Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.

Kwaliteitsmedewerker Participatiewet/IOAW, bijzondere bijstand en sociale regelingen

Mariënburg 30, 6511 PS Nijmegen, Nederland

Sluit over 10 dagen
Geen maximum 32 Gelderland

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

19 jul 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Als kwaliteitsmedewerker werk je voor het Stafbureau van de afdeling Inkomen, Zorg & Leerrecht. Als Stafbureau dragen we zorg voor optimalisatie van onze interne processen en dragen we bij aan de kwaliteit van dienstverlening aan de mensen die een beroep doen op de voorzieningen in het sociale domein. Als kwaliteitsmedewerker fungeer je als spil tussen beleid en uitvoering: je stelt de uitvoering in staat om het werk zo goed mogelijk te kunnen doen en daarbij de burger centraal te stellen. We zijn op zoek naar tijdelijke versterking van het team van kwaliteitsmedewerkers. Inhoudelijk ligt de focus daarbij op de Participatiewet/IOAW, bijzondere bijstand en sociale regelingen. Van oudsher zijn dit in ons kwaliteitsteam afzonderlijke specialismen, die we willen gaan integreren. Enerzijds om de continuiteit van dienstverlening beter te borgen, en anderzijds om de krachten te kunnen bundelen en van elkaar te leren in de ontwikkelopgaaf waar we voor staan. Die ontwikkeling betreft vooral de rol van de kwaliteitsmedewerker als spil tussen beleid, management en uitvoering. Je stelt de uitvoering in staat om het werk optimaal te kunnen doen, vanuit gedegen kennis van de relevante wet- en regelgeving, met de mens als middelpunt, een integrale blik op het sociaal domein, en oog voor de raakvlakken met andere disciplines. Een recente 0-meting heeft geleerd dat al deze aspecten voor verbetering vatbaar zijn. Een belangrijk onderdeel van de opdracht is hieraan met het team van kwaliteitsmedewerkers vorm en invulling te geven.

Als kwaliteitsmedewerker faciliteer je de uitvoering door het optimaal inrichten, bewaken en continu verbeteren van processen, het actueel houden van documentatie, het geven van training en instructie, het fungeren als vraagbaak, het toetsen van dossiers en het geven van constructieve feedback. Je weet je weg te vinden in interne en externe verantwoording. Je adviseert het management gevraagd en ongevraagd en draagt bij aan de totstandkoming van managementinformatie. In bezwaarzaken treedt je op als vertegenwoordiger van het College. Daarnaast lopen er een aantal projecten waaraan je als kwaliteitsmedewerker meewerkt:

  • Doorontwikkeling dienstverlening sociaal domein, onder meer ter voorbereiding op de Participatiewet in Balans
  • Verbetering inwonersbrieven
  • Verbetering informatiehuishouding en datagedreven werken
  • Doorontwikkeling ambtelijk vakmanschap, met name t.a.v. de functie van kwaliteitsmedewerker.

Eisen

  • Bring your own device is van toepassing. Bij de uitvoering van de opdracht worden geen IT-middelen ter beschikking gesteld. Onder IT-middelen wordt verstaan: laptop, telefoon en toebehoren.
  • Aantoonbare kennis en werkervaring van de relevante wet- en regelgeving;
  • Een aantoonbare afgeronde opleiding tot kwaliteitsmedewerker in de richting van Bestuursacademie of direct vergelijkbaar (benoem dit duidelijk in het cv);
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als kwaliteitsmedewerker participatie bij een gemeente;
  • Aantoonbare werkervaring met het inrichten van kwaliteitscontroleplannen in Kic en het uitvoeren daarvan;
  • Aantoonbare werkervaring met het behandelen van bezwaarschriften;
  • Aantoonbare werkervaring met Suite, Corsa, Schulinck en documenten bouwen in Xential;
  • De kandidaat dient minimaal 3 dagen per week op locatie aanwezig te zijn en vanuit ervaring vereisen wij dat de kandidaat binnen een straal van 45 minuten rijden/reizen van Nijmegen Marienburg woont.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring met het optekenen van werkprocessen in Engage (40 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het behandelen van bezwaarschriften, benoem minimaal 2 voorbeelden in het cv ( 20 punten): a. 1 voorbeeld (10 punten); b. 2 voorbeelden (20 punten); c. geen of onvoldoende voorbeelden (0 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met Suite, Corsa, Schulink, documenten bouwen in Xential aantoonbaar met concrete voorbeelden (40 punten).

Competenties

  • Verantwoordelijkheid
  • Analytisch vermogen
  • Oordeelsvorming
  • Klantgerichtheid
  • Kwaliteitsgerichtheid

Organisatie en team

Werken voor een stad met ambitie. Dit is Nijmegen: de oudste stad van Nederland. Een levendige universiteitsstad met een rijke historie. Een aantrekkelijke winkelstad met een breed cultureel aanbod, Bourgondisch en gastvrij. Een stad die grenst aan mooie en uitgestrekte natuurgebieden, voor wie juist de rust zoekt. Een prachtige stad om in te wonen ... en te werken. We werken vanuit ons hart, van en voor onze stad. Voor en met de inwoners, instellingen en bedrijven in Nijmegen werken we aan de opgaven die in de stad en haar omgeving spelen. Daarbij is vertrouwen ons vertrekpunt, kiezen we voor contact, doen we gewoon wat nodig is en leren we van wat we doen.

Als kwaliteitsmedewerker werk je voor het Stafbureau van de afdeling Inkomen, Zorg & Leerrecht. Als Stafbureau dragen we zorg voor optimalisatie van onze interne processen en dragen we bij aan de kwaliteit van dienstverlening aan de mensen die een beroep doen op de voorzieningen in het sociale domein.

Gespreksinformatie

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 29 juli 2025. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 28 juli 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals:

Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste. Uitzend-/ en uitleenbedrijven moeten voldoen aan de voorwaarden voor disculpatie als gesteld in de wijziging leidraad invordering nr. BLKB2012/1062M. BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet de kandidaat gebruik maken van eigen In overleg Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

Vragen kunnen ingediend worden tot dinsdag 22 juli 2025 en de vragen en bijbehorende antwoorden worden op woensdag 23 juli 2025 gepubliceerd op onze website. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij Flextender, via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. Flextender is bereikbaar op telefoonnummer 035-7510777. De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot maandag 28 juli 2025, 12.00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via 06 43 36 34 42 / susan.peschier@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur