Logo van Gemeente Ede
Logo van Gemeente Ede

Contentspecialist

Gemeente Ede

Bergstraat 4, 6711 DD Ede, Nederland

Sluit over 10 dagen

Begindatum:

13 apr 2026

Einddatum:

13 jul 2026

Uren per week:

24

Publicatiedatum:

18 mrt 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 24
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Terwijl de werving van de nieuwe collega wordt opgepakt, zorg je ervoor dat de werkzaamheden door blijven lopen.

Je houdt je als contentspecialist bezig met verschillende vormen van content. Het ene moment werk je aan de tekst voor een flyer, dan schrijf je een bericht voor het wekelijkse Gemeentenieuws en weer later bedenk je de middelenmix voor een campagne. Je houdt je vooral bezig met tekst, maar ook voor beeld en video is er ruimte. Samen met je collega-contentspecialisten en communicatieadviseurs werk je aan de uitvoering van communicatieprojecten. Hierbij ben je een gesprekspartner en adviseur voor de vakafdelingen op het gebied van (online) communicatie.

Jouw takenpakket ziet er als volgt uit:

  • Het maken van content voor corporate communicatiemiddelen zoals onder andere social media kanalen en de website;
  • Het verbeteren van de toegankelijkheid van websites;
  • Het onderbouwen van je communicatie-inzet door middel van data en cijfers;
  • Het schakelen tussen de verschillende onderwerpen waar als gemeente aan gewerkt wordt.

Eisen

  • BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet de professional gebruik maken van eigen laptop en mobiel;
  • De aangeboden professional voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • De aangeboden professional beschikt over een afgeronde diploma op minimaal hbo bachelor niveau;
  • De aangeboden professional beschikt over minimaal 4 jaar werkervaring met overheidscommunicatie in de afgelopen 8 jaar.

Wensen en competenties

Wensen

  • De aangeboden professional beschikt over een afgeronde diploma op minimaal hbo bachelor niveau waarbij tijdens de opleiding communicatie en taal centraal stonden (30 punten).
  • De aangeboden professional beschikt over minimaal 4 jaar werkervaring met overheidscommunicatie in de afgelopen 8 jaar (30 punten).
  • De aangeboden professional beschikt over aantoonbare kennis en werkervaring met Typo3 (30 punten).
  • De aangeboden professional beschikt over aantoonbare werkervaring met agile werken en met de methodiek 'Communiceren met focus' (10 punten).

Competenties

  • Besluitvaardig, het vermogen om in wisselende omstandigheden en tussen diverse werkzaamheden snel te schakelen, op basis van expertise duidelijke beslissingen te nemen en waar nodig grenzen te stellen zonder de verbinding te verliezen.
  • Resultaatgericht, het vermogen om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen, het overzicht te behouden, te sturen op duidelijke resultaten en tegelijkertijd de kwaliteit te bewaken.
  • Communicatief vaardig, zowel mondeling als schriftelijk, het vermogen om zowel mondeling als schriftelijk doelgerichte teksten in correct Nederlands op B1-niveau te schrijven, kennis te delen met collega’s en gemaakte keuzes helder uit te leggen en af te stemmen met diverse partijen.
  • Rapporteren, het vermogen om je werk en de voortgang hiervan schriftelijk vast te leggen. Zo houd je je collega's op de hoogte.

Organisatie en team

Gemeente Ede, smaakmakers van de Veluwe
Ede is veelzijdig: wonen, werken, recreëren kent in Ede vele smaken. Van het levendig centrum in de stad Ede tot het gevarieerde buitengebied en de natuur van de Veluwe. Een groot gebied met dorpen en stad. We kijken hoe we inwoners verder helpen door goed te luisteren. En geven duidelijk aan wat we te bieden hebben. Wist je dat we bij onze gemeente de nadruk op voedsel en gezondheid leggen? Tegelijkertijd focussen we met zo’n 1.200 collega’s op andere belangrijke zaken. Denk aan het zorgen voor voldoende woningen en het werken aan leefbaarheid en duurzaamheid. Voor iedereen, want iedereen is welkom. Onze samenleving en omgeving is continu in ontwikkeling, wij bewegen mee en kijken vooruit. Dat maakt ons wendbaar en weerbaar.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de professionals die door administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste professionals worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professionals voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professionals dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige professionals worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional

Optie tot verlenging: 2x 2 maanden

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal De taken zijn binnen de organisatie belegd in schaal 09 Cao Gemeenten. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Fee administratieve partner
administratieve partner brengt voor deze opdracht €1,90 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do – Vr.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 2 april 2026. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op woensdag 1 april 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
  • Voor de toegang verlening tot alle systemen bij de Gemeente Ede is het verstrekken van een geboortedatum noodzakelijk. Deze zal worden opgevraagd bij de telefonische voorlopige gunning, en zal door administratieve partner uitsluitend worden verwerkt voor dit doel en wordt niet opgeslagen voor andere doeleinden.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr