Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Alliander
Logo van Alliander

Proces Consultant

Utrechtseweg 68, 6812 AH Arnhem, Nederland

Sluit over 4 dagen

Begindatum:

16 mrt 2026

Einddatum:

30 sept 2026

Uren per week:

32 - 40

Publicatiedatum:

5 mrt 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32 - 40
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Als Proces Consultant bij Alliander geef je de energietransitie vorm en sta je aan de vooravond van een ingrijpende systeemtransformatie. Met het programma Fit4Future zet Alliander een grote stap richting een nieuw, robuust systeemlandschap. Verouderde systemen worden stapsgewijs uitgefaseerd en vervangen door een toekomstbestendige oplossing. De afdeling Klant staat voor een grote opdracht: wij moeten ervoor zorgen dat onze operationele (klant)processen naadloos landen in het nieuwe systeem, waarbij we in staat blijven om de energietransitie vorm te geven.

Als Proces specialist ben je de schakel tussen de operatie en IT om de verbeteringen te realiseren. Dit doe je vanuit een hoe kan het wel-mindset. Het betreft een functie voor 32-40 uur, met standplaats Arnhem. Je maakt het net professioneler bij Alliander. Daarom zoeken wij een gedreven Proces specialist die maximaal kan bijdragen aan deze twee grote opgaven die onze afdeling raken.

Als Proces specialist binnen de afdeling Klant zie je niet alleen ruimte voor verbetering, je zorgt er ook voor dat de oplossing er komt. Je werkt in een dynamische omgeving en verdeelt je tijd over twee teams: het operationele team Klantbeheer Publiek Domein en het veranderteam Business Team Klant. De oplossing om verandering voor elkaar te krijgen ligt niet altijd binnen deze teams. Je beweegt je dan ook makkelijk door de organisatie heen en haakt de juiste IT-teams of ketenpartners aan om de verandering te realiseren.

Werkzaamheden:

Het energienet van de toekomst maken we voor iedereen, met iedereen. En als Proces specialist werk je hieraan mee. Zo ben je bezig met het:

  • Proactief adviseren: Je adviseert de teamleider, de operatie en het veranderteam, zowel gevraagd als ongevraagd. Hierbij durf je kritische vragen te stellen over nut en noodzaak.
  • Vertalen van strategie naar uitvoering: Je zorgt ervoor dat IT-oplossingen aansluiten op wat de operatie echt nodig heeft. Want jij weet als geen ander hoe de processen werken en waar de operatie tegenaan loopt. Je weet dit te vertalen naar concrete features en user stories. Je doet dit zelfstandig, maar werkt er net zo gemakkelijk samen aan.
  • Vraagbaak en troubleshooter: Loopt het team vast in een proces of systeem? Dan weten ze jou als aanspreekpunt te vinden. Jij duikt erin, zoekt uit waar het misgaat en regelt een oplossing, vaak samen met andere afdelingen.

Het digitaliseren en optimaliseren van de energietransitie. Dat doe je vanuit je eigen kracht en talent. En dat doe je bij ons. Je wacht niet af, toont lef, anticipeert, zoekt en ziet kansen, signaleert knelpunten en handelt hiernaar. Draag jij daaraan bij met jouw betrokkenheid en onderneem je uit eigen beweging verbetervoorstellen? Super!

Eisen

  • Minimaal hbo werk- en denkniveau.
  • 2-5 jaar relevante werkervaring.
  • Beschikbaarheid tussen de 32-40 uur.
  • Ervaring met procesmanagement.

Wensen en competenties

Wensen

  • Kennis van SAFe of vergelijkbare agile frameworks is een pre.

Competenties

  • Flexibiliteit, want plannen kunnen veranderen en jij beweegt makkelijk mee zonder het doel uit het oog te verliezen.

  • Verbindend vermogen, jij krijgt het meest voor elkaar met de goede relaties die je hebt opgebouwd.

  • Klantgerichtheid: je begrijpt dat alles wat we doen impact heeft op onze klanten, en je handelt daar ook naar.

  • Kenmerken als sensitief, proactief, communicatief vaardig & kritisch.

Organisatie en team

Bij Alliander zijn we hard aan het werk om de energietransitie vorm te geven en staan we aan de vooravond van een ingrijpende systeemtransformatie. Met het programma Fit4Future zetten we een grote stap richting een nieuw, robuust systeemlandschap. Verouderde systemen worden stapsgewijs uitgefaseerd en vervangen door een toekomstbestendige oplossing. De afdeling Klant staat voor een grote opdracht: Alliander moet ervoor zorgen dat operationele (klant)processen naadloos landen in het nieuwe systeem, waarbij zij in staat blijven om de energietransitie vorm te geven. Als Proces specialist werk je in een dynamische omgeving en verdeelt je tijd over twee teams: het operationele team Klantbeheer Publiek Domein en het veranderteam Business Team Klant.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 2 personen

Optie tot verlenging: verlenging mogelijk

Hybride: 2/3 dagen per week op kantoor Arnhem de rest hybride

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.

Overig algemeen:

  • Screening: Basis

  • CV's aanleveren in het Nederlands

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr