Louis Braillelaan 100, 2719 EK Zoetermeer, Nederland
Begindatum:
1 jul 2026Einddatum:
31 dec 2026Publicatiedatum:
21 mei 2026Voor SURF zijn wij op zoek naar een Business Analist Developer Platform. Ben jij sterk in het ontwikkelen van businesscases, financieringsmodellen en strategische vraagstukken binnen complexe organisaties? Dan is dit een mooie kans om mee te bouwen aan de verdere professionalisering van het SURF Developer Platform en het Design System binnen een maatschappelijk relevante organisatie.
Over de opdracht
Binnen de unit Accessible and Open Education & Research van SURF wordt gewerkt aan de kwaliteit en snelheid van digitale productontwikkeling. Een belangrijk onderdeel hiervan is het Development Team, bestaande uit drie subteams:
Het SURF Developer Platform is een gedeelde infrastructuur waarop ontwikkelteams software ontwikkelen, testen en deployen binnen een OTAP-omgeving op Kubernetes. Daarnaast werken designers en developers gezamenlijk aan het Design System, waarmee ontwerp- en frontendcomponenten worden gestandaardiseerd voor consistente, toegankelijke en onderhoudbare digitale producten.
Over het SURF Developer Platform
Het platform is operationeel en wordt actief gebruikt. De volgende stap is de overgang van pilotfase naar een volwaardige dienst. Hiervoor moet een sterke businesscase worden opgesteld, inclusief een intern financieringsmodel waarbij productteams structureel bijdragen aan het platform. Daarnaast moeten SLAs, governance en voorwaarden richting een stabiele 1.0-status worden uitgewerkt. De ambitie is om eind 2026 deze fase volledig gerealiseerd te hebben.
Over het Design System
Het Design System richt zich grotendeels op dezelfde gebruikersgroep. De inhoudelijke aansturing ligt bij de Design Lead. Binnen dit traject spelen vraagstukken rondom migratie van bestaande UIs, langetermijngovernance en structurele financiering. Ook hiervoor moet een duidelijke strategie en businessplan worden opgesteld.
Jouw rol
Je werkt nauw samen met de Tech Lead van het SDP en de Design Lead van het Design System. Zij zijn inhoudelijk verantwoordelijk en onderhouden contact met stakeholders en productteams. Jij bent de strategische sparringpartner die helpt bij het concretiseren van complexe vraagstukken rondom financiering, positionering en governance.
Dit is nadrukkelijk geen traditionele Business Analyst rol waarbij requirementsanalyse centraal staat. De focus ligt op financieel-strategische vraagstukken, waaronder:
Werkzaamheden
Voor SURF zijn wij op zoek naar een Business Analist Developer Platform.
Binnen de unit Accessible and Open Education & Research van SURF wordt gewerkt aan de kwaliteit en snelheid van digitale productontwikkeling. Een belangrijk onderdeel hiervan is het Development Team, bestaande uit drie subteams:
Gesprekken: 10 juni 11.00 uur/ 13.00 uur/ 14.00 uur
Optie tot verlenging: Looptijd: t/m 31 december 2026, met optie op verlenging van 1 jaar.
Hybride: Geen verdere informatie
Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.