoem dit duidelijk in het cv; (We hebben poolauto’s waar je gebruik van kunt maken).

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring als adviseur op het gebied van watermanagement en/ of veenweide bij een publieke organisatie, indien een vergelijkbare functie motiveer dit dan duidelijk (30 punten).
  • Aantoonbare werkervaring adviseur op het gebied van watermanagement bij een Waterschap indien een vergelijkbare functie motiveer dit dan duidelijk (25 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met samenwerkingsprocessen waarbij de (uiteenlopende) belangen van diverse stakeholders in acht worden genomen, benoem hiervan een voorbeeld in het cv (25 punten).
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met GIS, benoem duidelijk waar dit is opgedaan (20 punten).

Competenties

  • Analytische en praktische instelling; je werkt oplossingsgericht.
  • Goede sociale vaardigheden.
  • Je kunt je ideeën en oplossingen helder en inspirerend overbrengen aan collega's.
  • Je vindt het leuk om een netwerk op te bouwen waardoor je zorgt voor een goede verbinding tussen het werk binnen en de uitvoering buiten.
  • Je werkt zelfstandig en in teamverband om kennis te delen en elkaar te helpen om tot oplossingen te komen.
  • Je bent stevig in je schoenen of laarzen en toont eigenaarschap.
  • Je weet scherp te blijven en elkaar te stimuleren, ook onder druk.

Organisatie en team

Wie zijn wij

Bij HDSR omarmen we water in al zijn vormen. Van regenwater in jouw wijk tot levendige ecosystemen in onze waterwegen. Met een veranderend klimaat is ons werk urgenter dan ooit. We zoeken experts die hun stempel willen drukken op onze regio.

Ons waterwerk is zichtbaar en onmisbaar. We werken elke dag samen met bewoners, boeren, ondernemers en andere overheden aan veilige dijken en voldoende en schoon water. Noodzakelijk voor een leefbare omgeving. Jouw expertise maakt het verschil. Iedereen doet dat op een eigen unieke manier, met vertrouwen en bezieling.

In dit team kom je te werken

Als adviseur ben je onderdeel van het team Gebieden binnen de afdeling Waterbeheer in het gebiedsteam Oude Rijn. Ons beheergebied is verdeeld in 4 gebiedsregio’s. Het gebiedsteam bestaat uit de gebiedsmanager, 2 gebiedsbeheerders en 4 buitendienstmedewerkers. Wij vinden vertrouwen in elkaar belangrijk en de vrijheid om zelf beslissingen te kunnen maken.

Gespreksinformatie

Beoordeling

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 19 mei 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 15 mei 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten die door de administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Ja

Optie tot verlenging: De opdracht heeft een optie tot verlenging van 3 keer 6 maanden.

Hybride: Werkdagen zijn in overleg, hybride werken is mogelijk.

Overig algemeen:

Salarisschaal
Deze functie is ingedeeld in salarisschaal 10. Deze salarisschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
Aan deze salarisschaal zit een maximaal uurtarief gekoppeld. Boven dit uurtarief mag niet worden uitgevraagd.

De administratieve partner brengt voor deze opdracht € 2,75 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.

Offerte eisen
Maximaal 5 pagina’s excl. motivatiebrief en excl. voorblad, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: in overleg

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.

  • BYOD (bring your own device) is voor deze opdracht niet van toepassing. Een telefoon en een laptop wordt uitgereikt door HDSR. Een eigen laptop kan/mag vanwege security aspecten niet worden gebruikt.

  • iDIN check wordt uitgevoerd door de professional op aangeven van de administratieve partner. Het resultaat van de check wordt vastgelegd in de portal en is opvraagbaar door HDSR.

  • Indien gewenst door HDSR kan er gevraagd worden op een echtheidsbewijs van een diploma/certificaat.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr