Logo van Gemeente Amsterdam
Logo van Gemeente Amsterdam

Inkomen - Subsidies procescoördinator Sociaal Domein

Amstel 1, 1011 PN Amsterdam, Nederland

Sluit over 7 dagen

Begindatum:

1 jul 2026

Einddatum:

30 sept 2026

Uren per week:

8 - 18

Publicatiedatum:

22 mei 2026
Opdracht tarief 90Opdracht uren 8 - 18
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Vanuit Amsterdam werk je internationaal op het gebied van aanbestedingen en marktconformiteit. Je ondersteunt de dienstverlening van de gemeente op het gebied van taal, inburgering, re-integratie en onderwijs. Je draagt jouw kennis over aan een team waarin alle leden elkaar uitdagen om de dienstverlening verder te innoveren. Als zeer ervaren adviseur op het gebied van aanbestedingen en vraagstukken rond marktconformiteit binnen het gemeentelijke Sociaal Domein ondersteun je een klein en intensief samenwerkend team binnen dit specialistische werkgebied in het nog verder aanscherpen van hun vaardigheden op financieel en administratief terrein, het goed om kunnen gaan met mensen in verschillende disciplines en het aanwenden van de flexibele en praktische instelling die helpt bij het oplossen van lastige vraagstukken. Je zorgt voor uitbreiding van het team en zult de nieuwe vaste medewerkers opleiden en begeleiden om uiteindelijk zelfstandig mee te kunnen draaien in het team. Met jouw team ondersteun je de opdrachtgevers bij het definieren en uitvoeren van aanvragen, zowel inhoudelijk als financieel als met betrekking tot de project-organisatorische aspecten. Je bewaakt de regelmatige rapportage aan de opdrachtgever over de voortgang van de projecten. Je stelt voortgangsrapportages en einddeclaraties op en onderhoudt contacten met de subsidieverstrekker. Jullie verzorgen de ondersteuning van afdelingen of gebruikers die de elementen voor de verantwoording van de te declareren kosten moeten uitvoeren. Jullie bereiden de eindcontroles voor van alle onder jullie begeleiding uitgevoerde en gerealiseerde projecten. Ter realisatie van de doelstellingen van de nauw samenwerkende directies is het van belang om zo wendbaar mogelijk te blijven in het krachtenveld van onder andere de telkens wijzigende regelgeving, veranderende doelgroepen en aanscherpende wensen van het bestuur in combinatie met de ontwikkelingen en mogelijkheden van de technologie en de gekozen samenwerkingen. Subsidies faciliteren maatregelen die internationaal zijn aangemerkt als belangrijke aandachtspunten. Het verkrijgen van de subsidies is echter een uitermate complex samenspel van regels, woorden en timing die allemaal exact op het juiste moment op de juiste manier moeten worden ingezet. Ter ondersteuning van het subsidieteam zoeken wij tijdelijk een zeer ervaren subsidiespecialist die de kneepjes van het vak wil overdragen aan een team van enthousiaste gedreven professionals en hen door op het juiste moment de juiste vraag te stellen kan begeleiden om projecten vanaf start zodanig in te richten dat deze maximaal succesvol kunnen worden gerealiseerd.

Werkzaamheden

  • Ondersteunen van het team in het met de opdrachtgevers definieren en uitvoeren van aanvragen. Dit gaat om zowel inhoudelijk als financieel als over de project-organisatorische aspecten.
  • Ervoor zorgen dat er regelmatig rapportages aan de opdrachtgever worden opgemaakt over de voortgang van de projecten.
  • Draagt het belang over van voortgangsrapportages en ondersteunt bij het opstellen van einddeclaraties. Extra aandacht gaat uit naar het onderhouden van contacten met de subsidieverstrekkers.
  • Beschikbaar zijn voor de collega's bij de ondersteuning van afdelingen of gebruikers die de elementen voor de verantwoording van de te declareren kosten moeten uitvoeren en bij de voorbereidingen van de eindcontroles van alle onder begeleiding van het team uitgevoerde en gerealiseerde projecten.
  • Parttime werken, soms een enkele dag per week en werkt actief toe naar zelfstandigheid van de collega's.

Eisen

  • De aangeboden professional is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam.
  • De professional is in loondienst van de inschrijver.
  • Je voegt het cv toe van de professional. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot.
  • De aangeboden professional beschikt minimaal over een hbo werk- en denkniveau.
  • De aangeboden professional is in het bezit van een erkende hbo diploma.
  • Geef in maximaal 1 A4 aan waarom jouw professional de meest geschikte is voor deze opdracht.
  • De aangeboden professional heeft in de afgelopen 10 jaar overwegend gewerkt als adviseur voor Europese subsidieregelingen.
  • De aangeboden professional is goed bekend met de processen en cultuur bij de rijksoverheid en bij de G4-gemeenten.
  • De aangeboden professional heeft in de afgelopen vijf jaar tenminste twee jaar intensief samengewerkt in een klein team.
  • De aangeboden professional heeft uitstekende kennis van en recente ervaring met aanbestedingen en met vraagstukken op het gebied van marktconformiteit.
  • De aangeboden professional heeft een uitstekende schrijfvaardigheid nodig in het Nederlands en in het Engels.

Wensen en competenties

Wensen

  • De aangeboden professional heeft uitstekende kennis van en recente ervaring met aanbestedingen en met vraagstukken op het gebied van marktconformiteit.
  • De aangeboden professional heeft naast goede vaardigheden in Excel, Word en Adobe ook ervaring met verschillende klantvolgsystemen.
  • De professional heeft organisaties begeleid bij subsidieaanvragen binnen maatschappelijke of onderwijs gerelateerde projecten.

Organisatie en team

De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad.

Bij de directies Werk, Participatie en Inkomen (WPI) werken 2000 professionals die denkend vanuit de toegevoegde waarde voor Amsterdammers, dienstverlening op maat leveren. Inkomensconsulenten, klantbegeleiders Werk, handhavers, jobcoaches en schuldhulpverleners werken multidisciplinair en gebiedsgericht samen aan de opgaven die spelen binnen de verschillende stadsdelen. Ter realisatie van de doelstellingen van de nauw samenwerkende directies is het van belang om zo wendbaar mogelijk te blijven in het krachtenveld van onder andere de telkens wijzigende regelgeving, veranderende doelgroepen en aanscherpende wensen van het bestuur in combinatie met de ontwikkelingen en mogelijkheden van de technologie en de gekozen samenwerkingen.

Gespreksinformatie

  • Aantal kandidaten op interview: 3
  • Planning interviews: nader te bepalen
  • Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden professional kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. Je dient daarom beschikbaar te zijn voor het interview.
  • Als het cv niet overeenkomt met de door jou gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten je offerte terzijde te leggen.
  • De professional moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beeindigd en de offerte terzijde gelegd.
  • Jouw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de professional hiervoor wordt uitgenodigd.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Ja, de Gemeente heeft de mogelijkheid de Overeenkomst meerdere keren te verlengen tegen dezelfde voorwaarden en condities, met dien verstande dat de totale maximale duur van de Overeenkomst de 24 maanden niet mag overschrijden.

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

Informatie aanvraag: Met onderstaande kenmerken willen wij je een snelle eerste indruk geven over de offerteaanvraag. Hiermee kun je direct bepalen of deze offerteaanvraag interessant is voor je en je wilt overgaan tot het opmaken van een offerte.

Zolang deze offerteaanvraag openstaat heeft je als leverancier alleen met het Team Tijdelijke Externe Inzet contact over deze aanvraag. Op deze offerteaanvraag zijn de door jou eerder geaccepteerde leidraad en voorwaarden van toepassing.

Wij willen de onderstaande gegevens van de door jou aangeboden professional ontvangen. De gegevens worden onder andere gebruikt voor het aanvragen van de VOG indien hij/zij de functie krijgt.

Bijgesloten overeenkomst (4) is van toepassing op deze aanbesteding. Bijlage 5 Integriteits- en geheimhoudingsverklaring, is op deze overeenkomst van toepassing. Je hebt bovenstaande tekst gelezen en gaat akkoord met de inhoud.

Je dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden professional. Na afstemming met professional en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie. Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven. Let op! De referent dient op de hoogte te zijn.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Contractmedewerker & Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr