Homepagina
Homepagina
Logo van Gemeente Zutphen
Logo van Gemeente Zutphen

Beleidsmedewerker Wmo (aandachtsgebied Beschermd wonen, Huishoudelijke Zorg, Wmo verordening, (regionale) inkoop)

's-Gravenhof 2, 7201 DN Zutphen, Nederland

Sluit over 10 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

16 - 24

Publicatiedatum:

21 okt 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 16 - 24
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

In verband met uitval van een collega zoeken we een tijdelijke collega die goed weet te schakelen en op te pakken onderwerpen ook weer los te laten en goed over te dragen. Flexibiliteit hierin is een vereiste. Je houdt je in principe bezig met beleidsthema's die spelen op het gebied van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Je weet goed de verbinding te maken met uitvoering, samenleving, regio en bestuurder(s).

Beleidsonderwerpen die nu moeten worden opgepakt zijn:
  • Deelname aan projectgroep Nieuwe inkoop Beschermd wonen;
  • Uitvoering geven aan motities (leges gehandicaptenparkeerplaats);
  • Besluitvorming verlenging overeenkomst huishoudelijke zorg en bijbehorende evaluatie;
  • Besluit over al dan niet verlengen pilot beschermd thuis en het borgen van beschermd thuis;
  • Publicatie verordening en beleidsregels Wmo en informeren consulenten;
  • Mogelijk deelnemen aan (regionale) inkoopoverleggen zoals Hulpmiddelen en trapliften;
  • Organiseren bestuutlijk gesprek met medewerkers huishoudelijke zorg.

Eisen

  • Op deze opdracht is het principe 'Bring Your Own Device' van toepassing. De professional maakt bij de uitvoering van de opdracht gebruik van eigen IT-middelen (laptop, telefoon en bijbehorende accessoires);
  • Voor deze aanbesteding pas je SROI toe ter waarde van 1% (ZZP) of 2% (detacheringsbureau) indien de opdracht >75.000,- passeert;
  • Je hebt aantoonbare werkervaring bij een gemeente. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject;
  • Je hebt aantoonbare werkervaring met bestuurlijke advisering. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject;
  • Je hebt aantoonbare werkervaring in de rol van beleidsmedewerker Wmo en/of direct vergelijkbare rol. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring binnen Wmo met beschermd wonen, ambulante begeleiding en/of beschermd thuis, inkoop Wmo, huishoudelijke zorg, gehandicaptenparkeerkaart én doelgroepenvervoer. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (30 punten);
    • Werkervaring met alle 6 de onderdelen (30 punten);
    • Werkervaring met 5 onderdelen (25 punten);
    • Werkervaring met 4 onderdelen (20 punten);
    • Werkervaring met 3 onderdelen (15 punten);
    • Werkervaring met 2 onderdelen (10 punten);
    • Werkervaring met 1 onderdelen (5 punten);
    • Geen aantoonbare werkervaring (0 punten);
  • Aantoonbare werkervaring in de rol van adviseur aan de portefeuillehouder Wmo. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (30 punten);
    • Minimaal 3 jaar (30 punten);
    • Minimaal 2 jaar (15 punten);
    • Minimaal 1 jaar (0 punten);
  • Aantoonbare werkervaring bij een gemeente. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (40 punten)
    • Minimaal 3 jaar (40 punten);
    • Minimaal 2 jaar (25 punten);
    • Minimaal 1 jaar (10 punten);
    • Aantoonbare werkervaring (0 punten);

Competenties

  • Aanpassingsvermogen;
  • Uitdrukkingsvaardigheid (schriftelijk);
  • Resultaatgericht werken;
  • Samenwerken;
  • Overtuigen;
  • Besluitvaardigheid;
  • Organiseren;
  • Analyserend vermogen;
  • Plannen en organiseren.

Organisatie en team

Wij zijn gepassioneerd, ondernemend en creatief. We omarmen duurzaamheid en inspiratie, en koesteren ons rijke verleden met trots. Bij ons staat goede dienstverlening centraal. We zijn er voor de Zutphense samenleving en stimuleren de betrokkenheid en samenwerking van onze inwoners.

Werken voor de gemeente Zutphen betekent werken in een prachtige en inspirerende omgeving. We zijn trots op onze historische middeleeuwse binnenstad, de IJssel en de Berkel en talloze vijvers en grachten, de wijken, de parken en het dorp Warnsveld.

Bij een gemeente werk je in een politiek-bestuurlijke omgeving. Dit betekent dat je te maken krijgt met wisselende prioriteiten en samenwerkt met verschillende groepen mensen. Je hebt de taak om zorgvuldig om te gaan met publieke middelen en soms moet je je weg vinden in wat ingewikkelde procedures. Het mooie van dit werk is, dat wat je doet vaak direct bijdraagt aan de Zutphense samenleving.

Zutphen zet in op diversiteit en inclusie. Het maakt ons niet uit waar je geboren bent, waar je in gelooft, van wie je houdt, wat je fysieke kenmerken zijn, hoe oud je bent, wat je gender is of wat je culturele achtergrond is. We zijn nieuwsgierig naar jouw talent en hoe jij het verschil maakt voor onze gemeente!

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de Top 5 cv's offertes van de kandidaten die in de voorselectie zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:
  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.
De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 5 november 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op dinsdag 3 oktober 2026 bericht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Mogelijk, maar nog niet bekend.

Hybride: De opdracht wordt vervuld in overleg, met een voorkeur voor aanwezigheid op maandag en/of dinsdag in verband met overleggen.

Overig algemeen: Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10a. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: in overleg, bij voorkeur maandag en of dinsdag (ivm portefeuillehoudersoverleg en andere overleggen).

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet je gebruik maken van eigen apparatuur. Binnen de gemeente gebruiken wij de HP ProBook 440 G11 in combinatie met de HP USB-C Dock G5. Om jouw eigen laptop goed te kunnen gebruiken op onze HP Docking G5, moet deze minimaal voldoen aan de volgende voorwaarden:
    • Een USB-C aansluiting hebben.
    • De USB-C aansluiting moet DisplayPort Alt Mode ondersteunen (voor beeldschermen via de docking).
    • De USB-C aansluiting moet bij voorkeur USB Power Delivery (PD) ondersteunen, zodat de laptop via de docking kan worden opgeladen.
    • Een Thunderbolt 3, Thunderbolt 4, USB4 of USB-C poort met DisplayPort Alt Mode is geschikt.
    • De laptop moet ondersteuning bieden voor externe beeldschermen via de USB-C poort.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr