Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Logius
Logo van Logius

Regisseur Programma van Eisen

Wilhelmina van Pruisenweg 52, 2595 AN Den Haag, Nederland

Gesloten

Begindatum:

1 okt 2026

Einddatum:

29 jan 2027

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

18 sept 2026
Opdracht tarief 126Opdracht uren 32
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Waarom deze expertise wordt ingekocht. Het opstellen van een Programma van Eisen voor de ontvlechting van een single-supplierconstructie naar een multileveranciersmodel voor een besloten overheidsnetwerk is een eenmalige, niet-repeterende activiteit. Logius beheert en ontwikkelt Diginetwerk door:

  • Het inrichten van een sourcingtransitie behoort niet tot de reguliere taakuitoefening van de eigen organisatie en komt in de levenscyclus van het stelsel hooguit eenmaal per contractperiode voor.
  • De benodigde combinatie van kennis netwerk- en koppelvlakarchitectuur in het publieke domein, requirementsengineering op aanbestedingsniveau en ervaring - met leveranciersonafhankelijke uitvraag onder het Europees aanbestedingsregime is bewust niet in de vaste formatie belegd, omdat die na afronding van deze opdracht niet productief kan worden ingezet.

Onderscheid ten opzichte van eigen medewerkers: Eigen medewerkers van Logius zijn belanghebbend bij de uitkomst: zij vertegenwoordigen business-, IT-, security-, beheer- of inkoopbelangen binnen het stelsel en zijn daarmee partij in de eisendiscussie. Juist het onafhankelijk en niet-hierarchisch gepositioneerd zijn ten opzichte van die belangen is een voorwaarde voor de bruikbaarheid van het eindproduct. De professional treedt daarom niet op als collega of teamlid, maar als externe opsteller die eisen ophaalt, weegt en vastlegt zonder eigen belang bij de uitkomst. De professional heeft geen leidinggevende, geen plaats in het organogram, geen personeelsbevoegdheden en verricht geen taken die tot het reguliere takenpakket van eigen medewerkers behoren.

Profilering en marktpositie van de professional: De professional profileert zich in de markt als zelfstandig specialist in requirementsengineering en sourcingvraagstukken voor complexe (overheids)infrastructuren, presenteert zich onder eigen handelsnaam, voert eigen acquisitie, hanteert eigen tarieven en werkt structureel voor meerdere Logiuss met het oogmerk winst te behalen. De professional brengt eigen, in eerdere vergelijkbare trajecten opgebouwde referentiemodellen, eisenbibliotheken en werkmethoden in, die eigendom blijven van de professional en aan meerdere Logiuss ter beschikking worden gesteld.

Binnen de afdeling stelsels voert Team Overheidsnetwerken de regie over afsprakenstelsel Diginetwerk en het Rijksoverheidsnetwerk. Diginetwerk is een veiliger alternatief dan het open internet voor het uitwisselen van gegevens tussen overheidsorganisaties. Diginetwerk is tevens een van de bouwstenen van de Generieke Digitale Infrastructuur (GDI) van de Digitale Overheid. Het Rijksoverheidsnetwerk (RON) is het gemeenschappelijke, besloten netwerk van de Rijksoverheid dat gekoppeld is aan Diginetwerk. Via deze gekoppelde netwerken kunnen overheidsorganisaties onderling gegevens uitwisselen. Randvoorwaardelijk daarbij zijn afspraken en aansluitvoorwaarden in combinatie met het gebruik van standaarden. Team Overheidsnetwerken is verantwoordelijk voor de regie op deze afspraken, aansluitvoorwaarden en het beheer in samenwerking met onze ketenpartijen.

Eisen

  • Uitsluitend Nederlandstalige cv's indienen met een max van 5 pagina's.
  • Minimaal over een afgeronde hbo- of wo-opleiding in de richting van Informatica, Technische Informatica, IT- management, Bedrijfskundige Informatica of een vergelijkbare technische of bedrijfskundige richting. Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift.
  • Aantoonbare ervaring met IT-infrastructuur requirements engineering en het begeleiden van complexe verander- of sourcingtrajecten (5 jaar).
  • Aantoonbare ervaring met het opstellen van Programma's van Eisen aanbestedingen in- en/of uitbestedingstrajecten (5 jaar).
  • Aantoonbare ervaring in het creëren van draagvlak voor strategische keuzes in een complex stakeholderlandschap (5 jaar).

Wensen en competenties

Wensen

  • Ervaring met het opereren op het snijvlak van business, IT en leveranciers.
  • Ervaring met het faciliteren van besluitvorming op management- en directieniveau.
  • Ervaring met de inrichting van een multileveranciersmodel is een duidelijke pre.
  • Ervaring met en kennis van IT-infrastructuur bij voorkeur binnen de (Rijks)overheid.
  • Ervaring met het opstellen van een Programma van Eisen.
  • Ervaring met vergelijkbare multidisciplinaire trajecten.

Competenties

  • Regievoering - de professional brengt structuur aan in complexe vraagstukken, organiseert het proces en houdt koers richting een gedragen resultaat.
  • Stakeholdermanagement - de professional verbindt verschillende belangen van business, IT, leveranciers en management en creëert draagvlak voor gemaakte keuzes.
  • Analytisch vermogen - de professional doorgrondt complexe IT-vraagstukken en vertaalt deze naar heldere, toetsbare eisen en uitgangspunten.
  • Communicatieve kracht - de professional schakelt gemakkelijk tussen strategisch, tactisch en technisch niveau en weet mensen mee te nemen in besluitvorming.
  • Resultaatgerichtheid - de professional stuurt op tijdige oplevering van een kwalitatief hoogwaardig Programma van Eisen binnen afgesproken kaders.

Organisatie en team

Logius

Binnen de afdeling stelsels voert Team Overheidsnetwerken de regie over afsprakenstelsel Diginetwerk en het Rijksoverheidsnetwerk. Diginetwerk is een veiliger alternatief dan het open internet voor het uitwisselen van gegevens tussen overheidsorganisaties. Diginetwerk is tevens een van de bouwstenen van de Generieke Digitale Infrastructuur (GDI) van de Digitale Overheid. Het Rijksoverheidsnetwerk (RON) is het gemeenschappelijke, besloten netwerk van de Rijksoverheid dat gekoppeld is aan Diginetwerk. Via deze gekoppelde netwerken kunnen overheidsorganisaties onderling gegevens uitwisselen. Randvoorwaardelijk daarbij zijn afspraken en aansluitvoorwaarden in combinatie met het gebruik van standaarden. Team Overheidsnetwerken is verantwoordelijk voor de regie op deze afspraken, aansluitvoorwaarden en het beheer in samenwerking met onze ketenpartijen.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het tarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: di, wo, do, vr