Logo van Gemeente Eemsdelta
Logo van Gemeente Eemsdelta

Procesbegeleider Meerjarige Prestatieafspraken

Johan van Den Kornputplein 10, 9934 EA Delfzijl, Nederland

Sluit over 16 dagen

Begindatum:

1 sept 2026

Einddatum:

15 dec 2027

Uren per week:

4

Publicatiedatum:

21 mei 2026
Opdracht tarief 120Opdracht uren 4

Omschrijving

Gemeente Eemsdelta, de woningcorporaties Acantus, Groninger Huis, Woonzorg Nederland, Wierden en Borgen en de huurdersorganisaties Huurdersadviesgroep Woonstichting Groninger Huis, Huurdersorganisatie HEG, Bewoners Platform Eemsdelta en Landelijk Huurdersplatform Woonzorg Nederland gaan gezamenlijk aan de slag met het opstellen van meerjarige prestatieafspraken voor de periode 2028 tot en met 2031. Om dit proces zorgvuldig, transparant en in goede samenwerking te laten verlopen, zoeken de partijen een onafhankelijke externe procesbegeleider.

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden

De procesbegeleider is een sparringpartner die zorgt voor een gestructureerd, voorspelbaar en gedragen proces in de totstandkoming van meerjarige prestatieafspraken voor de periode 2028 tot en met 2031. Je bent verantwoordelijk voor het creëren van een constructief en veilig gespreks- en onderhandelingsklimaat waarin alle partijen zich gehoord voelen. Daarbij is het belangrijk dat de begeleider rekening houdt met de verschillende rollen en verantwoordelijkheden van de corporaties, huurdersorganisaties en de gemeente. Tot slot draagt de procesbegeleider de verantwoordelijkheid voor de planning van de overleggen, het tijdig behalen van deadlines en de oplevering van het eindproduct zelf: de meerjarige prestatieafspraken.

Context van de opdracht

De gemeente Eemsdelta is een gemeente met een complexe opgave. Door de versterkingsopgave komen vrijwel alle woningen binnen de gemeente op enig moment in aanmerking voor een opgave. Dit heeft een enorme impact op de leefbaarheid binnen het gebied. Net als in de rest van Nederland staat in de gemeente ook de beschikbaarheid en de betaalbaarheid van de woningvoorraad onder druk. Verder hebben we gezamenlijke duurzaamheidsambities binnen de woningbouw waaraan we invulling willen geven. Ook is er kortgeleden een nieuwe Woonzorgvisie vastgesteld, waarin de opgave voor wonen & zorg staat beschreven. In de meerjarige prestatieafspraken leggen de gemeente, de woningcorporaties en huurdersorganisaties wederkerige afspraken vast voor de periode 2028 tot en met 2031 om invulling te geven aan al deze opgaven.

Verwachte resultaten en op te leveren producten

  • Procesplan: Binnen één maand na gunning levert de professional een procesplan op. Dit procesplan bevat in ieder geval een duidelijke beschrijving van de te doorlopen stappen, een uitvoeringsplan, een planning met concrete peildata en te bereiken mijlpalen en een overzicht van rollen en verantwoordelijkheden (opdrachtgever, de professional en overige betrokkenen).
  • Verslaglegging en besluitvorming (doorlopend tijdens het traject): Tijdens het traject levert de professional notulen van overleggen, een overzicht van de gemaakte keuzes, inclusief onderbouwing.
  • Meerjarige prestatieafspraken: De professional stelt meerjarige prestatieafspraken op voor de periode 2028 t/m 2031, bestaande uit een conceptversie en een definitieve versie (na verwerking van feedback). Deze meerjarige prestatieafspraken:
    • vervangen het huidige ambitiekader;
    • bevatten een duidelijke en samenhangende visie;
    • vertalen deze visie naar concrete, eenduidige en goed meetbare afspraken per thema/hoofdstuk;
    • zijn geschikt om bestuurlijk en ambtelijk vast te stellen en te gebruiken als sturingsinstrument.
  • Format prestatieproces: Daarnaast levert de professional een vast format voor het prestatieproces op, dat:
    • gebruikt kan worden als structurele basis voor toekomstige jaren;
    • aansluit op de meerjarige prestatieafspraken;
    • praktisch toepasbaar is binnen de organisatie.

Eisen aan vorm en taal

De meerjarige prestatieafspraken en het format zijn geschreven op taalniveau B1, zijn beknopt, overzichtelijk en logisch opgebouwd. En ze bevatten een heldere definiëring van gebruikte begrippen, opgaven en doelen, zodat het document voor alle betrokkenen eenduidig en goed leesbaar is.

Eisen

  • Aantoonbaar relevante en afgeronde hbo- of academische opleiding.
  • Meerjarige ervaring met complexe meer-partijen-trajecten, kennis van de woningmarkt, de gemeentelijke overheid en de corporatiesector, en sterke vaardigheden in conflicthantering, procesontwerp en communicatie.

Wensen en competenties

Wensen

  • Motivatiebrief: Je geeft in je motivatiebrief aan waarom je geschikt bent voor deze opdracht. Je geeft concreet aan welke ervaring je heeft als projectleider in een politieke omgeving, je ervaring met het adviseren van bestuurders en management en je ervaring met het werken in projecten.
  • Werkervaring: Je geeft concreet aan welke ervaring je heeft als procesbegeleider en wat je ervaring en aanpak is met prestatieafspraken.

Organisatie en team

Over de gemeente Eemsdelta

Als gemeente Eemsdelta zijn wij een aantrekkelijke gemeente voor inwoners, bedrijven, bezoekers én medewerkers. In onze gemeente vind je de Waddenkust, weidse cultuurlandschappen en karakteristieke dorpen met middeleeuwse kerkjes. Maar ook dynamische havens en innovatieve bedrijvigheid. Het is een gemeente waar we nuchter zijn, naar elkaar omkijken en samen de handen uit de mouwen steken met onze vertrouwde kwaliteiten!

Ook in Eemsdelta zien we dat de samenleving in een hoog tempo verandert. Mede door de digitalisering organiseren inwoners zich gemakkelijker en sneller, maar ook de opgaven die op ons afkomen vragen om een andere manier van werken én we kunnen het niet langer alleen. We willen vooral een gemeente zijn (en blijven) die dicht bij de inwoners, ondernemers en partners staat. We willen weten wat er leeft, wat er nodig is en hoe we ervoor kunnen zorgen dat ons gebied zich ontwikkelt en dat de leefbaarheid groot is. Eemsdelta dichtbij!

De gemeente Eemsdelta werkt voor deze opdracht samen met de woningcorporaties Acantus, Groninger Huis, Woonzorg Nederland, Wierden en Borgen en de huurdersorganisaties Huurdersadviesgroep Woonstichting Groninger Huis, Huurdersorganisatie HEG, Bewoners Platform Eemsdelta en Landelijk Huurdersplatform Woonzorg Nederland.

Gespreksinformatie

De gesprekken staan gepland op 15 Juni.

De professionals die worden uitgenodigd voor een gesprek worden tijdens dit gesprek getoetst op de gevraagde kennis, ervaring en competenties zoals beschreven bij de opdrachtomschrijving/kandidaat omschrijving. Daarnaast wordt er beoordeeld of de professional past binnen de organisatie en/of er een klik is met de professional.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

Voor deze opdracht zijn wij op zoek naar één procesbegeleider. Het voor de opdracht beschikbare budget is leidend.

De professional heeft de vrijheid om de werkzaamheden naar eigen professioneel inzicht te faseren en – indien passend – te intensiveren, met als doel het realiseren van de afgesproken resultaten binnen het overeengekomen drempelbedrag.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Contractmedewerker & Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr