Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
-Publicatiedatum:
16 apr 2026De gemeente Woerden is de afgelopen periode druk bezig geweest met het op orde brengen van de formatie en de bijbehorende salarisbegroting. Aanleiding hiervoor was:
De afgelopen maanden zijn verschillende acties uitgevoerd om op het vlak van de formatie in control te komen. In afstemming met de 21 teams is gekeken naar de toegestane formatie, de huidige bezetting en de aanwezige inhuur. In meerdere overleggen is hier duidelijkheid over gekomen en de gemeente is nu zover dat de formatie per 1-1-2026 duidelijk is en in AFAS wordt vastgelegd. Hetzelfde geldt voor de bezetting. Daar waar vacatures zijn, wordt vaak ingehuurd en in grote mate is deze inhuur ook in beeld gebracht (looptijd en kosten). Beschikbaar salarisbudget minus de uitgaven aan bezetting en inhuur geeft uiteindelijk een prognose voor de uitnutting van het salarisbudget per domein en daarmee voor de gehele gemeente. De eerste prognose is ook gemaakt.
De gemeente staat nu op het punt om de bedachte systematiek te continueren en implementeren en op dit moment ontbreekt de capaciteit om sturing op deze implementatie te zetten. Hiervoor zoekt de gemeente een projectleider.
Wat je gaat doen:
Werken voor de gemeenten Woerden en Oudewater betekent werken aan ambities in een dynamische organisatie met grote maatschappelijke verantwoordelijkheid. Ruim 500 talentvolle professionals werken voor twee gemeentebesturen die samen 60.000 inwoners vertegenwoordigen.
Je bent werkzaam in een politiek bestuurlijke omgeving en centraal in het Groene Hart. De organisatie kent een informele werksfeer en heeft oog voor medewerkers met talent. We stimuleren ontwikkeling en brede inzetbaarheid. We bieden flexibiliteit in werkzaamheden en interessante interne projecten aan.
Meteen vanaf dag één maak je deel uit van het team P&O. Samen met 18 collega’s werk je aan een prettige en veilige werksfeer. Je werkt samen met jouw collega’s van het P&O Servicepunt, P&O advies en P&O Strategie en Beleid.
Ons team is een mix van jonge mensen en collega’s met jarenlange ervaring, zodat je veel van elkaar leert en samen tot de beste oplossing komt. We werken hard en hebben hart voor het werk wat we doen. En zie je de oplossing niet? Er is altijd iemand die je op weg helpt met een verfrissend inzicht.
Je werkt vanuit ons prachtige kantoor in het gemeentehuis in Woerden, een open en lichte werkplek waar je je collega’s ontmoet. Maar ook werken op het stadskantoor in Oudewater, het stadserf, projectlocatie of vanuit huis behoort tot de mogelijkheden.
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op een nader te bepalen moment. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen zo snel mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Optie tot verlenging: 1x 2 maanden
Hybride: Maar ook werken op het stadskantoor in Oudewater, het stadserf, projectlocatie of vanuit huis behoort tot de mogelijkheden.
Overig algemeen:
Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste.
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 11. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Maandag t/m donderdag.
Gemeente Woerden heeft ervoor gekozen om een administratieve partner als broker in te zetten. Na gunning verzorgt de administratieve partner derhalve de contractafhandeling, urenregistratie en facturatie. Dit betekent dat je een overeenkomst afsluit met de administratieve partner. Je zal in casu factureren aan de administratieve partner middels de facturatiemodule van de administratieve partner. Indien je de opdracht gegund krijgt, ontvang je een handleiding. Door in te schrijven ga je ermee akkoord middels deze constructie de opdracht uit te voeren.