Begindatum:
1 feb 2026Einddatum:
31 jan 2027Publicatiedatum:
13 jan 2026Je komt terecht in Team ICT Opvang & Keten: De ICT van Team ICT Opvang & Keten verrijkt menswaardige opvang en dat doen we met een scherpe focus op kwaliteit. We werken met zes scrumteams die applicaties bouwen en beheren zoals ons bewonersinformatiesysteem, applicaties voor plaatsing, het aan werk helpen van bewoners en het ondersteunen van de faciliteiten op onze locaties.
Je werkt dagelijks samen met ontwikkelaars (.NET, Progress, Mendix), testers, applicatiebeheerders, scrum masters, agile coaches en solution architecten.
Je start binnen een afdeling die verantwoordelijk is voor de digitalisering en doorontwikkeling van de primaire processen van het COA.
Je start binnen een afdeling die verantwoordelijk is voor de digitalisering en doorontwikkeling van de primaire processen van het COA.
Je werkt nauw samen met de Strategisch UX Designer, ontwikkelaars en product owners.
In deze rol combineer je UX-denken en UI-ontwerpen: je beweegt je van analyse en onderzoek naar concrete schermen en interacties, steeds met oog voor samenhang, haalbaarheid en kwaliteit.
Je borgt het gebruikersperspectief in digitale oplossingen;
Je onderzoekt gebruikersbehoeften en knelpunten in processen;
Je vertaalt inzichten naar UX-concepten en concrete UI-ontwerpen;
Je werkt iteratief samen met ontwikkelteams aan verbetering van applicaties;
Je bewaakt gebruikskwaliteit, toegankelijkheid en consistentie;
Je levert een zichtbare bijdrage aan de doorontwikkeling van digitale dienstverlening;
Je schakelt soepel tussen strategischer UX-vraagstukken en pragmatisch ontwerp- en uitvoeringswerk.
Werkzaamheden:
Uitvoeren van UX-onderzoek (interviews, gebruikerstesten, analyses);
Opstellen van personas, klantreizen en service blueprints;
Ontwikkelen van UX-concepten, wireframes en prototypes;
Begeleiden van andere UX/UI designers;
Ontwerpen van high-fidelity UIs voor webapplicaties;
Samenwerken met ontwikkelaars bij implementatie;
Toetsen van ontwerpen op WCAG- en usability-eisen;
Meewerken aan consistente ontwerpprincipes en patronen.
Ervaring met low-code platforms (zoals Mendix).
COA ondersteunt asielzoekers met opvang en begeleiding. Dat is mensenwerkmaar ICT is hierin een cruciale versneller: onze systemen ondersteunen het primaire proces en helpen collegas elke dag beter, veiliger en menswaardiger werken. We bouwen systemen waarin we de opvang en begeleiding van onze bewoners ondersteunen en gegevens uitwisselen met ketenpartners.
Optie tot verlenging: Niets over bekend.
Hybride: In deze rol werk je met je team 2 dagen in de week op kantoor in Den Haag (direct aan het station Den Haag Centraal) en de andere dagen kun je remote werken.
Aantal professionals of FTE: 1