Logo van Gemeente Eindhoven
Logo van Gemeente Eindhoven

Projectleider -beleidsadviseur Samen voor Jeugd

Stadhuisplein 1, 5611 EM Eindhoven, Nederland

Sluit over 3 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

31 jul 2026

Uren per week:

28 - 36

Publicatiedatum:

14 jul 2026
Opdracht tarief 97Opdracht uren 28 - 36

Omschrijving

Voor de Gemeente Eindhoven zijn wij op zoek naar een Beleidsadviseur/ Projectleider Samen voor Jeugd.

Ben je een beleidsadviseur/projectleider die affiniteit en ervaring heeft met (specialistische) jeugdhulp? Kan je goed projecten leiden, kun je overzicht creëren in complexe processen met verschillende onderwerpen en kun je goed schrijven? Heb je affiniteit met het voeren van de maatschappelijke dialoog over normaliseren, het bewerkstelligen van een cultuuromslag? Dan is deze rol iets voor jou!

De 10 gemeenten van Samen voor Jeugd (Bergeijk, Best, Bladel, Cranendonck, Eersel, Eindhoven, Heeze-Leende, Oirschot, Reusel-De Mierden en Valkenswaard) hebben sinds 1 juni 2022 hun krachten gebundeld om te werken aan de verbetering van jeugdhulp in de regio. Zij vormen samen met het zorglandschap Samen voor Jeugd.

Bij Samen voor Jeugd wordt opgavegericht gewerkt. Je werkzaamheden zullen vooral betrekking hebben op opgave 1 (Reikwijdte & Normaliseren) en opgave 4 (Organisatie).

Het doel van opgave 1 is zo passend mogelijk antwoord geven op de hulpvragen van onze jeugdigen en gezinnen, waarbij we het antwoord zoeken in een bredere context dan enkel specialistische jeugdhulp. Specialistische jeugdhulp moet in de eerste plaats beschikbaar zijn voor jeugdigen en gezinnen in kwetsbare situaties, voor wie specialistische jeugdhulp daadwerkelijk bijdraagt aan een oplossing. Juist deze groep krijgt nu niet altijd tijdige of passende hulp. Daarom geven we prioriteit aan de ambities:
• Normaliseren: dit betekent dat we anders omgaan met de vragen van jeugdigen en gezinnen.
• Reikwijdte: dit gaat over de opdracht uit de Hervormingsagenda Jeugd om de reikwijdte, waar nodig, aan te passen. Tegelijkertijd vraagt reikwijdte om het anders organiseren van hulp. Regionale en lokale ontwikkelingen komen hier samen.
• Passende hulp: dit betekent dat jeugdigen op ieder moment de best passende vorm van ondersteuning ontvangen op basis van een gezamenlijke analyse.

Het doel van opgave 4 is om onze organisatie en de organisatie van het zorglandschap zodanig in te richten dat we onze ambities kunnen realiseren. Daarom zijn we gestart met de voorbereiding van een nieuw regionaal breed inkooptraject voor de specialistische jeugdhulp. Bij dit inkooptraject willen we de visie en uitgangspunten uit het Meerjarenplan vertalen naar een passend zorglandschap met één (of meer op elkaar aansluitende) contracten voor de tien gemeenten.

Wat ga je doen?
Je bent lid van het projectteam voor reikwijdte en normaliseren. Je werkt samen met de opgaveregisseurs van opgave 1, dat zijn beleidsadviseurs met een coördinerende rol op één van de vier opgaves uit het Meerjarenplan. Je helpt mee om de beleidsdoelen te vertalen naar concrete acties. Je voert gesprekken met in- en externe stakeholders zoals de beleidsadviseurs en toegangen van de gemeenten en de jeugdhulpaanbieders. In jouw rol gaat het om het creëren van draagvlak, het zoeken naar verbinding en de samenwerking tussen het regionale en lokale faciliteren.

Je bent ook lid van het inkoopteam voor de brede inkoop. Het inkoopteam komt wekelijks bij elkaar om de voortgang en werkzaamheden te bespreken. De opgaveregisseurs zijn ook betrokken bij het inkoopteam. Er is een projectleider die het inkoopteam aanstuurt. Verder werk je samen met de andere leden van de inkoopteams zoals inkopers, contractmanagers, data-analisten en uitvoering. Je helpt mee om de beleidsdoelen te vertalen naar inkoop met behulp van de inkoopdocumenten. Denk aan het verzamelen van informatie en het schrijven van teksten voor de inkoopstrategie, een programma van eisen en de aanbesteding. Je voert samen met het inkoopteam gesprekken met de in- en externe stakeholders zoals de beleidsadviseurs en toegangen van de gemeenten en de jeugdhulpaanbieders.

Omdat zowel de cultuuromslag als de brede inkoop veel verschillende onderwerpen uit het Meerjarenplan raakt kun je breed worden ingezet.

Eisen

  • Je hebt een afgeronde hbo- of wo-opleiding (bijv. bestuurskunde, Sociale studies of organisatiekunde).
  • Je hebt voldoende kennis van de gewenste transformatie vanuit de Hervormingsagenda en de Wvbj.
  • Je hebt ervaring als beleidsadviseur jeugd en ervaring of affiniteit met het werken in een inkoopregio jeugd.

Wensen en competenties

Wensen
  • Diepgaande kennis van de jeugdhulp en ervaring met regionale samenwerking tussen gemeenten is een pré.
Competenties
  • Je bent een teamplayer, hands-on, reflecterend en proactief.
  • Je hebt sterke communicatievaardigheden, bent analytisch en hebt ervaring met het leiden van projecten.

Organisatie en team

De 10 gemeenten van Samen voor Jeugd (Bergeijk, Best, Bladel, Cranendonck, Eersel, Eindhoven, Heeze-Leende, Oirschot, Reusel-De Mierden en Valkenswaard) hebben sinds 1 juni 2022 hun krachten gebundeld om te werken aan de verbetering van jeugdhulp in de regio. Zij vormen samen met het zorglandschap Samen voor Jeugd.

Je werkt samen met de opgaveregisseurs van opgave 1, dat zijn beleidsadviseurs met een coördinerende rol. Daarnaast ben je lid van het inkoopteam voor de brede inkoop. Het inkoopteam komt wekelijks bij elkaar om de voortgang en werkzaamheden te bespreken. De opgaveregisseurs zijn ook betrokken bij het inkoopteam. Er is een projectleider die het inkoopteam aanstuurt. Verder werk je samen met de andere leden van de inkoopteams zoals inkopers, contractmanagers, data-analisten en uitvoering.

Diversiteit en inclusie vinden we heel belangrijk. Bij ons is ruimte voor iedereen. We zijn blij met de verschillen tussen onze medewerkers. Die hebben we het liefst net zo groot als die in onze stad en regio. Want juist doordat we verschillend zijn, maken we samen onze grote plannen waar.

Gespreksinformatie

De sollicitatiegesprekken vinden plaats op de volgende data:
  • Woensdag 5 augustus in de middag
  • Donderdag 6 augustus in de ochtend
  • Maandag 10 augustus in de middag

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Nee, er is geen optie tot verlenging.

Hybride: Hybride werken is mogelijk. Je zult minder vanuit kantoor en meer online werken.

Overig algemeen: Let op: ZZP indirect is niet toegestaan. ZZP is alleen via een fee only constructie toegestaan. De kosten van fee-only is 1,00. Houd hier rekening mee met de aanbieding.

Aanvullende informatie:

  • CV & Motivatie toegespitst op de opdracht, graag in het Nederlands aanleveren en in PDF-format. Graag ontvangen we in de persoonlijke motivatie een onderbouwing waaruit blijkt dat je over de gevraagde competenties beschikt.
  • Bij voldoende aanbod zullen wij de rol eerder sluiten dan de aangegeven deadline in de portal. Bied dus zsm een geschikte professional aan.
  • Leveranciers van professionals behoren op de hoogte te zijn van de geldende wet- en regelgeving op het gebied van arbeidsvoorwaarden en de Gemeenten cao. Deze inzet valt in schaal 10 - eind van de Gemeenten cao.
  • Het is niet toegestaan een extra schakel toe te passen tussen de professional en de leverancier die de professional aanbiedt.
  • Het is niet toegestaan om een professional in te huren die eerder in dienst is geweest van de Gemeente Eindhoven (tussenperiode van twee jaar).
  • Gelieve max. twee professionals aanbieden per leverancier.
  • Een professional mag niet bij meerdere aanvragen tegelijkertijd aangeboden worden.
  • Als de professional mag starten bij de klant, dan zal er een pre-employmentscreening plaatsvinden. Wij sturen je op dat moment de daarvoor benodigde documenten toe via de administratieve partner. Je mag pas starten na afronding van de pre-employmentscreening.
  • De professional beschikt over een legitimatiebewijs (een paspoort of identiteitskaart), welke bij intake én op de startdatum van het contract van de professional geldig is en ter controle kan worden overlegd.
  • Het tarief is afhankelijk van de kennis en kunde van de professional.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr
Contractmedewerker & Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr