Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
-Publicatiedatum:
19 jan 2026In Soest werken we met een team van 10 aan de energietransitie binnen het Energieprogramma ‘Energie van Soest’ 2024–2030. Het programma bestaat uit vier programmalijnen:
Communicatie en participatie liggen als basis onder alle programmalijnen.
Vanwege het opzetten en uitrollen van Klimaat op Orde Soest (KOOS) is er tijdelijk behoefte aan extra uitvoerende communicatiekracht. We zoeken iemand die deze werkzaamheden in 24 uur per week kan uitvoeren: een communicatieprofessional die van aanpakken weet en werkt vanuit een helder plan. Iemand die sociaal is en met de voeten in de samenleving staat en vrijwilligers, inwoners en organisaties met enthousiasme mee kan krijgen in de bedoeling van KOOS. Het is dan ook handig dat je uit de buurt komt, zodat je makkelijk even bij mensen langs kunt gaan -daar waar het gebeurt-en je rol kunt nemen bij bewonersavonden.
De letters van KOOS staan voor Klimaat op Orde Soest: samen bijdragen aan een duurzaam Soest en Soesterberg. KOOS is een samenwerking van lokale organisaties:
Er is een concept en een huisstijl ontwikkelt. Nu is het tijd om die om te zetten in communicatiemiddelen en die middelen zo in te zetten dat hiermee het concept KOOS in de loop van tijd steeds meer wordt geladen. Het doel is dat inwoners en organisaties in Soest bij vragen over klimaat en duurzaamheid direct denken aan KOOS en hun weg naar KOOS vinden.
Deze communicatieprofessional maakt, in afstemming met onze communicatieadviseur, het communicatieplan voor KOOS en voert dit plan ook uit, samen met de partners en de inwoners van Soest.
Taken:
Vereisten / knock-outcriteria
Soest is een moderne, open en betrokken gemeente met een rijke historie
De gemeente bestaat al bijna 1.000 jaar en telt momenteel zo’n 47.000 inwoners. Het ligt aan de rand van de Utrechtse Heuvelrug, midden in de prachtige natuur van de Soester Duinen, en is rijk aan bossen, heide en weilanden.
We vormen samen met 275 professionals onze organisatie
Bij ons staan de kernwaarden vertrouwen, samen en leren centraal. Werken aan een toekomstbestendig Soest doe je samen met je collega’s, bestuur, de samenleving en partners. Dit alles met vertrouwen in elkaar. Daarbij leer je van de dingen die je doet en van je omgeving.
Als gemeentelijke organisatie werken we voor een diverse samenleving. Daarom vinden we het belangrijk dat onze organisatie net zo divers is.
Beoordeling
Stap 1: Beoordeling CV’s op minimumeisen
De administratieve partner beoordeelt de CV’s op de minimumeisen in het bovengenoemd profiel. Kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.
Stap 2: Selectie vijf (5) CV’s die aan de organisatie worden voorgelegd
De administratieve partner beoordeelt de CV’s van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde “gunningscriteria te beoordelen door de administratieve partner”.
De vijf (5) kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.
Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de kandidaten die door de administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria:
De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste drie kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.
De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. De opdrachtgever behoudt zich het recht voor om de opdracht niet te gunnen. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.
Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op vrijdag 30 januari 2026 tussen 9:00 en 12:00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 29 januari 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Optie tot verlenging: Mogelijk maar nog niet bekend
Hybride: De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: in ieder geval op ofwel Ma ofwel Do, want dit zijn de kantoordagen van het team Energie. De andere uren kunnen hybride worden ingevuld.
Aantal professionals of FTE: 1
Overig algemeen:
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 9. Deze functieschaal is (eventueel) verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Overige informatie