Logo van Gemeente Raalte
Logo van Gemeente Raalte

Consulent jeugd

Zwolsestraat 16, 8101 AC Raalte, Nederland

Sluit over 8 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

9 apr 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Je komt bij ons werken in het team dat verantwoordelijk is voor de verwijzingen naar de specialistische jeugdhulp. Je werkt nauw samen met de professionals van het Centrum voor Jeugd en Gezin. Je bouwt verder aan de door hun opgestelde ondersteuningsplannen en beoordeelt de aanvragen. Je bent betrokken bij evaluaties en toetst resultaten. Je bent een vraagbaak voor samenwerkingspartners en de collega’s van het Centrum voor Jeugd en Gezin als het gaat om de inzet van specialistische zorg. Je bent je bewust van budgetten en binnen de kaders van de gemeentelijke organisatie ben je creatief en denkt in oplossingen: hoe kan het wél? Je zoekt samen met ouders, jeugdigen en het Centrum voor Jeugd en Gezin naar de meest passende oplossing bij wat er speelt in het leven van onze jonge inwoners. Zo ben jij een verbindende schakel overal waar jeugdhulp nodig is om samen verder te komen en het verschil te maken tussen de situatie nu en een betere toekomst.

Je bent een SKJ geregistreerde professional met kennis van zaken op hbo-niveau. Je kent de Jeugdwet van binnen en buiten en je gedijt goed in een dynamische werkomgeving. Ook in lastige en soms emotionele situaties kun je goed focussen op je eigen taak en rol als consulent. Je gaat gemakkelijk om met allerlei mensen en anderen zien je als een prettig persoon om mee samen te werken.

Eisen

  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • Je bent aantoonbaar in het bezit van een geldige SKJ registratie (benoem dit duidelijk in het cv);
  • Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als Consulent Jeugd binnen een gemeente;
  • Je hebt een aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelorniveau in de richting van Social Work, SPH en/of MWD;
  • Je hebt aantoonbare werkervaring in de afgelopen 6 jaar als Consulent Jeugd gericht op indicatiestellen, dit is expliciet benoemd in de werkervaring.

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als jeugdconsulent (30 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het opstellen van een gezinsplan en draaien van een caseload (benoem dit duidelijk in het cv) (30 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met systematisch werken en kan deze methodiek ook toepassen (maak dit duidelijk aantoonbaar in het cv met een voorbeeld) (10 punten);
  • De professional werkt op de vrijdagen en is beschikbaar in de week 30, 31, 32 en 33. Dit is aantoonbaar toegelicht in het CV (30 punten).

Organisatie en team

Je komt bij de gemeente Raalte werken in het team dat verantwoordelijk is voor de verwijzingen naar de specialistische jeugdhulp. Je werkt nauw samen met de professionals van het Centrum voor Jeugd en Gezin.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek

De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de professionals die door de administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste professionals worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek

In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professionals voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professionals dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige professionals worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: Optie tot verlenging: 2x 3 maanden

Hybride: De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma - Di - Wo - Do - Vr

CV-eisen

Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.

  • De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.

  • Indien je personeel ter beschikking stelt, sta je in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

  • Voor je geldt een Social Return (SROI) verplichting bij gegunde opdrachten hoger dan €400.000 binnen het DAS van de Talentenregio.

  • De opdrachtgever zal een assessment laten uitvoeren door de professional(s) die worden uitgenodigd voor een gesprek. De link voor het assessment zal apart verstuurd worden in een bevestigingsmail vanuit de administratieve partner.

  • Werk-werk reiskosten mogen gedeclareerd worden (€0,23 per kilometer).

  • Deze functie is ingedeeld in functieschaal 9. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

  • De administratieve partner brengt voor deze opdracht geen fee in rekening.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr