Logo van Gemeente Amsterdam
Logo van Gemeente Amsterdam

Verkeer en Openbare Ruimte - Zuidasdok - Senior jurist project Tunnel, programma Zuidasdok

Amstel 1, 1011 PN Amsterdam, Nederland

Sluit over 18 dagen

Begindatum:

17 aug 2026

Einddatum:

16 aug 2028

Uren per week:

24

Publicatiedatum:

7 jul 2026
Opdracht tarief 158Opdracht uren 24
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Werk aan een van de meest complexe en uitdagende infraprojecten van Nederland, waar de juridische expertise van de professional direct impact heeft op cruciale besluitvorming en contractvorming.

Draag bij aan de realisatie van toekomstbestendige infrastructuur in Amsterdam en help mee aan een bereikbare, duurzame stad voor miljoenen reizigers.

Kom terecht in een professioneel en hecht contractteam waarin samenwerking centraal staat en de professional samen zichtbaar resultaat boekt binnen het Zuidasdok-programma.

De professional is als senior jurist de centrale schakel voor alle juridische vraagstukken binnen het tunnelproject. De professional adviseert over contracten, risico's en de overgang van bouwteamfase naar realisatie, waarbij de professional zorgt voor een consistente juridische lijn en de verbinding legt tussen aanbestedingsrecht en de uitvoeringspraktijk. Daarnaast werkt de professional nauw samen met het contractteam en externe partners om tot gedragen oplossingen te komen en de belangen van alle partijen te bewaken.

Werkzaamheden:

  • Fungeren als juridisch aanspreekpunt voor het project en adviseren over contracten, risico's en vraagstukken in de uitvoering.
  • Opstellen en doorontwikkelen van de realisatieovereenkomst bij de overgang van bouwteam naar realisatie, inclusief juridische verankering.
  • Bewaken van een consistente juridische lijn in contractdocumenten, rapportages en correspondentie tussen opdrachtgever en opdrachtnemer.
  • Adviseren over de naleving van contractuele verplichtingen en samenwerken met het contractteam en externe partijen (zoals de Landsadvocaat) bij complexe dossiers.

Eisen

  • De professional is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam.
  • De professional van de voorlopig winnende partij moet op het moment van de start van de opdracht in loondienst zijn van de opdrachtnemer voor minimaal het aantal uren en de looptijd van de opdracht (incl. eventuele verlengingen). De voorlopig winnende partij levert binnen 2 werkdagen na het bericht van het voornemen tot gunning via de administratieve partner deze, door de voorlopig winnende partij en aangeboden professional getekende versie van de Eigen Verklaring aan. Als dit document niet tijdig is aangeleverd wordt de aanbieding terzijde gelegd. De gemeente is gerechtigd eventueel aanvullende stukken op te vragen ter onderbouwing van de eis.
  • De professional voegt het cv toe. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door de professional gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten de aanbieding terzijde te leggen.
  • De professional is in het bezit van een erkende WO-opleiding in rechten, met als specialisatie: aanbestedingsrecht. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan. De professional moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de aanbieding terzijde gelegd.
  • (Werkgever van) de professional verklaart dat er vanuit de onderneming geen sprake is van belangenverstrengeling met Zuidasdok. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • De professional beschikt aantoonbaar over minimaal 5 jaar relevante werkervaring in een vergelijkbare functie bij de (decentrale) overheid in Design & Construct (D&C)/UAV-GC infrastructurele werken. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • De professional heeft minimaal 3 jaar ervaring in infraprojecten >250 miljoen euro. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • De professional heeft minimaal 1 jaar ervaring met 2-fase en/of bouwteam en/of alliantiecontracten. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.

Wensen en competenties

Wensen

  • De professional beschrijft in een korte motivatie (max 1 A4) waarom deze functie graag wordt vervuld, voldoet aan de eisen en wensen en waarom deze bij uitstek geschikt is voor deze functie.
  • De professional heeft aantoonbare relevante werkervaring in een vergelijkbare functie bij de (decentrale) overheid. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • De professional heeft aantoonbare kennis en ervaring in infraprojecten >250 miljoen euro in Design & Construct (D&C)/UAV-GC. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • De professional heeft aantoonbare kennis en ervaring met 2-fase en/of bouwteam en/of alliantiecontracten. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.

Organisatie en team

De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad.

Over Zuidas/Zuidasdok

Bouwen aan een unieke Amsterdamse stadswijk, waar duizenden mensen wonen, werken en recreëren. Dat is ons werk. We doen dat in opdracht van de gemeenteraad van Amsterdam. Zuidas is een internationale toplocatie, op een strategische plek tussen de binnenstad en Schiphol. Het gebied ontwikkelt zich tot een complete stadswijk. Een toplocatie waarin werken, wonen en voorzieningen worden gecombineerd en met een sterk internationaal karakter. Zuidas kenmerkt zich door een goede bereikbaarheid vanwege de nabijheid van station Amsterdam Zuid, verschillende metrostations, de snelweg A10 Zuid en de nabijheid van Schiphol.

Zuidasdok

Tegelijkertijd met de gebiedsontwikkeling Zuidas wordt een van de belangrijkste infrastructurele projecten van Nederland gerealiseerd: Zuidasdok. Om de bereikbaarheid van Amsterdam en de noordelijke Randstad te bewaken en de leefbaarheid in Zuidas te vergroten, realiseren we met Zuidasdok het volgende:

  • Vernieuwen en uitbreiden station Amsterdam Zuid;
  • Verbreden en deels ondergronds brengen snelweg A10 Zuid;
  • Herinrichten van de knooppunten De Nieuwe Meer en Amstel;
  • Herinrichten openbare ruimte stationsgebied.

De opdrachtgevers van Zuidasdok zijn het Rijk, de provincie Noord-Holland, Vervoerregio Amsterdam en gemeente Amsterdam. De uitvoerende organisaties voor Zuidasdok zijn Rijkswaterstaat, ProRail en de gemeente Amsterdam. Samen vormen zij de programmaorganisatie Zuidasdok.

Gespreksinformatie

Drie professionals mogen op interview komen. De planning voor de interviews is zo spoedig mogelijk na sluiting.

Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden professional kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. De professional dient daarom beschikbaar te zijn voor het interview.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 0,6 fte
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Ja

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

De opdrachtnemer voldoet minimaal aan de volgende punten:

  • Loonbelasting en werknemerspremies afdragen (en hiermee verzekerd zijn binnen het sociale stelsel) voor de professional die de opdracht uitvoert;
  • Een werkgeversgezag hebben tussen opdrachtnemer en professional (die de opdracht uitvoert);
  • Voldoen aan alle werkgeversverplichtingen, zoals 2 jaar doorbetalingsverplichting bij ziekte, de Wet Poortwachter of de WAADI.

De gemeente kan de opdrachtnemer verzoeken om schriftelijk aan te tonen dat de opdrachtnemer voldoet aan bovenstaande punten.

Op deze offerteaanvraag zijn de door de opdrachtnemer eerder geaccepteerde leidraad en voorwaarden van toepassing.

Bijgesloten overeenkomst (4) is van toepassing op deze aanbesteding. Bijlage 5 Integriteits- en geheimhoudingsverklaring, is op deze overeenkomst van toepassing.

Het uurtarief (exclusief BTW) dat je opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen.

Er geldt een maximum uurtarief conform het actuele bezoldigingsmaximum per uur zoals bepaald in de WNT waarbij maximaal 36 uur per week mag worden gefactureerd; EN de contractwaarde over 12 maanden is maximaal gelijk aan de actuele WNT-norm.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Nikki Nowack via nikki.nowack@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr
Adviseur Nikki Nowack
Nikki Nowack
Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo
Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr