Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Gemeente Amsterdam
Logo van Gemeente Amsterdam

Inkomen - Data-analist

Amstel 1, 1011 PN Amsterdam, Nederland

Sluit over 11 dagen

Begindatum:

1 mei 2026

Einddatum:

30 apr 2027

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

16 mrt 2026
Opdracht tarief 130Opdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Je laat informatie voor mensen werken. We verzamelen in onze organisatie veel data en je bent als geen ander in staat om daar waardevolle informatie van te maken. Informatie waar mensen echt iets aan hebben om hun werk te doen, zich te verantwoorden, te sturen of omdat er acuut informatie nodig is. Je verstaat de kunst om te inspireren en te balanceren tussen de ambities van directies en de mogelijkheden die technologie biedt. Je vertaalt datagedreven werken in technische oplossingen. Je zorgt er samen met je opdrachtgever voor dat je de vraag echt doorgrondt voordat je aan de techniek begint. Je ontwerpt, legt keuzes voor bij hiaten tussen wat je opdrachtgever vraagt en wat er kan. Met je team modelleer je data en bouw en test je wat je hebt afgesproken om dat vervolgens in productie te laten nemen. Respect voor privacy vind je logisch.

Amsterdam wordt meer data gedreven, en dus met een groeiende vraag naar meer inzicht en informatie ten behoeve van data gedreven besluitvorming om zo de dienstverlening te verhogen. Als specialist werk je samen met je collega's in het sociale domein van de Gemeente Amsterdam, met name in de ondersteuning van de beleidsdomeinen Werk, Participatie en Inkomen en daarbinnen specifiek voor de opgave Armoedebestrijding. De nadruk van jouw werk ligt op het vertalen van informatiebehoeften vanuit de opgave naar concrete informatieproducten voor Armoedebestrijding. Denk hierbij aan ondersteuning van de informatievoorziening voor de reguliere operatie. Er worden dataselecties gemaakt, ad hoc informatieverzoeken uitgevoerd en rapporten gemaakt. Hierbij speelt het achterhalen van de functionele en technische eisen en de vertaling ervan naar de benodigde gegevens en technische oplossingen, een hoofdrol. Data gedreven werken binnen de gemeente Amsterdam ten behoeve van de burgers betekent werken met de menselijke maat. Het team werkt volgens het SAFe principe binnen de Agile Release Train in de opgave Amsterdammer financieel gezond en naar werk. Binnen het team Armoedebestrijding is er een gemotiveerde en prettige samenwerking tussen de verschillende disciplines, en met de overige teams.

Werkzaamheden:
  • Je werkt nauw samen met de BI-specialisten en functioneel beheerders in je team om samen maximale waarde op te leveren voor de business in elke sprint;
  • Je levert in gezamenlijk overleg met de business een bijdrage aan het bepalen van business requirements voor de uit te voeren werkzaamheden door jou of je collega's;
  • Je analyseert en schrijft Oracle scripts en Oracle procedures om uitvoering te geven aan de verstrekking van Armoedevoorzieningen;
  • Je verwerkt dataselecties naar informatieproducten en je voert data analyses uit om zo data gedreven werken en besluitvorming tot de norm te maken;
  • Je levert een actieve bijdrage om de datakwaliteit te verhogen om daarmee betrouwbare besluitvorming mogelijk te maken conform Amsterdamse waarden.

Eisen

  • Je bent in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam.
  • Je bent op het moment van de start van de opdracht in loondienst van de inschrijver voor minimaal het aantal uren en de looptijd van de opdracht (incl. eventuele verlengingen).
  • Je beschikt minimaal over een HBO werk- en denkniveau met een voorkeur voor een beta met informatie/data science/data management. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv in werkervaring of opleidingen en trainingen.
  • Je hebt meer dan 5 jaar aantoonbare ervaring met beleidsterrein armoede in het sociale domein van een gemeente.
  • Je hebt meer dan 3 jaar aantoonbare ervaring met de applicaties CUUP, BI-module ZorgNed, Socrates, Gpass en DiaFragma als bronsystemen voor je BI werk.
  • Je hebt goede kennis van datamanagementconcepten en kunt datamodellen lezen, begrijpen en aanpassen.
  • Je hebt ervaring op senior-niveau met SQL en PL/SQL op tenminste Oracle versie 19c en bent goed bekend met ETL principes.
  • Je hebt aantoonbare ervaring met het ontwerpen en realiseren van pipelines en informatieproducten middels Scrum Agile en de SAFe werkwijze.
  • Je kunt minimaal 2 dagen per week werken vanuit het kantoor in Amsterdam (Jan van Galenstraat 323).
  • Je bent in staat om op zeer korte termijn voor 36 uur per week te werken.

Wensen en competenties

Wensen

  • Je hebt voor 1 september geen gepland verlof voor langer dan 5 werkdagen aaneengesloten.
  • Je hebt aantoonbare ervaring in het opstellen of interpreteren van business requirements, het beantwoorden van (beleids)vragen met data-analyse.

Organisatie en team

De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad.

Bij de directies Werk, Participatie en Inkomen (WPI) werken 2000 professionals die denkend vanuit de toegevoegde waarde voor Amsterdammers, dienstverlening op maat leveren. De directie Inkomen biedt financiële bestaanszekerheid voor Amsterdammers die zelf (tijdelijk) onvoldoende in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Dit doet zij door bijstandsuitkeringen te verlenen, maar ook met extra inkomen in de vorm van voorzieningen en regelingen. In geval van dit project gaat het specifiek om de voorzieningen voor armoedebestrijding. Ter realisatie van de doelstellingen van de nauw samenwerkende directies is het van belang om zo wendbaar mogelijk te blijven in het krachtenveld van onder andere de telkens wijzigende regelgeving, veranderende doelgroepen en aanscherpende wensen van het bestuur in combinatie met de ontwikkelingen en mogelijkheden van de technologie en de gekozen samenwerkingen.

Gespreksinformatie

Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de professional kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. De motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de professional hiervoor wordt uitgenodigd. Er worden 3 kandidaten op interview uitgenodigd. Planning interviews: z.s.m.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 fte

Optie tot verlenging: Ja, de Gemeente heeft de mogelijkheid de Overeenkomst meerdere keren te verlengen tegen dezelfde voorwaarden en condities, met dien verstande dat de totale maximale duur van de Overeenkomst de 24 maanden niet mag overschrijden.

Hybride: De aangeboden kandidaat kan minimaal 2 dagen per week werken vanuit het kantoor in Amsterdam (Jan van Galenstraat 323).

Overig algemeen: Bijlage 5 Integriteits- en geheimhoudingsverklaring, is op deze overeenkomst van toepassing.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr