Deze opdracht is verlopen, je kunt je niet meer inschrijven.
Logo van Gemeente Rotterdam
Logo van Gemeente Rotterdam

Adviseur externe inhuur - cluster BCO

Wilhelminakade 179, 3072 MC Rotterdam

Gesloten

Begindatum:

1 mrt 2026

Einddatum:

28 feb 2027

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

29 jan 2026
Opdracht tarief 70Opdracht uren 36
De inhuuropdracht is verlopen. Je kunt hieronder verder lezen.

Omschrijving

Jij bent van snel schakelen, met aandacht voor de interne opdrachtgever én voor duurzame samenwerkingen met leveranciers. Samen met collega's ga je de strijd aan met de huidige arbeidsmarkt, welke gebukt gaat onder grote spanningen. Hoe werken we snel en efficiënt? Op welke wijze kan je het beste de vraag formuleren? Een mooie mix van meters maken én doordenken!

Jouw functie

Als adviseur ben jij straks van begin tot eind betrokken bij de inhuurvraagstukken, een rol waarbij HR en inkoop samen komen. Jij richt je op de invulling van tijdelijke inhuurvraagstukken waarbij je jouw adviesvaardigheden dagelijks inzet. Daarbij maak je gebruik van het Rotterdamse inkoopbeleid en de wet- en regelgeving omtrent inhuur. Je zorgt voor snelheid in het proces door snel te schakelen met de vacaturehouder. Daarnaast onderhoudt je nauw contact met diverse uitzend- en detacheringsbureaus. Verder bestaan je taken en verantwoordelijkheden onder andere uit:

  • In gesprek gaan met de vacaturehouders: jij achterhaalt welke inhuurvorm het beste past bij de vraag die er ligt. Vervolgens bespreek je het profiel en vraag je uit wat er nodig is voor het uitvoeren van de functie. Hierbij zet je jouw adviesvaardigheden in om tot de best passende invulling te komen.
  • Toetsen van de gespecificeerde uitvragen aan bestaande wet- en regelgeving gericht op het inhuren van externe professionals. Denk hierbij aan de Aanbestedingswet en de wet DBA.
  • Uitzetten van het profiel naar diverse uitzend- detacheringsbureaus waarbij je voornamelijk gebruik maakt van het Dynamisch Aankoop Systeem.
  • Screenen van cv's om de juiste matches te maken tussen de functie en de kandidaat. Indien nodig sluit je aan bij verificatiegesprekken om de selectiecriteria te toetsen.

Eisen

  • Je beschikt over hbo werk- en denkniveau. Dit blijkt uit eerdere opgedane werkervaring;
  • Je hebt minimaal 1 jaar werkervaring in de commerciële arbeidsbemiddeling opgedaan in de afgelopen 3 jaar;
  • Je hebt actuele kennis van wet- en regelgeving rondom flexibele arbeid. Dit blijkt uit het verificatiegesprek;
  • Je hebt werkervaring met het prioriteren van administratieve verwerkingen en mailboxbeheer;
  • Je beschikt over werkervaring met het uitzetten van aanbestedingen binnen een Dynamisch Aankoop Systeem (DAS).

Wensen en competenties

Wensen

  • Je hebt werkervaring met het aanbestedingsplatform Mercell;
  • Je hebt werkervaring met het systeem Oracle Cloud;
  • Je hebt een aanvullende training of cursus gesprekstechnieken of adviesvaardigheden afgerond;
  • Je hebt werkervaring als intercedent opgedaan in de afgelopen 2 jaar.

Competenties

  • Je hebt een flinke dosis overtuigingskracht.
  • Je bent een stevige gesprekspartner, dé businesspartner voor de vacaturehouder die overwicht heeft, kritisch is en gevraagd en ongevraagd adviezen geeft.
  • Je weet snel en accuraat te schakelen.
  • Je hebt creatieve ideeën over hoe in deze krappe arbeidsmarkt tijdelijk, extern personeel kan worden ingehuurd binnen de wettelijke kaders.
  • Je bent gedreven om samen met collega's op zoek te gaan naar een oplossing voor het invullen van schaarse profielen.
  • Je switcht makkelijk tussen de verschillende werkzaamheden.
  • Met je stressbestendige houding weet je prioriteiten te stellen en je hoofd koel te houden.

Organisatie en team

De afdeling

Diverse specialistische HRO-teams komen in de afdeling Mobiliteit, Ontwikkeling & Beleid bij elkaar. Binnen deze afdeling werken de teams Mobiliteit Vraag (Recruitment en Stagebureau), Mobiliteit Aanbod (loopbaanontwikkeling), Externe Inhuur, Ontwikkeling, Management Development (MD) en Beleid, Analytics en Projecten (BAP) onderling nauw samen.

De teams van Mobiliteit (Vraag, Aanbod en Externe Inhuur) houden zich bezig met recruitment, duurzame inzetbaarheid en mobiliteit binnen of buiten de organisatie. Het team Ontwikkeling neemt de regie bij vraagstukken rondom mens- en talentontwikkeling.

Het Team Management Development adviseert gevraagd en ongevraagd over loopbaan, mobiliteit en ontwikkeling van leidinggevenden vanaf schaal 13/14 en ondersteunt en adviseert bij de MD-processen matchen, schouwen en ontwikkelen. Daarnaast zorgt het team voor de ontwikkeling en uitvoering van het traineeprogramma van de gemeente en nog een aantal maatwerktraineeprogramma's met partners als de G4 en de MRDH.Het team Beleid, Analytics en Projecten (BAP) zorgt voor concernbreed HRO-beleid, arbeidsvoorwaardenbeleid & HRO kaders en -instrumenten, de ontwikkeling van datagedreven werken (met analyses en cijfers) en levert projectleiders voor HRO-projecten.

De afdeling MOB is onderdeel van de directie HRO-C, waarin alle teams en afdelingen van HRO, Communicatie en Integriteit zijn ondergebracht. De directie HRO-C is onderdeel van het cluster Bestuurs- en Concern Ondersteuning (BCO).

Onze organisatie

Bestuurs- en Concernondersteuning (BCO) is de Haarlemmerolie van de gemeentelijke organisatie. Wij zorgen ervoor dat ruim 14.000 collega's en het college van burgemeester en wethouders elke dag het beste uit zichzelf kunnen halen voor de stad. We worden vaak de backbone van de gemeentelijke organisatie 'het concern' genoemd, in de praktijk is dat misschien zo, maar wij hebben slechts een bescheiden rol. Het zijn onze collega's van andere organisatieonderdelen die wij in de schijnwerpers willen zetten zodat de stad op hen kan rekenen.

Gespreksinformatie

Data voor verificatiegesprek: Week 7 op locatie of via MS Teams.

De kandidaten die aangeboden zijn in de inschrijvingen die het hoogst eindigen in de ranking worden uitgenodigd voor een verificatiegesprek. Dit zijn maximaal 3 kandidaten.

Geschatte gespreksduur per gesprek: 30 - 60 minuten.

Tijdens het gesprek wordt beoordeeld in welke mate de kandidaat aan het doel van de aanbestedende dienst beantwoord.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: 2 x 6 maanden

Hybride: Op dinsdag en donderdag wordt gewerkt op de bovengenoemde locatie.

Aantal professionals of FTE: 1

Overig algemeen:

Procedure

Weging
Op basis van de totaalscore op de subgunningscriteria wordt bepaald welke inschrijver de economisch meest voordelige inschrijving heeft gedaan. De weging van de subgunningscriteria is:

  • 10 % prijs
  • 90 % kwaliteit

De weging van de afzonderlijke vragen is weergegeven in de vragenlijst.

Inschrijvingen
Inschrijver kan één kandidaat aanbieden.