Homepagina
Homepagina
Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Belastingdienst
Logo van Belastingdienst

Procesbeschrijver

Graadt van Roggenweg 500, 3531 AH Utrecht, Nederland

Sluit morgen
om 16:00

Begindatum:

19 nov 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

30 okt 2026
Opdracht tarief 89Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Voor de keten Inkomensheffing (IH) zoekt de Belastingdienst drie senior procesbeschrijvers voor het analyseren, modelleren en beschrijven van hoogrisicovolle bedrijfsprocessen. De procesbeschrijvingen moeten uiterlijk 31 december 2026 zijn opgeleverd en afgestemd met de betrokken ketenpartners. De opdrachtgever bepaalt bij aanvang de te beschrijven processen en de prioriteitsvolgorde.

De professional reconstrueert processen op basis van bestaande documentatie, gerichte interviews en praktijkinformatie. Je brengt procesafbakening, processtappen, rollen, verantwoordelijkheden, beslismomenten, systemen, gegevensstromen en afhankelijkheden in kaart en modelleert de processen in BES/Bizzdesign. Risico’s, beheersmaatregelen, functiescheidingen en de relatie met IV worden expliciet vastgelegd.

De professional werkt vanaf de eerste werkdag zelfstandig, met gerichte afstemming en validatie door inhoudsdeskundigen en ketenpartners. Je signaleert tegenstrijdigheden en ontbrekende informatie, legt onzekerheden vast zonder aannames als feiten te presenteren, verwerkt validatiebevindingen en draagt de procesbeschrijvingen en modellen overdraagbaar op. De opdrachtgever organiseert de beoordeling en acceptatie met de betrokken proceseigenaren.

Eisen

  • De professional beschikt over minimaal hbo-werk- en -denkniveau, aantoonbaar door een afgeronde hbo- of wo-opleiding óf minimaal zes jaar relevante werkervaring in een vergelijkbare functie als procesanalist of procesbeschrijver.
  • De professional heeft minimaal vijf jaar aantoonbare ervaring met het analyseren en beschrijven van hoogrisicovolle bedrijfsprocessen, inclusief risico’s en beheersmaatregelen.
  • De professional beschikt over aantoonbare ervaring met procesbeschrijving en kan vanaf de eerste werkdag zelfstandig processen analyseren en beschrijven, met gerichte afstemming en validatie door inhoudsdeskundigen.
  • De professional heeft aantoonbare praktische ervaring met het modelleren en vastleggen van bedrijfsprocessen met behulp van een procesmodelleringstool. De gebruikte tool, uitgevoerde werkzaamheden en behaalde resultaten zijn beschreven in het cv.
  • De professional scoort minimaal 500 punten van het totaal aantal te behalen punten op kwaliteitswensen en competenties (=800 punten).
  • Alleen Nederlandstalige CV’s aanbieden en kandidaten moeten native Nederlands kunnen spreken.

Wensen en competenties

Wensen

  • De mate waarin de professional ervaring heeft met het zelfstandig modelleren van bedrijfsprocessen in BES/Bizzdesign of een vergelijkbare procesmodelleringstool, inclusief de samenhang met applicaties en gegevensstromen. De professional onderbouwt dit met concrete opdrachten en opgeleverde modellen.
  • De mate waarin de professional ervaring heeft met het opstellen van procesbeschrijvingen binnen de overheid die bruikbaar zijn voor uitvoering, interne beheersing en informatievoorziening (IV), inclusief het beschrijven van risico’s, beheersmaatregelen en functiescheidingen. De professional onderbouwt dit met concrete opdrachten en resultaten.
  • De mate waarin de professional aantoonbaar zelfstandig en binnen korte doorlooptijden volledige procesbeschrijvingen oplevert. De professional onderbouwt dit met voorbeelden van aanpak, planning, productiviteit en de kwaliteit van de opgeleverde producten.
  • De mate waarin de professional ervaring heeft met het afstemmen en valideren van procesbeschrijvingen met proceseigenaren, inhoudsdeskundigen en ketenpartners, ook bij tegenstrijdige of onvolledige informatie. Onderbouw met concrete voorbeelden.

Organisatie en team

De werkzaamheden worden uitgevoerd binnen de directie Particulieren van de Belastingdienst, voor de keten Inkomensheffing (IH). De administratieve organisatorische eenheid is P BDO UTR BDO Team 03. De professionals werken samen met proceseigenaren, inhoudsdeskundigen en ketenpartners, met aandacht voor de samenhang tussen uitvoering, IV en interne beheersing. Opdrachtgever is Pepijn van Riet, verantwoordelijk teamleider en afdelingshoofd.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 3 senior procesbeschrijvers
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het tarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr