Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Belastingdienst Non -ICT
Logo van Belastingdienst Non -ICT

Procestekenaar

Belastingdienst Non -ICT

W. Dreesweg 24, 1314 CN Almere, Nederland

Sluit over 3 dagen

Begindatum:

13 apr 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

24 mrt 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Als procestekenaar ben je verantwoordelijk voor het in kaart brengen en visueel vastleggen van (nieuwe) werk en bedrijfsprocessen volgens BPMN standaarden in Visio en Bizzdesign. Daarnaast zorg je als procestekenaar voor het documenteren, actualiseren en archiveren van bestaande processen in het kader van afbouw, zodat kennis geborgd blijft en overdraagbaarheid gewaarborgd is. De focus ligt op het creëren van heldere procesdocumentatie, het afstemmen met betrokken stakeholders en het structureren van procesinformatie binnen de geldende richtlijnen en wet- en regelgeving. Je tekent nieuwe processen op die voor diverse regelingen opgezet worden. Hiervoor schakel je, en voer je gesprekken met de collega proceregisseurs om een proces te visualiseren waarmee zowel de burgers die getroffen zijn zo efficiënt en effectief mogelijk geholpen kunnen worden als de medewerkers een goed werkbaar proces in handen hebben. Je denkt hierbij verder dan enkel het te ontwerpen proces en weet goed te plannen en organiseren. Jouw uitstekende schriftelijke vaardigheden zijn erg belangrijk bij het schrijven van deze processen. Maar ook ben je bezig met het afbouwen van bestaande processen in het kader van transitie.

Werkzaamheden:

  • Modelleren en visualiseren van bedrijf- en werkprocessen (IST en SOLL) volgens BPMN standaarden in de geldende modelleertool (Visio en Bizzdesign)
  • Uitwerken van procesontwerpen naar heldere en uniforme procesplaten en werkinstructies
  • Vastleggen, actualiseren en beheren van procesdocumentatie en versiebeheer
  • Vertalen van input van proceseigenaren en materiedeskundigen naar eenduidige procesmodellen
  • Ondersteunen bij procesoptimalisaties door inzichtelijk maken van knelpunten en verbetermogelijkheden
  • Bewaken van modelleerstandaarden, consistentie en kwaliteit van procesbeschrijvingen
  • Ondersteunen bij werksessies en workshops (o.a. door live modelleren)
  • Beheren van de procesbibliotheek / kennisbank en fungeren als aanspreekpunt voor procesmodellen

Eisen

  • Je beschikt over minimaal HBO werk- en denkniveau. Dit blijkt uit een afgeronde HBO-opleiding en/of minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in soortgelijke rol uitgeschreven in het CV in maanden en jaren.
  • Je beschikt over minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in een soortgelijke rol. Onder een soortgelijke rol verstaan wij een rol zoals hierboven beschreven; waarin het de hoofdtaak was om processen op te tekenen niet zijnde IT processen.
  • Je beschikt over minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met optekenen en visualiseren van processen, het ondersteunen bij procesoptimalisaties en het inzichtelijk maken van knel- en verbeterpunten.
  • Je beschikt over aantoonbare werkervaring met MS Office, BPMN en Visio. Dit blijkt uit opdrachtomschrijvingen in CV, motivatiebrief en tijdens het gesprek.
  • Je scoort minimaal 50 punten van het totaal aantal te behalen punten op kwaliteitswensen en competenties (=80 punten), waarvan minimaal 3 punten per competentie.

Wensen en competenties

Wensen

  • De mate waarin je ervaring heeft met het optekenen en modelleren van processen in Bizzdesign
  • De mate waarin je ervaring heeft met implementatie van wet- en regelgeving
  • De mate waarin je ervaring heeft met werken in een crisis- of projectorganisatie
  • De mate waarin je ervaring heeft met advisering over informatiemanagement
  • De mate waarin je ervaring heeft met werken in ketenprocessen.

Competenties

kan getoetst worden tijdens een selectiegesprek indien van toepassing, waarbij de STAR-methode gehanteerd wordt.

  • Analyseren
  • Plannen en organiseren
  • Initiatief
  • Samenwerken
  • Organisatiesensitiviteit

Organisatie en team

Toeslagen heeft de opgave om jaarlijks voor meer dan vijf miljoen huishoudens meer dan zeven miljoen toeslagen rechtmatig, tijdig en juist toe te kennen en uit te keren. De afgelopen jaren is heel helder geworden dat er grote problemen zijn ontstaan bij de toeslagen voor de kinderopvang. Hierdoor zijn veel ouders getroffen. Verschillende onderzoeken hebben aangetoond dat er sprake is van een combinatie van: een harde regelgeving met een sterk 'alles of niets' karakter waardoor vele ouders in de problemen zijn gebracht, een grote maatschappelijke en politieke druk om fraude te bestrijden, het niet hanteren van de menselijke maat in de uitvoering en institutionele vooringenomenheid bij onder meer de aanpak van fraudebestrijding. De komende periode staat in het teken van het herstellen van het geschonden vertrouwen van de burger, het herstellen en mogelijk compenseren van burgers die getroffen zijn. Het beoordelen, herstellen en compenseren wordt uitgevoerd door, de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT), die hiervoor speciaal wordt ingericht. Daarnaast zijn er drie Commissies in het leven geroepen om de hersteloperatie succesvol te ondersteunen. De afdeling Projecten & Processen heeft een centrale rol binnen UHT met tal van samenwerkingen. Deze werkzaamheden voer je minimaal 2 dagen per week uit op locatie in Utrecht en Almere, maar het kan ook voorkomen dat je op andere locaties in het land werkt. Je komt te werken binnen het team procesregie. Dit is een team van ongeveer 40 procesregisseurs die verdeeld zijn over drie subteams.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Deze werkzaamheden voer je minimaal 2 dagen per week uit op locatie in Utrecht en Almere, maar het kan ook voorkomen dat je op andere locaties in het land werkt.

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr