Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Gemeente Wijk bij Duurstede
Logo van Gemeente Wijk bij Duurstede

Interim Gemeentesecretaris / Algemeen Directeur

Karel de Grotestraat 30, 3962 CL Wijk bij Duurstede, Nederland

Sluit over 11 dagen

Begindatum:

15 jun 2026

Einddatum:

-

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

25 apr 2026
Opdracht tarief 150Opdracht uren 32
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Opdracht

We werken met drie domeinen met elk twee of drie teams. De domeinen vallen onder de verantwoordelijkheid van een directeur. De directeuren en de gemeentesecretaris vormen samen het DT. De 3 domeinen zijn: 1) Buiten, Inwoners en Diensten (BID), 2) Ruimtelijke en Maatschappelijke Ontwikkeling (RMO), 3) Binnen, Medewerkers en Middelen (BMM).

Profielschets

We zoeken een professional met hart voor medewerkers en inwoners, die voor ons – ook voor een korte periode - het verschil kan maken.

Vanuit je rol als algemeen directeur ga je samen met het DT en de teamleiders actief aan de slag. Je bent zichtbaar, betrokken en toegankelijk, een boegbeeld voor de organisatie. Je staat voor de organisatie. Je signaleert knelpunten, bespreekt ze en handelt ernaar. Je durft kritisch te zijn en biedt tegenspel wanneer nodig. Vanuit je rol als gemeentesecretaris draag je bij aan een goed functionerend college en DT. Als ambtelijk opdrachtgever draag je bij aan de opgaves binnen onze mooie gemeente, waaronder realisatie van de bezuinigingsopgave 2026-2029.

Naast je rol in de opgaves en naar het college, vervul je de wettelijke taken van de gemeentesecretaris/ algemeen directeur van de organisatie en WOR-bestuurder. Je schat gevoeligheden goed in en handelt op basis daarvan snel en adequaat.

Je biedt op motiverende wijze ruimte aan ontwikkeling van mensen, bent gedreven het beste uit onze organisatie te halen en bent transparant over rollen, verwachtingen en verantwoordelijkheden. Je bent een uitstekende teamspeler en een voorbeeld als het gaat om constructieve samenwerking met bestuur, collega’s en externe partners. Je bent ook een realist, iemand die bestuurlijke prioriteiten weet samen te brengen met een kritische houding voor wat haalbaar is voor de organisatie en die strategie kan omzetten in haalbare plannen.

Eisen

  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde bovenaan de opdracht.
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als Gemeentesecretaris / Algemeen directeur van de gemeente.
  • Aantoonbaar afgeronde opleiding op minimaal WO bachelorniveau in de richting van rechten of bestuurskunde.
  • Aantoonbare beschikbaarheid volledig op het Gemeentehuis Wijk bij Duurstede te werken.
  • Uurtarief maximaal € 150,00 exclusief BTW/inclusief fee administratieve partner en reiskosten woon/werk.

Wensen en competenties

Wensen

  • Uiterlijk beschikbaar per 15 juni 2026 voor 32 uur per week. (10 punten)
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 8 jaar als Gemeentesecretaris / Algemeen directeur van de gemeente. (35 punten)
  • Aantoonbare werkervaring op strategisch niveau met bezuinigingsopgaven, omschrijf duidelijk in het cv hoe deze ervaring is opgedaan. (25 punten)
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met organisatieontwikkeling binnen een gemeentelijke organisatie, omschrijf duidelijk in het cv hoe deze ervaring is opgedaan. (30 punten)

Competenties

  • Samenwerken
  • Omgevingssensitiviteit
  • Politiek bestuurlijke sensitiviteit
  • Overtuigingskracht
  • Luisteren
  • Oordeelsvorming en besluitvaardigheid
  • Strategisch / analytisch

Organisatie en team

Dit is de gemeente Wijk bij Duurstede
Samen met Cothen en Langbroek vormt Wijk bij Duurstede een middelgrote gemeente met ongeveer 24.000 inwoners en 160 medewerkers, waar het fijn is om te wonen en te werken. Want werken voor onze gemeente wil zeggen dat je niet alleen je hoofd gebruikt, maar ook je handen uit de mouwen steekt en met je voeten in de klei staat. Je weet mét en voor wie je werkt en je ziet het resultaat van je werk in de praktijk tot stand komen. Korte lijnen met inwoners, ondernemers en het bestuur maken je werk interessant. Daarbij zetten we een gezonde dosis pragmatiek in. Naast je vakkennis is er volop ruimte om je talenten in te zetten. Het is denken én doen geblazen hier in Wijk. Daarbij vinden we het belangrijk dat we elkaar goed kennen en het leuk hebben met elkaar.
Bij de gemeente Wijk bij Duurstede verwelkomen wij graag mensen met verschillende leeftijden, achtergronden, overtuigingen en voorkeuren. We vinden het belangrijk dat jouw talenten en kwaliteiten worden benut en dat je met vertrouwen en plezier je werk kan doen. Verhalen van collega’s over hoe het is om bij ons te werken vind je op onze website.

Opdracht
We werken met drie domeinen met elk twee of drie teams. De domeinen vallen onder de verantwoordelijkheid van een directeur. De directeuren en de gemeentesecretaris vormen samen het DT. De 3 domeinen zijn: 1) Buiten, Inwoners en Diensten (BID), 2) Ruimtelijke en Maatschappelijke Ontwikkeling (RMO), 3) Binnen, Medewerkers en Middelen (BMM).

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de professionals die door administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria:

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten;
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste twee professionals worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professionals voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professionals dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige professionals worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. De opdrachtgever behoudt zich het recht voor om de opdracht niet te gunnen. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op maandag 11 mei 2026 van 10.00 uur tot 11.00 uur of van 13.00 tot 14.00 uur. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 8 mei 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Optie tot verlenging: 2 keer 6 maanden.

Hybride: Volledige beschikbaarheid op het Gemeentehuis Wijk bij Duurstede is vereist.

Overig algemeen:

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • Administratieve partner brengt voor deze opdracht € 2,25 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.
  • CV-eisen: Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
  • Werkdagen: De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur