Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Gemeente Hattem
Logo van Gemeente Hattem

Adviseur duurzaamheid

Gemeente Hattem

Markt 1, 8051 EZ Hattem, Nederland

Sluit over 6 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

20 mrt 2026
Opdracht tarief 110Opdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Adviseur Duurzaamheid
Als adviseur duurzaamheid werk je mee aan de uitvoering van het gemeentelijke duurzaamheidsbeleid en draag je bij aan een toekomstbestendige leefomgeving. Je vervangt tijdelijk twee collega-adviseurs duurzaamheid die met zwangerschapsverlof gaan. Samen met jouw collega’s verdeel je de werkzaamheden en zorg je voor de voortgang van lopende projecten, beleidsopgaven en andere werkzaamheden.

Samen werk je aan het realiseren van de duurzaamheidsambities van de gemeente. Het onlangs vastgestelde Programma Duurzaamheid verdeelt de ambities onder vier verschillende pijlers: Duurzame Energie, Circulaire Economie, Klimaatadaptatie en Omgevingskwaliteit. Binnen dit programma spelen we actief in op maatschappelijke ontwikkelingen, nieuwe wetgeving en kansen voor verduurzaming. Het takenpakket en de onderlinge taakverdeling stemmen we af op basis van actualiteit, prioriteiten binnen het programma en jouw kennis en ervaring.

Wat ga je doen?

Je werkt aan de uitvoering van het Uitvoeringsplan 2026 van het programma duurzaamheid en neemt hierin verschillende projecten en deelprojecten voor je rekening. Daarbij werk je nauw samen met collega’s, inwoners, maatschappelijke organisaties en regionale partners.

Concreet houd je je onder andere bezig met:

Projecten en uitvoering

  • Je organiseert, coördineert en voert projecten uit op het gebied van duurzaamheid.
  • Je werkt aan thema’s zoals klimaatadaptatie, vermindering van hittestress en duurzaam gedrag.
  • Je draagt bij aan de uitvoering van projecten zoals het Hattems Isolatieprogramma en initiatieven gericht op energiearmoede.
  • Je werkt aan maatregelen die bijdragen aan een klimaatbestendige en groene leefomgeving.
  • Je ondersteunt de uitvoering en doorontwikkeling van het gemeentelijk afvalbeleid.

Beleid en advisering

  • Je adviseert het college van B&W over duurzaamheidsvraagstukken.
  • Je vertaalt landelijke en regionale ontwikkelingen naar gemeentelijk beleid en uitvoering.
  • Je adviseert over vraagstukken op de raakvlakken tussen milieu, duurzaamheid, circulariteit en afval.
  • Je levert inhoudelijke input voor bestuurlijke besluitvorming, en schrijft beleidsnotities en collegevoorstellen.

Samenwerking en netwerk

  • Je werkt samen met maatschappelijke organisaties, inwoners, bedrijven en andere overheden.
  • Je neemt deel aan regionale samenwerkingen en overleggen rondom duurzaamheid.
  • Je bent een verbindende schakel tussen beleid, uitvoering en externe partners.

Communicatie en bewustwording

  • Je draagt bij aan de communicatie over duurzaamheidsprojecten en -beleid.
  • Je ondersteunt initiatieven die gericht zijn op bewustwording van duurzaam gedrag en consumptie.
  • Je werkt mee aan informatievoorziening en activiteiten voor inwoners, scholen en bedrijven.

Interne advisering

  • Je bent een interne vraagbaak voor collega’s bij projecten en processen waar duurzaamheid een rol speelt.
  • Je denkt mee over hoe duurzaamheid structureel kan worden meegenomen in gemeentelijke plannen en projecten.

Binnen het programma duurzaamheid en het Uitvoeringsplan 2026 kijken we continu naar actuele ontwikkelingen en kansen. Daarom kan het takenpakket in de loop van de opdrachtduur veranderen. Hier denk je zelf actief over mee, samen met je teamleden.

Eisen

  • De professional voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • Een maximum uurtarief van €110,- exclusief btw, inclusief woon-werkverkeer en overige onkosten;
  • Een aantoonbare afgeronde hbo bachelor opleiding;
  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als Adviseur duurzaamheid binnen een overheidsorganisatie;
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar met gemeentelijke beleidsontwikkeling en implementatie op het gebied van duurzaamheid. Benoem dit concreet in het cv;

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 7 jaar als Adviseur duurzaamheid binnen een overheidsorganisatie (25 punten); tot 2 jaar (0 punten), 2 tot 4 jaar (15 punten), 4 jaar of meer (25 punten).
  • Een aantoonbare afgeronde hbo bachelor opleiding in de richting, zoals milieuwetenschappen, duurzaamheidsmanagement (10 punten).
  • Een aantoonbare afgeronde wo bachelor opleiding (5 punten).
  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met burger/inwoners participatie gericht op duurzaamheid en bewustwording of consumptie gedrag (15 punten).
  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met integrale samenwerkingen tussen gemeente, inwoners en lokale bedrijven. Benoem dit concreet in het cv. (20 punten).
  • De professional stelt zich voor in een korte (persoonlijke) motivatie en waarom deze geschikt is voor deze opdracht. De motivatie dient geschreven te zijn door de professional zelf. Voeg de geschreven motivatie samen met het cv om deze als één document te uploaden (15 punten).
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar met projectmatig werken (10 punten).

Competenties

  • Goed in plannen en organiseren
  • Resultaatgericht
  • Samenwerkingsgericht, integraal werken, creëren van draagvlak
  • Bij elkaar kunnen brengen van (tegengestelde) belangen, het verbinden van partijen en het onderhouden van relaties. Je bent omgevingssensitief en hebt goed zicht in de belangen en positie van betrokkenen.

Organisatie en team

Adviseur Duurzaamheid, Werk van nu in historisch Hattem
Wandel je door de Dijkpoort Hattem in, dan ga je zomaar eeuwen terug in de tijd. Maar schijn bedriegt, want je vindt er eigentijdse winkels en horeca. Ook de gemeente is een werkgever van nu. We zijn misschien klein, maar we werken aan grote maatschappelijke opgaven, zoals duurzaamheid, wonen en inclusiviteit. We krijgen het vertrouwen om het beste te doen voor Hattem. Deze uitdaging pakken we samen op. We zijn een moderne organisatie met korte lijnen, een flinke dosis eigen verantwoordelijkheid en veel vrijheid.

Pak jij de kans om al je talenten te ontdekken en te benutten? Bij gemeente Hattem maak je impact op onze bijna 13.000 inwoners en ondernemers, want vanuit persoonlijke aandacht en verbinding bieden we maatwerk en versterken we onze stad.

Ontdek de eigen charme en identiteit van Hattem; een fijne plek om te leven, wonen en werken, met prachtige natuurgebieden, terrassen en musea.

Keten Ruimte
Team Ontwikkeling Ruimte
Je komt te werken in het Team Ontwikkeling van de Keten Ruimte. Dit is een van de vijf teams van de Keten Ruimte en in dit team werken de beleidsadviseurs en de projectleiders.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek

De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de professionals die door de administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste professionals worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek

In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professionals voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professionals dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige professionals worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 31 maart 2026. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 30 maart 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon

Optie tot verlenging: 2x 3 maanden

Hybride: Hybride mogelijk, max 50% van het aantal uren per week na een inwerkperiode.

Overig algemeen:

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.

Fee administratieve partner
De administratieve partner brengt voor deze opdracht geen fee in rekening.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.
  • De Opdrachtgever zal om een Uniform Europees Aanbestedingsdocument (UEA) vragen.
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
  • Voor opdrachtnemer geldt een Social Return (SROI) verplichting bij gegunde opdrachten hoger dan €400.000 binnen het DAS van de Talentenregio. Voor meer informatie zie: .


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr