Deze opdracht is verlopen, je kunt je niet meer inschrijven.
Logo van Gemeente Zoetermeer
Logo van Gemeente Zoetermeer

Teammanager Beleid Inkomen & Zekerheid

Stadhuisplein 1, 2711 EC Zoetermeer, Nederland

Gesloten

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

28 mei 2026
Opdracht tarief 130Opdracht uren 32 - 36
De inhuuropdracht is verlopen. Je kunt hieronder verder lezen.

Omschrijving

Als teammanager Beleid Inkomen & Zekerheid geef je leiding aan een team van circa 20 professionals. Het team werkt aan beleidsontwikkeling en de vertaling hiervan naar de uitvoering. Je bent de verbindende schakel tussen bestuur, beleid en uitvoering en vervult drie rollen:

Coach

  • Stimuleren van eigenaarschap, ontwikkeling en samenwerking
  • Creëren van een veilig en lerend werkklimaat

Manager

  • Verantwoordelijk voor bedrijfsvoering, budget en P&C-cyclus
  • Coördineren van werkzaamheden en prioriteiten
  • Ondersteunen van medewerkers in bestuurlijke afstemming

Leider

  • Bieden van richting en prioritering in een complexe omgeving
  • Realiseren van rust, stabiliteit en overzicht
  • Vertalen van strategische opgaven naar concrete resultaten

Daarnaast:

  • Actieve bijdrage aan het managementteam dat groeit van 4 naar 7 teammanagers
  • Versterken van de samenwerking binnen en buiten de organisatie
  • Verbinden van beleid en uitvoering, waarbij de praktijk leidend is
  • Onderhouden van relaties met o.a. wethouders, Binnenbaan en partners in de arbeidsmarktregio/stedelijke kenniseconomie
  • Signaleren van trends en vertalen naar beleidsontwikkeling

Eisen

  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • De professional heeft in de afgelopen 6 maanden niet 3 overeenkomsten met een totale duur van 24 maanden gehad bij de opdrachtgever. (Dit criterium is niet van toepassing op professionals die een vast dienstverband hebben bij de uitlenende partij;)
  • Beschikbaar per juni 2026 voor minimaal 32 uur per week;
  • Het uurtarief is maximaal €130,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werk en fee administratieve partner;
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als leidinggevende binnen het sociaal domein;
  • Aantoonbare werkervaring als leidinggevende in een politiek-bestuurlijke omgeving bij een gemeente.
  • Minimaal een aantoonbaar afgeronde wo-bachelor opleiding;

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring met het sturen op samenhang tussen beleid en uitvoering binnen een complex sociaal domein, concreet onderbouwt met een praktijkvoorbeeld (35 punten);
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als teammanager binnen een gemeentelijke organisatie (25 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen en stimuleren van de samenwerking van medewerkers en het creëren van een professioneel teamklimaat, toon dit aan doormiddel van een voorbeeld (20 punten);
  • Een door de professional zelf beschreven concreet voorbeeld waarin je in een organisatie met bestuurlijke druk, groei of verandering: rust en stabiliteit heeft gebracht in een team of afdeling, scherpe prioritering heeft aangebracht en het managementteam heeft versterkt of doorontwikkeld (20 punten).

Competenties

  • Strategisch en analytisch sterk;
  • Bestuurlijke sensitiviteit;
  • Verbindend leiderschap;
  • Resultaatgericht en besluitvaardig;
  • Omgevingsbewust;
  • Coachend vermogen;
  • Samenwerkingsgericht.

Organisatie en team

Organisatie
Iedereen die bij de gemeente werkt, bouwt direct of indirect en uit volle overtuiging mee aan Zoetermeer. Door heldere keuzes te maken, verbindingen te leggen en uit te gaan van ieders eigen kracht zien we de stad mooier en beter worden. We zijn trots op het resultaat van vandaag en bouwen aan de resultaten van morgen.
Samen, open, flexibel en lerend creëren we oplossingen voor maatschappelijke vraagstukken. Groot en klein, voor de stad en de mensen, voor nu en de toekomst We zien mogelijkheden, benutten kansen en maken ruimte voor ideeën en initiatief. Met hart voor de stad samen bouwen aan het Zoetermeer van vandaag én morgen. Dat is de misse waar wij voor gaan!

Afdeling
Het team Inkomen & Zekerheid richt zich op bestaanszekerheid, inkomensondersteuning en participatie.
De afdeling staat voor een stevige ontwikkelopgave: het versterken van de verbinding tussen beleid en uitvoering, het realiseren van maatschappelijke impact en het verder professionaliseren van de organisatie.
Wij werken integraal en resultaatgericht en hebben een hoge ambitie op kwaliteit, samenwerking en innovatie.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek

  • De opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de tien geselecteerde professionals in onderlinge vergelijking op de volgende criteria:
  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste professionals (minimaal 2) worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek

In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professionals voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professionals dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige professionals worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

De gesprekken bij de gemeente zijn gepland op vrijdag 19 juni 2026. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 15 juni 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze aanvraag.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Optie tot verlenging: 2x 6 maanden

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

Schaal
Deze opdracht is ingedeeld in Schaal 13 (nieuwe structuur).

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen
De opdracht wordt uitgevoerd op de volgende werkdagen: ma t/m vrij

  • Een Verklaring omtrent het Gedrag (VOG) is een vereiste.