Deze opdracht is verlopen, je kunt je niet meer inschrijven.
Logo van Gemeente Oisterwijk
Logo van Gemeente Oisterwijk

Projectleider maatschappelijke weerbaarheid

De Lind 44, 5061 HX Oisterwijk, Nederland

Gesloten

Begindatum:

5 jan 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

8 dec 2025
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 36
De inhuuropdracht is verlopen. Je kunt hieronder verder lezen.

Omschrijving

Wat ga je doen?

De gemeente staat aan de lat voor het weerbaar en zelfredzaam maken van inwoners en ondernemers bij (mogelijke) maatschappelijke ontwrichtingen, zoals bijvoorbeeld grootschalig en langdurig uitval van het stroom- en datanetwerk. Deze maatschappelijke opgave is niet vrijblijvend, maar komt onder meer voort uit de wettelijke taak voor Bevolkingszorg bij (mogelijke) rampen en crises.

De projectleider maatschappelijke weerbaarheid is dan ook verantwoordelijk voor het ontwikkelen, coördineren en adviseren over de lokale (en regionale) maatschappelijke weerbaarheidsopgave. De projectleider richt zich op een tijdelijke, projectmatige versterking van deze opgave.

Werkzaamheden

  • Je stelt een projectmatig plan van aanpak op met duidelijke doelen en tijdslijnen, afgestemd op de VNG-handreiking;
  • Je bewaakt de richting, samenhang en voortgang van het project zonder hiërarchische leiding te geven aan medewerkers of een positie binnen de lijnorganisatie in te nemen;
  • Je faciliteert project-overleggen, begeleidt processtappen en adviseert over benodigde acties en randvoorwaarden;
  • Je brengt relevante netwerken in kaart, zoals partners uit het sociaal domein, onderwijs, ondernemers en versterkt de samenwerking tussen deze partijen;
  • Bestuur en raad worden gedurende het project voorzien van adviezen en voortgangsrapportages;
  • In de afrondende fase borg je de resultaten binnen de organisatie door het opstellen van documentatie, werkwijzen en formats en zorg je voor een zorgvuldige overdracht aan de interne teams.

Eisen

  • Je beschikt over een afgeronde hbo- of wo-opleiding.
  • Minimaal twee jaar ervaring met complexe projecten binnen of voor overheden.
  • Kandidaat heeft een computer met thunderbolt aansluiting.
  • Kandidaat heeft een VOG die niet ouder is dan 3 maanden. Gescreend op 1-11-12-13.
  • Kandidaat is bereid om op kantoor te werken. Incidenteel thuiswerken is mogelijk.

Wensen en competenties

Wensen

  • Kandidaat heeft ervaring met het opstellen van een projectmatig plan van aanpak met duidelijke doelen en tijdslijnen, afgestemd op de VNG-handreiking. Dit moet blijken uit de CV.
  • Kandidaat heeft recente werkervaring in een vergelijkbare functie. Dit moet blijken uit de CV.
  • Kandidaat beschikt over ervaring met het faciliteren van project-overleggen, begeleidt processtappen en adviseert over benodigde acties en randvoorwaarden. Dit moet blijken uit CV.

Competenties

  • Je hebt aantoonbare procesvaardigheden en een sterk verbindend vermogen.
  • Politiek-bestuurlijke sensitiviteit, een hands-on mentaliteit, resultaatgericht en uitstekende communicatieve vaardigheden.
  • Resultaatgericht.
  • Kan zowel zelfstandig als in teamverband werken.

Organisatie en team

Waar ga je werken?

Werken bij de gemeente Oisterwijk betekent werken in een prachtige omgeving. Niet voor niets wordt Oisterwijk de parel in 't groen genoemd. De Oisterwijkse bossen en vennen zijn je achtertuin, daar loop je dus gemakkelijk even heen om je collega's te ontmoeten of om je hoofd even leeg te maken.

Wij zijn de medewerkers van de gemeente Oisterwijk: met plezier, hart voor de dorpen en hart voor elkaar staan wij dagelijks klaar voor onze inwoners. We zijn alert en gefocust op wat er in onze dorpen speelt en gaan daar actief mee aan de slag. We hebben aandacht voor elkaar en houden elkaar scherp. We vieren successen en zetten er gezamenlijk onze schouders onder als er noodzaak is voor verbetering. Ons streven naar continue verbetering geldt ook voor ieder van ons individueel, in de overtuiging dat een sterke organisatie is opgebouwd uit gemotiveerde mensen met de drang om te blijven groeien. Als medewerker, maar ook als persoon, maak je deel uit van ons team. Iedere dag weer werken wij samen aan ons doel om de beloften die we doen, te realiseren.

Gespreksinformatie

Niet bekend

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: ja

LET OP!!
Bent u leverancier en biedt u als intermediair een ZZP'er aan op een aanvraag:
Alleen op aanvragen die zich lenen voor de inzet van zzp-ers kunnen zzp-ers aangeboden worden. Welke aanvragen dit zijn blijkt uit de eisen die bij de aanvraag zijn geformuleerd en door inschrijver worden geaccordeerd.
U wordt verzocht in dat geval op het cv duidelijk aan te geven dat de kandidaat een zzp-er is.