Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Veiligheidsregio Gelderland Zuid
Logo van Veiligheidsregio Gelderland Zuid

Projectleider Bedrijfsvoering

Professor Bellefroidstraat 11, 6525 AG Nijmegen, Nederland

Sluit over 21 dagen

Begindatum:

1 okt 2026

Einddatum:

1 apr 2027

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

31 jul 2026
Opdracht tarief 125Opdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

De Veiligheidsregio Gelderland-Zuid is op zoek naar een tijdelijke Projectleider Bedrijfsvoering voor de duur van zes maanden, met een mogelijke verlenging. De projectleider geeft leiding aan tactisch complexe projecten die bijdragen aan de verdere ontwikkeling en professionalisering van de organisatie. De focus ligt daarbij op informatievoorziening, de ontvlechting van VRGZ en GGD Gelderland-Zuid en de inrichting van het Servicepunt Bedrijfsvoering.

Jouw werkzaamheden:

  • Je leidt tactisch complexe projecten gericht op organisatieontwikkeling;
  • Je stuurt multidisciplinaire projectteams aan en realiseert projectdoelstellingen;
  • Je organiseert draagvlak en verbinding binnen en buiten projecten;
  • Je rapporteert over voortgang, risico's, resultaten en projectimpact;
  • Je borgt de implementatie en overdracht van projectresultaten;
  • Je adviseert management en directie over projectmatige vraagstukken;
  • Je stimuleert integraal werken, procesverbetering en samenwerking binnen de organisatie.

Eisen

  • Je hebt een aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
  • Je hebt minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de rol van projectleider binnen een publieke en/of bestuurlijke organisatie;
  • Je hebt aantoonbare werkervaring met het leiden van tactische organisatieontwikkelingsprojecten. Licht dit duidelijk toe in het cv aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject;
  • Je hebt aantoonbare werkervaring op het gebied van informatievoorziening en/of organisatie-inrichtingsvraagstukken. Licht dit duidelijk toe in het cv aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject;
  • Je bent uiterlijk beschikbaar per 1 oktober 2026 voor minimaal 32 uur en maximaal 36 uur per week gedurende de gehele opdracht, inclusief eventuele verlengingen.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring met informatievoorzieningsprojecten binnen de publieke sector. Licht dit duidelijk toe in het cv aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (25 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met organisatieontwikkeling én verandertrajecten. Licht dit duidelijk toe in het cv aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met bestuurlijke en politiek gevoelige omgevingen. Licht dit duidelijk toe in het cv aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het aansturen van multidisciplinaire projectteams. Licht dit duidelijk toe in het cv aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (15 punten);
  • Je voegt een persoonlijke motivatie toe, waarin wordt ingegaan op: geschiktheid voor de opdracht, relevante werkervaring én motivatie voor deze opdracht. De motivatie is door jou zelf geschreven. Voeg de geschreven motivatie samen met het cv om deze als één document te uploaden (10 punten);
  • Uurtarief maximaal € 125,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werkverkeer, werk-werkverkeer, parkeerkosten én fee (10 punten).

Competenties

  • Analyserend vermogen;
  • Organiseren;
  • Plannen en organiseren;
  • Resultaatgericht werken;
  • Samenwerken;
  • Overtuigen;
  • Besluitvaardigheid;
  • Aanpassingsvermogen;
  • Uitdrukkingsvaardigheid (mondeling);
  • Uitdrukkingsvaardigheid (schriftelijk);
  • Organisatiebewustzijn;
  • Verbindend vermogen;
  • Initiatief;
  • Politiek-bestuurlijke sensitiviteit;
  • Doorzettingsvermogen.

Organisatie en team

De Veiligheidsregio Gelderland-Zuid
De Veiligheidsregio Gelderland-Zuid (VRGZ) werkt aan een veilige en gezonde samenleving. De VRGZ is een samenwerkingsverband van 14 gemeenten in de regio Gelderland-Zuid, waarin brandweerzorg, ambulancezorg en crisisbeheersing samenkomen. De VRGZ is een van de 25 veiligheidsregio's in Nederland.

Een veilige regio
De VRGZ helpt mensen in nood en helpt noodsituaties te voorkomen. Rampen en crises worden zo goed mogelijk voorkomen en bestreden. En in onze regio kunnen inwoners rekenen op snelle en goede ambulance- en brandweerzorg. Dit doet de VRGZ samen met de gemeenten, de politie en andere lokale, regionale en landelijke partijen.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de 10 maar inzicht in alle cv's. Deze cv's hoeven niet beoordeeld te worden, maar moeten wel opengesteld worden. offertes van de professionals die in stap 2 zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:
• Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
• Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De (minimaal 2) professionals die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De overige professionals worden in eerste instantie niet uitgenodigd voor een gesprek en ontvangen een voorlopige afwijzing. Zij nemen plaats in de zogenaamde wachtkamer.

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever. De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende professionals (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende professionals in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op woensdag 2 september 2026. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 27 augustus 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Mogelijk, maar nog niet bekend.

Hybride: Hybride werken is mogelijk. De opdracht wordt vervuld op werkdagen van maandag tot en met vrijdag. Er zijn geen specifieke dagen voor kantoorwerk vastgelegd.

Overig algemeen:

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 11. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina's cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.
*Indien er een uitvoeringsvoorwaarde wordt gehanteerd verzoeken we je in de offerte aannemelijk te maken en deugdelijk te onderbouwen op welke wijze er invulling gegeven wordt aan de uitvoeringsvoorwaarde, dit valt niet onder bovenstaande bepaling.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl of met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: di, wo, do, vr
Contractmedewerker & Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr