Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR)
Logo van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR)

Portfoliomanager

Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR)

Poldermolen 2, 3994 DD Houten, Nederland

Sluit over 7 dagen

Begindatum:

1 jul 2026

Einddatum:

1 jul 2027

Uren per week:

28 - 36

Publicatiedatum:

2 jun 2026
Opdracht tarief 120Opdracht uren 28 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Wij zoeken een ervaren Portfoliomanager die helpt om een duidelijke vervolgstap te maken in volwassenheid, dit in samenwerking met de informatiekundigen en teams. Hierbij gaat de aandacht uit naar het verbeteren van het portfoliomanagementproces, optimaliseren van tooling én de verbetering hoe wij als organisatie met het proces omgaan. Dat vraagt naast het uitvoeren van de rol, ook begeleiding en coaching van de verschillende functionarissen die een rol hebben in het proces.

Als Portfoliomanager ben je verantwoordelijk voor de regie op het portfoliomanagementproces, waarin de verschillende (project)voorstellen worden beoordeeld en geprioriteerd en – in geval van prioriteit – worden opgestart. Je zorgt voor de verbinding tussen de geprioriteerde (project)voorstellen, het informatiebeleidsplan, de visie Digitale Transformatie, de architectuur, het sourcingsbeleid en het bestaande IT-landschap. Je evalueert de toegevoegde waarde van het huidige portfolio en bepaalt de toegevoegde waarde van nieuwe ontwikkelingen. Vervolgens vertaal je dit samen met de Enterprise Architect naar een roadmap waarop de CIO kan sturen. Je verzorgt strategische besluitvorming op MT-niveau en rapporteert over de voortgang van alle geprioriteerde projecten. Je ondersteunt de afdeling I&A bij het plannen van de beschikbare capaciteit.

In samenwerking met de CIO zet je de strategische richting uit van het portfolio voor de organisatie. Daarbij is de digitale transformatie van het waterschap leidend. Je onderhoudt contacten met de verschillende business domeinen en houdt daarmee zicht op relevante ontwikkelingen. Op tactisch niveau werk je nauw samen met de informatiemanagers en bedrijfskundigen om relevante ontwikkelingen te vertalen naar uitvoerbare plannen of adviezen. Je bent onderdeel van de strategische i-dialoog binnen HDSR, de driehoek tussen de informatiekundige, de portfoliomanagement rol en de business. Je adviseert en ondersteunt Product Owners bij de ontwikkeling van hun IT-dienst. Ook houd je zicht op relevante ontwikkelingen in de sector via Het Waterschapshuis of de Unie van Waterschappen. Deze ontwikkelingen vertaal je naar het portfolio.

Eisen

  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag.
  • Minimaal beschikbaar per 1 juli 2026 voor 28 uur per week en maximaal 36 uur per week.
  • Minimaal een aantoonbaar afgeronde HBO bachelor opleiding.
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als portfoliomanager.
  • Aantoonbare werkervaring met de inrichting en de implementatie van een portfoliomanagementproces, benoem duidelijk waar dit is gedaan.
  • Uurtarief maximaal € 120,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werk verkeer, werk-werkverkeer én parkeerkosten inclusief administratieve partner fee.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring als portfoliomanager binnen waterschap of watersector (30 punten).
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar met de inrichting en de implementatie van een portfoliomanagementproces, benoem duidelijk waar dit is gedaan (25 punten).
  • Minimaal beschikbaar per 22 juni 2026 voor 28 uur per week en maximaal 36 uur per week (15 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met projectmanagementstandaarden zoals PRINCE2, IPMA of PMI en Agile-methodieken zoals Scrum en Kanban, benoem dit duidelijk in het cv (20 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met Microsoft Azure DevOps (10 punten).

Competenties

  • Als Portfoliomanager binnen HDSR ben je verbindend, richtinggevend en daadkrachtig waar nodig is en bent organisatiegevoelig, zodat je ziet wanneer iets ter besluitvorming moet worden gebracht als voortgang stagneert.
  • Je hebt naast proceskennis een hand-on mentaliteit in de uitvoering en kan schakelen tussen de verschillende niveau’s van de organisatie.

Organisatie en team

Bij HDSR omarmen we water in al zijn vormen. Van regenwater in jouw wijk tot levendige ecosystemen in onze waterwegen. Met een veranderend klimaat is ons werk urgenter dan ooit. We zoeken experts die hun stempel willen drukken op onze regio. 

Ons waterwerk is zichtbaar en onmisbaar. We werken elke dag samen met bewoners, boeren, ondernemers en andere overheden aan veilige dijken en voldoende en schoon water. Noodzakelijk voor een leefbare omgeving. Jouw expertise maakt het verschil. Iedereen doet dat op een eigen unieke manier, met vertrouwen en bezieling.

Je werkt in de afdeling Informatiemanagement en Automatisering (I&A). De afdeling I&A groeit in 2023 van circa 60 medewerkers naar 110 medewerkers in 2026, verdeeld over de teams Informatiediensten, Automatiseringsdiensten, Geo informatie en IT Regie. Centraal daarin staan verbetering van de dienstverlening, beter aansluiten bij de behoeften van de organisatie, professionalisering en wendbaarheid op basis van agile werken. We zijn doorlopend aan het op orde brengen en houden van de basis, met focus op beveiliging en continuïteit. Daarnaast hebben wij een voortrekkersrol in de digitale transformatie voor de gehele HDSR-organisatie. Met de visie op digitale transformatie verandert de organisatie van afdelingsgericht naar procesgericht.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten die door administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties. De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op woensdag 10 juni 2026 tussen 09:00 uur en 15.00 uur en/ of 16 juni tussen 14.00 uur en 17.00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op dinsdag 9 juni 2026 in de loop van de middag bericht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Optie tot verlenging: 2x 6 maanden

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

ID-nummer UBEEO: 1303773

De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.

Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

BYOD (bring your own device) is voor deze opdracht niet van toepassing. Een telefoon en een laptop wordt uitgereikt door HDSR. Een eigen laptop kan/mag vanwege security aspecten niet worden gebruikt.

iDIN check wordt uitgevoerd door de professional op aangeven van de administratieve partner. Het resultaat van de check wordt vastgelegd in de portal en is opvraagbaar door HDSR.

Indien gewenst door HDSR kan er gevraagd worden op een echtheidsbewijs van een diploma/certificaat.

Offerte eisen
Maximaal 5 pagina’s excl. motivatiebrief en excl. voorblad, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr