Logo van Waternet
Logo van Waternet

BIM Coordinator

Korte Ouderkerkerdijk 7, 1096 AC Amsterdam, Nederland

Gesloten

Begindatum:

14 sept 2026

Einddatum:

13 sept 2027

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

19 aug 2026
Opdracht tarief 95Opdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Waterschap AGV is flink aan het bouwen en renoveren, en daar komt een grote hoeveelheid bouwinformatie bij kijken. Daarom zijn we binnen Waterschap AGV op zoek naar ervaren BIM Coördinatoren, die concrete bijdrage leveren aan het toepassen van de BIM-methodiek binnen projecten. Behalve de coördinatie van BIM-modellen in de ontwerp- en uitvoeringsfase, zal je vanuit deze rol ook een belangrijke bijdrage leveren in het stroomlijnen van asset-informatie, zoals documentatie en alfanumerieke data van onze assets. Ons primaire doel is het opleveren van een kwalitatief hoogstaand as built opleverdossier, zodat wij onze assets op basis van de juiste data kunnen beheren. Uiteraard leveren goede BIM-modellen een belangrijke bijdrage aan de haalbaarheid van deze doelstelling. Daarnaast krijgt het BIM-model een steeds centralere rol in zowel de ontwerp- als uitvoeringsfase om gefundeerde besluiten te kunnen nemen, stakeholders te kunnen informeren, en raakvlakken tussen verschillende disciplines te kunnen visualiseren. Binnen Waterschap AGV is er een scheiding gemaakt tussen de BIM-regisseur, die verantwoordelijk is voor de BIM-implementatie binnen zijn waardeketen, en de BIM Coördinator, die operationeel betrokken is bij de projecten. Met de BIM-regisseur van je waardeketen werk je op dagelijkse basis samen. Doordat je operationeel werk levert binnen de projecten werk je ook nauw samen met de leden van onze projectteams, adviseurs en externe partijen. Onze projectteams werken volgens het IPM-model (Integraal Projectmanagement).

Wat ga je doen
Je werkzaamheden bestaan uit:

  • Het coördineren van de BIM-modellen in de ontwerpfase (wat gaan we bouwen), uitvoeringsfase (hoe wordt het gebouwd) en bij oplevering;
  • Een actieve bijdrage aan de contracteisen richting externe partijen (Specifiek maken van de Informatie Levering Specificatie per project);
  • Bepalen en vastleggen wat er nodig is om een individueel project te laten voldoen aan de dan geldende BIM-doelstelling;
  • Optreden als sparringpartner van de projectteams;
  • Hands-on sturen op de BIM-volwassenheid binnen de projecten.
  • Samen met projectbeheerders sturen op document control (ISO 19650)

Eisen

  • Je hebt een HBO werk- en denkniveau met minimaal een aantoonbare technische achtergrond in civiele techniek, werktuigbouwkunde en/of elektrotechniek op MBO-4 niveau.
  • Je hebt kennis van de ISO-19650.
  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring in het coördineren van BIM-modellen.
  • Je hebt ervaring in het schrijven en/of beoordelen van BIM Uitvoeringsplannen.
  • Je hebt ervaring in het begeleiden van multidisciplinaire teams.
  • Je hebt ervaring met Autodesk Forma als DMS.
  • Deze aanvraag is niet geschikt voor een zzp-constructie. Je bent geen zzp'er.
  • Doorleen is niet mogelijk. Je komt in loondienst bij de opdrachtuitvoerder.
  • Je CV is maximaal 5 pagina's lang.

Wensen en competenties

Wensen

  • Ervaring met decomposities en classificaties is een pre.
  • Ervaring met modelleren in Revit en/of Civil3D is een pre.
  • Je bent snel beschikbaar, niet pas in oktober.

Competenties

  • Je hebt een uitstekende beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift.
  • Je beschikt over sterke communicatieve vaardigheden om effectief te kunnen samenwerken met technisch managers, contractmanagers, ontwerpers en modelleurs.
  • Je durft de leiding te nemen in coördinerende overleggen waarin het BIM-model de huidige status van het project weergeeft.
  • Je hebt een drive om te werken naar een kwalitatief hoogstaand opleverdossier.

Organisatie en team

Waterschap AGV is flink aan het bouwen en renoveren, en daar komt een grote hoeveelheid bouwinformatie bij kijken. Daarom zijn we binnen Waterschap AGV op zoek naar ervaren BIM Coördinatoren, die concrete bijdrage leveren aan het toepassen van de BIM-methodiek binnen projecten.

Het team Informatie Management en System Engineering is onderdeel van de afdeling Projecten. Samen met de andere teams binnen deze afdeling zorgen wij voor de realisatie van dijkverbeteringen en de bouw en renovatie van rioolwaterzuiveringen en (polder)gemalen. Het team IM en SE bestaat uit modelleurs, coördinatoren, regisseurs en system engineers (ca 10 professionals). Binnen de afdeling Projecten zijn ongeveer 150 professionals werkzaam.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 2 posities
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

Tarifering: Schaal 10 conform CAO Werken voor waterschappen 2025-2026.

Voorkeur voor een deta-vast constructie.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nikki Nowack via nikki.nowack@kbenp.nl of met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Nikki Nowack
Nikki Nowack
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr