Homepagina
Homepagina
Logo van Gemeente Ede
Logo van Gemeente Ede

Onderzoeker

Bergstraat 4, 6711 DD Ede, Nederland

Sluit over 8 dagen

Begindatum:

1 nov 2026

Einddatum:

-

Uren per week:

16 - 20

Publicatiedatum:

16 okt 2026
Opdracht tarief 125Opdracht uren 16 - 20
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

De opdracht betreft het zelfstandig uitvoeren van gemeentelijke onderzoeks- en monitortrajecten, van onderzoeksopzet tot en met analyse en rapportage.

De werkzaamheden bevatten onder meer:
  • Het opstellen van onderzoeksplannen en het ontwikkelen van passende onderzoeksmethoden, waaronder vragenlijsten.
  • Het voorbereiden, coördineren en uitvoeren van kwantitatief en kwalitatief onderzoek.
  • Het verzamelen, verwerken en analyseren van onderzoeksgegevens.
  • Het interpreteren van onderzoeksresultaten en vertalen daarvan naar relevante inzichten voor gemeentelijk beleid.
  • Het opstellen van heldere onderzoeksrapportages en het presenteren van resultaten aan betrokken opdrachtgevers.
De inzet richt zich naar verwachting op gemeentelijke monitoronderzoeken, waaronder mogelijk de Monitor Ede Stad en afronding van de Leefbaarheidsmonitor. De definitieve afbakening en concrete onderzoeksopdrachten worden bij start van de opdracht vastgesteld.

Eisen

  • BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet je gebruik maken van eigen laptop en mobiel;
  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • Je beschikt over een afgeronden WO-opleiding, bij voorkeur in de sociaalwetenschappelijke, bestuurskundige of andere relevante onderzoeksrichting;
  • Je hebt minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het zelfstandig opzetten, uitvoeren en rapporteren van kwantitatief onderzoek;
  • Je hebt aantoonbare ervaring met het ontwikkelen van vragenlijsten en het analyseren van onderzoeksgegevens met statistische software, zoals SPSS of R;
  • Je hebt minimaal 2 jaar aantoonbare ervaring als onderzoeker binnen of in opdracht van een gemeente, bij voorkeur met gemeentelijke monitors en beleidsonderzoek.

Wensen en competenties

Wensen

  • Ervaring met gemeentelijk onderzoek en monitors. Mate waarin je aantoonbare ervaring hebt met het zelfstandig uitvoeren van gemeentelijke monitoronderzoeken, zoals leefbaarheids-, inwoners- en stadsmonitors (35 punten);
  • Ervaring met kwantitatief onderzoek. Mate waarin je aantoonbare ervaring hebt met het ontwikkelen van vragenlijsten, uitvoeren van dataverzameling en analyseren van onderzoeksgegevens (30 punten);
  • Ervaring met zelfstandig opleveren van onderzoeksrapportages. Mate waarin je aantoonbare ervaring hebt met het vertalen van onderzoeksresultaten naar heldere, beleidsrelevante rapportages voor gemeentelijke opdrachtgevers (25 punten);
  • Beschikbaarheid. Mate waarin je op korte termijn beschikbaar is voor de uitvoering van de opdracht (10 punten).

Competenties

  • Analytisch vermogen: kan complexe onderzoeksgegevens analyseren, verbanden leggen en vertalen naar heldere conclusies;
  • Zelfstandigheid: werkt zelfstandig, neemt initiatief en weet onderzoeksopdrachten met beperkte begeleiding tot een goed resultaat te brengen;
  • Resultaatgerichtheid: werkt gestructureerd en efficiënt, bewaakt de voortgang en levert kwalitatief goede onderzoeksproducten binnen afgesproken termijnen.

Organisatie en team

Ede is veelzijdig: wonen, werken, recreëren kent in Ede vele smaken. Van het levendig centrum in de stad Ede tot het gevarieerde buitengebied en de natuur van de Veluwe. Een groot gebied met dorpen en stad. We kijken hoe we inwoners verder helpen door goed te luisteren. En geven duidelijk aan wat we te bieden hebben. Wist je dat we bij onze gemeente de nadruk op voedsel en gezondheid leggen? Tegelijkertijd focussen we met zo'n 1000 collega's op andere belangrijke zaken. Denk aan het zorgen voor voldoende woningen en het werken aan leefbaarheid en duurzaamheid. Voor iedereen, want iedereen is welkom. Onze samenleving en omgeving is continu in ontwikkeling, wij bewegen mee en kijken vooruit. Dat maakt ons wendbaar en weerbaar.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek

De opdrachtgever beoordeelt de offertes van de professionals die in de voorselectie zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:
  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De (minimaal 2) professionals die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De overige professionals worden in eerste instantie niet uitgenodigd voor een gesprek en ontvangen een voorlopige afwijzing. Zij nemen plaats in de zogenaamde wachtkamer.

Stap 2: Selectiegesprek

Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.
De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende professionals (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende professionals in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.
Een professional dient op elke competentie minimaal een voldoende te scoren om voor gunning in aanmerking te komen. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort, zal de opdrachtgever één of meer van de opvolgende professionals (uit de wachtkamer) uitnodigen voor een gesprek.

Planning

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 29 oktober 2026. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op dinsdag 27 oktober 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: 2 x 3 maand(en)

Hybride: Hybride werken is niet mogelijk.

Overig algemeen:

Offerte-eisen

Maximaal 5 pagina's cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • Als onderdeel van de aanbestedingsprocedure vindt een screening plaats op integriteit, betrouwbaarheid en zelfstandigheid. Deze screening omvat onder meer een online controle van openbare bronnen en een beoordeling van de arbeidsrelatie conform de Wet DBA. De screening is verplicht en wordt uitgevoerd vóór gunning. De resultaten kunnen leiden tot uitsluiting van deelname.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr