Logo van Gemeente Ede
Logo van Gemeente Ede

Consulent Goed Verhuurderschap

Gemeente Ede

Bergstraat 4, 6711 DD Ede, Nederland

Sluit over 5 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

20 - 24

Publicatiedatum:

22 aug 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 20 - 24
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

De gemeente Ede zoekt voor het loket Goed Verhuurderschap een daadkrachtige Consulent die uitvoering geeft aan het toezicht en de handhaving binnen de Wet goed verhuurderschap. Je beoordeelt zelfstandig of verhuurpraktijken voldoen aan de wettelijke eisen en bent het centrale aanspreekpunt voor zowel huurders als verhuurders. Je hebt een sterke signalerende functie en bent goed op de hoogte van relevante wet- en regelgeving zoals de Huisvestingswet, Woningwet en de Algemene wet bestuursrecht (Awb).

Naast de dagelijkse werkzaamheden binnen het loket wordt van je gevraagd om actief mee te denken met het evalueren van het huidige proces en input te leveren op mogelijke verbeterpunten. Je bent communicatief ijzersterk, kunt regels helder uitleggen en bent schriftelijk bekwaam in het opstellen van juridisch correcte beschikkingen en rapportages. In deze functie staan sterke onderzoeksvaardigheden, conflicthantering en het de-escalerend kunnen optreden bij emotionele of weerbarstige situaties centraal.

Werkzaamheden en resultaten
De professional levert in samenwerking met collega's, het management en externe partners de volgende resultaten op:
  • Uitvoering en bemanning van het loket Goed Verhuurderschap;
  • Het verrichten van gestructureerd onderzoek naar verhuursituaties (huisbezoeken, dossieronderzoek, interviews);
  • Zorgvuldige en juridisch bruikbare opbouw en vastlegging van bewijslast;
  • Het duidelijk en juridisch correct formuleren van beschikkingen, brieven en rapportages;
  • Bijdragen aan de procesevaluatie en het aandragen van concrete verbeterpunten voor de werkzaamheden.

Eisen

  • BYOD (bring your own device): je maakt gebruik van eigen laptop en mobiel;
  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd;
  • Aantoonbare kennis van relevante wet- en regelgeving, waaronder de Wet goed verhuurderschap, Huisvestingswet, Woningwet en de Algemene wet bestuursrecht (Awb);
  • Beschikbaar voor 20 – 24 uur per week gedurende de looptijd van de opdracht (tot 1 januari 2027);
  • De selectiegesprekken vinden plaats op donderdag 20 augustus van 09.00 uur tot 13.00 uur; je bent dan beschikbaar.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare ervaring met het uitvoeren van toezichts- of handhavingswerkzaamheden binnen de Wet goed verhuurderschap óf binnen vergelijkbare publieke functies met gelijke competenties (50 punten);
  • Aantoonbare onderzoeksvaardigheden (20 punten) – blijkend uit ervaring met het doen van gestructureerd onderzoek (huisbezoeken, interviews), dossieropbouw en het omgaan met tegenstrijdige verklaringen;
  • Schriftelijke en communicatieve kwaliteit (20 punten) – blijkend uit ervaring met het zelfstandig opstellen van juridisch correcte beschikkingen, brieven en rapportages;
  • Ervaring met het leveren van actieve input voor procesevaluaties en het aandragen van procesverbeteringen (10 punten).

Competenties

  • Analytisch vermogen / Onderzoeksvaardigheden;
  • Communicatieve vaardigheden (schriftelijk en mondeling);
  • Conflicthantering en de-escalerend handelen;
  • Resultaatgerichtheid en nauwkeurigheid;
  • Proactief procesmatig meedenken.

Organisatie en team

Ede is veelzijdig: wonen, werken, recreëren kent in Ede vele smaken. Van het levendig centrum in de stad Ede tot het gevarieerde buitengebied en de natuur van de Veluwe. Een groot gebied met dorpen en stad. We kijken hoe we inwoners verder helpen door goed te luisteren. En geven duidelijk aan wat we te bieden hebben. Wist je dat we bij onze gemeente de nadruk op voedsel en gezondheid leggen? Tegelijkertijd focussen we met zo'n 1100 collega's op andere belangrijke zaken. Denk aan het zorgen voor voldoende woningen en het werken aan leefbaarheid en duurzaamheid. Voor iedereen, want iedereen is welkom. Onze samenleving en omgeving is continu in ontwikkeling, wij bewegen mee en kijken vooruit. Dat maakt ons wendbaar en weerbaar.

Gespreksinformatie

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op vrijdag 4 september 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op woensdag 2 september 2026 bericht.

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de geselecteerde offertes in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:
  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek. De overige kandidaten worden in eerste instantie niet uitgenodigd voor een gesprek en ontvangen een voorlopige afwijzing. Zij nemen plaats in de zogenaamde wachtkamer.

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever. De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (eisen en wensen). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Nee

Hybride: Hybride werken is niet mogelijk.

Overig algemeen: Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do – Vr.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • Voor de toegang verlening tot alle systemen bij de Gemeente Ede is het verstrekken van een geboortedatum noodzakelijk.
  • Als onderdeel van de aanbestedingsprocedure vindt een screening plaats op integriteit, betrouwbaarheid en zelfstandigheid. Deze screening omvat onder meer een online controle van openbare bronnen. De screening is verplicht en wordt uitgevoerd vóór gunning. De resultaten kunnen leiden tot uitsluiting van deelname.
Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina's cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Afwezig t/m 25-08-2026
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr