Logo van Gemeente Woerden
Logo van Gemeente Woerden

Persvoorlichter/ coordinator redactie

Blekerijlaan 14, 3447 GR Woerden, Nederland

Sluit over 6 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

12 mrt 2026
Opdracht tarief 95Opdracht uren 32
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Je bent het eerste aanspreekpunt binnen de gemeenten Woerden en Oudewater voor perszaken. Je bent persvoorlichter en woordvoerder voor alle reguliere dossiers en zorgt dat binnenkomende persvragen snel en duidelijk worden beantwoord. Voor specifieke dossiers doen communicatieadviseurs soms de woordvoering, of de bestuurders zelf. Je neemt persvragen van lokale en landelijke media in ontvangst en gaat vervolgens binnen de organisatie op zoek naar antwoorden. Hierbij heb je ook regelmatig contact met burgemeesters en wethouders en de strategisch communicatieadviseurs. Daarnaast ben je sparringpartner voor collega's over persgevoelige onderwerpen. Je houdt de collega-agenda's bij en adviseert samen met de communicatieadviseurs over het wel of niet inzetten van perscommunicatie.

Naast je werk als persvoorlichter buig je samen met de communicatiemedewerker en de specialist social media content over de communicatie rondom terugkerende gebeurtenissen, zoals de lintjesregen en de start van het zwemseizoen. Ook communicatie over verandering van de gemeentelijke dienstverlening behoort tot de taken. Samen zorgen jullie ervoor dat deze informatie goed op onze vaste communicatiekanalen terecht komt (zoals de informatiepagina's in de krant en de social media kanalen).

Eisen

  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag.
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als persvoorlichter of communicatieadviseur binnen een overheidsorganisatie.
  • Een afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau in de richting van communicatie of journalistiek.

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 8 jaar als persvoorlichter of communicatieadviseur binnen een overheidsorganisatie (30 punten).
  • Een afgeronde opleiding op minimaal wo master niveau in de richting van communicatie of journalistiek (20 punten).
  • Uitstekende schrijfvaardigheid, aan te tonen door middel van een motivatie bij de reactie op deze vacature én minimaal 1 persbericht inclusief bronvermelding (de motivatiebrief dient door de professional zelf geschreven te worden en persbericht moet als een document met het cv worden aangeboden) (50 punten).

Competenties

  • Je bent omgevingssensitief.
  • Je bent goed in samenwerken.
  • Je kunt snel schakelen.
  • Je blijft rustig in stressvolle situaties.
  • Je kunt zelfstandig werken.
  • Je hebt oog voor het maken van passende beelden (foto en video).

Organisatie en team

Werken voor de gemeenten Woerden en Oudewater betekent werken aan ambities in een dynamische organisatie met grote maatschappelijke verantwoordelijkheid. Ruim 500 talentvolle professionals werken voor twee gemeentebesturen die samen 60.000 inwoners vertegenwoordigen.

Je bent werkzaam in een politiek bestuurlijke omgeving en centraal in het Groene Hart. De organisatie kent een informele werksfeer en heeft oog voor medewerkers met talent. We stimuleren ontwikkeling en brede inzetbaarheid. We bieden flexibiliteit in werkzaamheden en interessante interne projecten aan.

Je komt te werken in het team communicatie.

Gespreksinformatie

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op een nader te bepalen moment. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk een dag van tevoren een bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: Mogelijk maar nog niet bekend

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

  • Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

  • De administratieve partner brengt voor deze opdracht geen fee in rekening bij de winnende leverancier.

  • Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

  • De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag.

  • Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste.

  • Uitzend-/ en uitleenbedrijven moeten voldoen aan de voorwaarden voor disculpatie als gesteld in de wijziging leidraad invordering nr. BLKB2012/1062M.

  • Indien de professional personeel ter beschikking stelt, staat de professional in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur