Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Belastingdienst
Logo van Belastingdienst

Specialist netwerk monitoring

Belastingdienst

Laan van Westenenk 490, 7334 DS Apeldoorn, Nederland

Sluit over 6 dagen

Begindatum:

1 jun 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

24 apr 2026
Opdracht tarief 100Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

De werkzaamheden zijn het verzamelen en koppelen van technische en administratieve databronnen zodat klanten inzicht verkrijgen in de beschikbaarheid en performance van hun diensten. Daarnaast wordt netwerkmonitoring van begin tot eind ingericht bijvoorbeeld door
  • Netflow stromen en streaming telemetry te ontsluiten,
  • te relateren aan diensten van klanten, en
  • deze performance informatie zichtbaar te maken in een dashboard.
Kennis van diverse tools om dit mogelijk te maken, zoals Telegraf, Prometheus, Elasticsearch en Grafana is noodzakelijk. Tot slot wordt meegeholpen aan het bouwen en inrichten van netwerkmonitoring waar de klant daadwerkelijk wat aan heeft.

Het team Netwerken in Apeldoorn is verantwoordelijk voor het ontwerpen, bouwen en exploiteren van alle netwerk- en netwerksecurityoplossingen van de Belastingdienst. Je werkt hier aan de hele netwerkinfrastructuur, die zo'n 2000 LAN-switches verspreid over meer dan 80 locaties omvat. Het compleet herzien van het monitoren van de netwerkverbindingen die elke dag het werk van duizenden collega's verzorgen.
De werkzaamheden omvatten ook:
  • Monitoringoplossingen bouwen die de businessadministratie verbinden met de netwerkhardware,
  • monitoringdata verzamelen en deze omzetten in belangrijke informatie.
Met impact op een netwerk waar dagelijks meer dan vijfduizend terabyte aan data doorheen stroomt.

Eisen

  • Perfect Nederlands kunnen spreken.
  • Ruime kennis van en ervaring met het werken in grote netwerkomgevingen.
  • Met 1 of meerdere (opensource) tools die ondersteunen bij het ontsluiten van databronnen (zoals Telegraf, Prometheus, Elasticsearch, Grafana).
  • Hbo- werk- en -denkniveau.
  • Ontsluiten van databronnen en het inrichten van monitoring middels deze bronnen (5 jaar).

Wensen en competenties

Wensen

  • Je hebt enige ervaring met Linux.
  • Ervaring met netwerk gerelateerde monitoring (zoals Netflow, SNMP, Streaming telemetry) is een pre.
  • Ervaring met Splunk is een pre.

Competenties

  • Analyseren
  • Resultaatgerichtheid
  • Samenwerken
  • Omgevingsbewustzijn
  • Zelfontwikkeling

Organisatie en team

De werkzaamheden zijn gepositioneerd binnen team Netwerken in Apeldoorn. Het team is verantwoordelijk voor het ontwerpen, bouwen en exploiteren van alle netwerk- en netwerksecurityoplossingen van de Belastingdienst. Samen met ongeveer 50 collega's werk je aan de hele netwerkinfrastructuur. Deze omvat alleen al zo'n 2000 LAN-switches verspreid over meer dan 80 locaties.

Belastingdienst - ICT

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie.

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr