Rijnstraat 8, 2511 EP Den Haag, Nederland
Begindatum:
9 mrt 2026Einddatum:
5 mrt 2027Publicatiedatum:
23 feb 2026Wie in Nederland asiel aanvraagt, heeft meestal recht op opvang. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers biedt die opvang: veilige huisvesting, noodzakelijke middelen en begeleiding als voorbereiding op een toekomst in Nederland of het land van herkomst.
In een dynamische omgeving voert het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zijn taak uit: het opvangen en begeleiden van vreemdelingen. Ons vak, het opvangvak, is voortdurend in ontwikkeling. Het COA is een organisatie die zich continu aanpast aan de veranderende vraag vanuit de politiek en samenleving, evenals het fluctuerende aantal bewoners. In deze dynamiek zorgen leidinggevenden en medewerkers voor leefbaarheid, beheersbaarheid en veiligheid op de centra, zodat bewoners kunnen werken aan hun toekomst. Het COA zoekt voor het team Informatie Diensten een
Senior Microsoft 365 Migratie Specialist voor de Digitale Werkomgeving (DWO)
Het betreft een tijdelijke functie voor de duur van 12 maanden met een optie op verlenging voor de maximale duur van 18 maanden. De startdatum is in overleg tussen 1 maart en 1 april 2026.
Het profiel:
Het doel van de opdracht is het ontwikkelen en implementeren van de migratie en document management software die nodig is voor het project Digitaal Samenwerken als onderdeel van de Digitale Werkomgeving, voor de afdeling Informatiediensten (ID).
Resultaat per einde opdracht is een migratieoplossing die is geborgd in de COA lijn en afgeronde migratie van netwerkschijven en SharePoint 2013. Het project waar de specialist deel van uit gaat maken betreft de ontwerp- en de realisatie fase van de migratie van SharePoint 2013 en netwerkschijven naar Microsoft 365. In de ontwerpfase vertaald de migratiespecialist de functionele requirements naar een (technisch) ontwerp en ontwikkelt door middel van pilots een MVP van de migratie- en provisioningtools in afstemming en samenwerking met stakeholders. In de realisatiefase voert de migratiespecialist de ca. 500 migraties uit met behulp van de migratietools- en processen. Tijdens de realisatiefase borgt de migratiespecialist de nieuwe omgevingen en tools in de lijnorganisatie van het COA.
Verder richt de migratiespecialist ook de nodige datamanagement- en archiveringsvoorzieningen in via Purview (Retention Management, eDiscovery) en begeleidt de functionele en technische beheerders bij het opdoen van kennis en het inrichten en borgen van de processen. Daarnaast is het inrichten van de monitoring en rapportage rond Information Protection, DLP en Retention Management onderdeel van de opdracht.
Activiteiten Teams/SPO Engineer
Migreren van bestaande complexe SP2013 processen
o Analyse bestaande oplossing
o Vertalen naar SPO / Teams functionaliteiten
o Inrichten en testen processen
Inrichten data-analyse en -migratie voorzieningen
o Analyse faciliteiten bestaande netwerkschijven
o Koppeling analyse resultaten met rapportage en dasboards
o Inrichten en testen van migratie-voorzieningen via ShareGate
o Inrichten en testen migratiestraat
Inrichten retention management voorzieningen
o Vertalen van de beleidsmatige kaders in technische inrichting Purview
o Inrichten van voorzieningen voor actualisering archiefwaardige documenten
Inrichten Information Protection en DLP
o Vertalen beleidsmatige kaders naar configuratie AIP en DLP maatregelen
o Inrichten Monitoring en rapportage
Inrichten en beheren Test- en Acceptatie-omgeving DS
o Beheer Inrichting en Configuratie (via Coreview)
o Change Management Test- en Acceptatie-omgeving
Belangrijkste Verantwoordelijkheden:
Ontwikkelt en implementeert Pilot processen om document management te optimaliseren, waarbij technische vereisten voor de productiefase worden geidentificeerd.
Realiseert technische PoC's ter validatie van de migratiemethodiek en tooling.
Workflow Automatisering: Ontwerpt en implementeert Power Automate-flows en Power Apps voor de migratietooling te automatiseren en de gebruikerservaring binnen Microsoft 365 te optimaliseren.
Soft Skills:
Analytisch en resultaatgericht: Identificeert en lost uitdagingen effectief op.
Vertalen van technische vraagstukken in begrijpelijke COA taal.
Zelfstandig maar ook in groepsverband kunnen opereren.
Proactieve, verbindende en mensgerichte houding.
Wie in Nederland asiel aanvraagt, heeft meestal recht op opvang. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers biedt die opvang: veilige huisvesting, noodzakelijke middelen en begeleiding als voorbereiding op een toekomst in Nederland of het land van herkomst.
In een dynamische omgeving voert het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zijn taak uit: het opvangen en begeleiden van vreemdelingen. Ons vak, het opvangvak, is voortdurend in ontwikkeling. Het COA is een organisatie die zich continu aanpast aan de veranderende vraag vanuit de politiek en samenleving, evenals het fluctuerende aantal bewoners. In deze dynamiek zorgen leidinggevenden en medewerkers voor leefbaarheid, beheersbaarheid en veiligheid op de centra, zodat bewoners kunnen werken aan hun toekomst.
Wat heeft het COA jou te bieden?
Wij bieden jou de kans om een bijdrage te leveren aan een maatschappelijk relevant thema in een dynamische omgeving. COA staat als organisatie midden in de maatschappij, en is volop in ontwikkeling.
Je krijgt een uitdagende functie in een professionele en prettige werkomgeving, met
collegas die zich net als jij inzetten voor het maatschappelijk belang van de Nederlandse samenleving.
Optie tot verlenging: Het betreft een tijdelijke functie voor de duur van 12 maanden met een optie op verlenging voor de maximale duur van 18 maanden.
Hybride: Geen verdere informatie
Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.
Overig algemeen: Niet bekend