Homepagina
Homepagina
Logo van Gemeente Alphen aan den Rijn
Logo van Gemeente Alphen aan den Rijn

Content- en Communicatiespecialist

Stadhuisplein 1, 2405 SH Alphen aan den Rijn, Nederland

Sluit over 3 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

16

Publicatiedatum:

23 okt 2026
Opdracht tarief 70Opdracht uren 16
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

De gemeente wil inwoners, ondernemers en andere stakeholders tijdig, begrijpelijk en doelgericht informeren, betrekken en activeren bij gemeentelijke opgaven, projecten en dienstverlening. Om dit te realiseren is behoefte aan tijdelijke specialistische capaciteit op het gebied van contentontwikkeling en publiekscommunicatie.

Je draagt bij aan een consistente, toegankelijke en doelgroepgerichte communicatieaanpak door het ontwikkelen, realiseren en optimaliseren van communicatiemiddelen, content en communicatieconcepten. De opdracht leidt tot concrete communicatieproducten, verbeterde inzet van communicatiekanalen en een versterking van de communicatieve ondersteuning van gemeentelijke projecten en programma's.

Afbakening van de opdracht
De opdracht betreft het zelfstandig ontwikkelen, realiseren en optimaliseren van communicatie- en contentproducten voor uiteenlopende gemeentelijke opgaven, projecten, programma's en dienstverlening.

Werkzaamheden
  • Je vertaalt inhoudelijke vraagstukken naar begrijpelijke en doelgroepgerichte communicatie;
  • Je ontwikkelt en realiseert online en offline communicatiemiddelen;
  • Je ondersteunt de communicatie rondom projecten, participatietrajecten, bijeenkomsten en campagnes;
  • Je ontwikkelt content voor gemeentelijke communicatiekanalen;
  • Je adviseert over effectieve inzet van content, middelen en communicatievormen;
  • Je ontwikkelt waar nodig herbruikbare formats, werkwijzen en contentconcepten.
De opdracht wordt uitgevoerd op basis van resultaatverplichtingen. Je bent verantwoordelijk voor de wijze waarop de overeengekomen resultaten worden gerealiseerd.

Resultaten
  • Resultaat 1 - Gemeentelijke communicatievraagstukken zijn vertaald naar concrete communicatiemiddelen: Gedurende de opdrachtperiode zijn communicatievraagstukken van diverse gemeentelijke projecten en programma's vertaald naar effectieve communicatie-uitingen en contentproducten die aansluiten bij de betreffende doelgroepen.
  • Resultaat 2 - Online communicatiekanalen zijn actueel, bruikbaar en doelgroepgericht: Gemeentelijke websites, projectpagina's en andere online communicatiekanalen zijn gedurende de opdrachtperiode voorzien van actuele, toegankelijke en doelgroepgerichte content.
  • Resultaat 3 - Participatie- en communicatietrajecten zijn ondersteund met passende middelen: Voor bijeenkomsten, participatietrajecten, campagnes en andere publieksgerichte activiteiten zijn communicatiemiddelen ontwikkeld die bijdragen aan het informeren, betrekken en activeren van inwoners, ondernemers en andere stakeholders.
  • Resultaat 4 - Een structurele contentaanpak en herbruikbare formats zijn ontwikkeld: Tijdens de opdracht zijn formats, contentconcepten en werkwijzen ontwikkeld waarmee de organisatie communicatie efficiënter en consistenter kan uitvoeren.
  • Resultaat 5 - Communicatieadvies heeft geleid tot concrete verbeteringen: Je hebt gedurende de opdrachtperiode communicatieadvies geleverd dat heeft geleid tot verbeteringen in bereik, begrijpelijkheid, inzet van middelen of doelgroepbenadering.

Eisen

  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 6 jaar als communicatieadviseur en/of contentspecialist.
  • Aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen van communicatieaanpakken, campagnes en communicatiemiddelen voor inwoners, klanten, stakeholders of andere externe doelgroepen.
  • Aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen, beheren en optimaliseren van online content voor websites, nieuwsbrieven, social media en/of andere digitale communicatiekanalen.
  • Aantoonbare werkervaring met communicatie rondom projecten, programma's, campagnes, bijeenkomsten of participatietrajecten.
  • Uiterlijk beschikbaar per 16 november voor 16 uur per week, benoem dit in het cv.
  • Uurtarief maximaal € 70,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werkverkeer, werk-werkverkeer, parkeerkosten én fee administratieve partner.

Wensen en competenties

Wensen
  • Benoem minimaal één opdracht waar je zelfstandig communicatieaanpakken, communicatiestrategieën of communicatieadviezen hebt ontwikkeld voor maatschappelijke, gemeentelijke of publieke vraagstukken (25 punten).
  • Benoem minimaal één opdracht waar je online en offline communicatiemiddelen hebt ontwikkeld en gerealiseerd, zoals webcontent, campagnes, nieuwsbrieven, video's, podcasts, brochures of andere publieksgerichte communicatie-uitingen (20 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen, publiceren, beheren en/of optimaliseren van content voor websites en andere online communicatiekanalen (15 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen en uitvoeren van campagnes en publieksgerichte communicatie gericht op gedragsverandering, bewustwording, participatie of activering van doelgroepen (15 punten).
  • Aantoonbare werkervaring als communicatieadviseur, contentspecialist of vergelijkbare functie (maximaal 25 punten):
    a. Meer dan 6 jaar werkervaring (25 punten);
    b. 5 tot 6 jaar werkervaring (20 punten);
    c. 4 tot 5 jaar werkervaring (15 punten);
    d. 3 tot 4 jaar werkervaring (10 punten);
    e. 2 tot 3 jaar werkervaring (5 punten);
    f. Minder dan 2 jaar werkervaring (0 punten).
Competenties
  • Schriftelijke Uitdrukkingsvaardigheid: Is in staat complexe inhoudelijke vraagstukken te vertalen naar heldere, begrijpelijke en doelgroepgerichte communicatiemiddelen en content voor uiteenlopende doelgroepen, zoals inwoners, ondernemers en stakeholders.
  • Resultaatgericht Werken: Werkt zelfstandig en doelgericht aan het realiseren van concrete communicatieproducten binnen afgesproken termijnen en zorgt ervoor dat opgeleverde middelen direct inzetbaar zijn binnen de gemeentelijke communicatiekanalen.
  • Samenwerken: Werkt effectief samen met projectleiders, beleidsadviseurs, programmamanagers en andere betrokkenen om communicatievraagstukken te vertalen naar passende communicatieaanpakken, middelen en content.
  • Klantgericht: Heeft oog voor de informatiebehoefte van inwoners, ondernemers en andere stakeholders en ontwikkelt communicatie die aansluit bij de doelgroep, het communicatiedoel en de gewenste gebruikerservaring.

Organisatie en team

Wij zijn een 100.000 plus gemeente, onderdeel van het regionaal samenwerkingsverband Holland Rijnland en deelnemer aan de G40.

Proberen, experimenteren en in de praktijk ontwikkelen. Wij zijn Gemeente Alphen aan den Rijn. Bij ons is het leuk werken. We leveren toonaangevende dienstverlening en zijn een wendbare organisatie. Dat wil zeggen dat we meebewegen met de ontwikkelingen in de maatschappij en continu vernieuwen. We leren door te doen. Samenwerkingsgericht, resultaatgericht, klantgericht en veranderingsbereid zijn onze kerncompetenties. Met elkaar werken we samen voor het beste resultaat voor onze inwoners.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de 5 offertes van de kandidaten die in de vorige stap zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:

1. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
2. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling).

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.

De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 3 november 2026, vanaf 14:00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 2 november 2026 bericht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Mogelijk, maar nog niet bekend.

Hybride: Geen verdere informatie.

Overig algemeen: Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 7. Deze functieschaal is (eventueel) verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina's cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do – Vr

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • Bring Your Own Device; in alle gevallen faciliteert de gemeente de laptop, mobiel dient zelf te worden meegebracht.
  • Beroepsaansprakelijkheid voor €250.000 euro per aanspraak: Nee


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr