Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR)
Logo van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR)

Projectleider Vervanging Semafonie

Poldermolen 2, 3994 DD Houten, Nederland

Sluit over 12 dagen

Begindatum:

1 nov 2026

Einddatum:

-

Uren per week:

16 - 24

Publicatiedatum:

25 sept 2026
Opdracht tarief 110Opdracht uren 16 - 24
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

HDSR dient haar semafonie systeem voor de interne allertering te vervangen omdat de technologie door de leverancier (KPN) wordt uitgefaseerd in 2028. Het vervangingsproces dient in 2028 te zijn afgerond, met een voorkeur om de implementatie van een nieuw systeem gereed te hebben in Q4 2027. HDSR wenst in 2026 het vervangingstraject te starten en vraagt een externe adviseur om de 1e fase hierin te begeleiden. Hiervoor is een ervaren en materie deskundige projectleider nodig, die pragmatisch op basis van kennis en ervaring met dit soort trajecten HDSR kan faciliteren. Het is urgent dat dit traject snel wordt gestart en HDSR heeft hiervoor op dit moment geen eigen capaciteit.

Als projectleider draag je zorg voor een afgeronde verkenningsfase, waarna de verwerving gestart kan worden voor de vervanging in een binnen HDSR goed afgestemd traject waarvan de totaalplanning helder is en haalbaar is. Het is de taak van de projectleider om de verschillende intern betrokken partijen te betrekken in de verkenningsfase zodat er een gedragen besluitstuk voor kan worden gelegd. Het beheer van en budget voor de huidige allerteringsvoorzieningen is nu bij verschillende afdelingen belegd, voorzien wordt dat het toekomstige beheer en budget bij één afdeling terecht moet komen. Dit neem je mee in de verkenning en besluitvorming. Snel en pragmatisch beginnen met inventarisatie is noodzakelijk om inzicht te krijgen waar zich problematieken bevinden en extra focus nodig is en waar kansen liggen voor de vervanging.

Van de projectleider worden de volgende activiteiten/deliverables gevraagd:

Zorgdragen voor het opstellen van een Project Start Architectuur voor de vervanging:

  • Analyse en vaststellen van het huidig gebruik Semafonie binnen scope (de ist)
  • Verkennen en wegen van de alternatieve oplossingen
  • Voorstellen van de oplossingsrichting (de soll)

Bovenstaande heeft betrekking op de technische inrichting, maar nadrukkelijk ook op het beheer & onderhoud/uitgifte en de governance/het eigenaarschap die opnieuw vastgesteld moet worden, de kosten i.r.t. het huidige budget en tevens op de planning van het vervangingstraject zelf inclusief fasering (verkenning, verwerving en implementatie).

  • Opstellen van een besluitstuk dat ter goedkeuring kan worden aangeboden aan de Opdrachtgever, CIO en het MT HDSR.
  • Vaststellen van een raming die nodig is voor de voorjaarsnota.
  • Opstellen van een inkoopstrategie ter voorbereiding op een aanbesteding samen met de afdeling inkoop van HDSR.

De opdracht is succesvol afgerond wanneer de verkenningsfase is afgerond en de PSA, besluitvorming, kostenraming en inkoopstrategie zijn opgeleverd en op opdrachtgeverniveau bespreekbaar zijn gemaakt.

Eisen

  • Een maximum uurtarief van €110 exclusief btw, inclusief woon-werkverkeer en fee.
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als projectleider van complexe ICT-, communicatie- of infrastructuurprojecten.
  • Minimaal 1 aantoonbare en succesvol afgeronde verkennings-, selectie- of aanbestedingstraject in de afgelopen 5 jaar.
  • Je bent uiterlijk beschikbaar per 1 november 2026 voor 16 tot 24 uur gedurende gehele opdracht inclusief mogelijke verlengingen.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare wekervaring met vergelijkbare vervangings-, migratie- of vernieuwingstrajecten van bedrijfskritische communicatie- of alarmeringsvoorzieningen (20 punten).
  • Aantoonbare werkervaring als projectleider bij een vergelijkbaar vervangings- of aanbestedingstraject waarbij zowel techniek, beheer, governance als organisatie-inrichting onderdeel waren van de opdracht (20 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met verkennings-, selectie- en aanbestedingstrajecten binnen publieke organisaties (20 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met bestuurlijke advisering, businesscases en besluitvorming richting directie/MT (15 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met stakeholdermanagement en governancevraagstukken (15 punten).
  • Aantoonbare kennis van OT, crisisbeheersing, alarmering of vergelijkbare kritische voorzieningen (10 punten).

Competenties

  • Resultaatgericht
  • Bestuurlijk sensitief
  • Analytisch sterk
  • Overtuigingskracht
  • Pragmatisch en hands-on
  • Planmatig en gestructureerd

Organisatie en team

Dit is HDSR

Bij HDSR omarmen we water in al zijn vormen. Van regenwater in jouw wijk tot levendige ecosystemen in onze waterwegen. Met een veranderend klimaat is ons werk urgenter dan ooit. We zoeken experts die hun stempel willen drukken op onze regio.

Ons waterwerk is zichtbaar en onmisbaar. We werken elke dag samen met bewoners, boeren, ondernemers en andere overheden aan veilige dijken en voldoende en schoon water. Noodzakelijk voor een leefbare omgeving. Jouw expertise maakt het verschil. Iedereen doet dat op een eigen unieke manier, met vertrouwen en bezieling.

In dit team kom je te werken

De sturing op het project, en ook de begeleiding van de besluitvorming, komt uit de afdeling OSA (Ontwikkeling, Strategie en Advies) waarvan de teamleider Beleid en Regie als gemandateerde interne opdrachtgever je aanspreekpunt is. Je werkt echter voor en met (afgevaardigden van) afdelingen uit vrijwel geheel de organisatie: Waterbeheer, zuiveringstechnische werken, Crisisbeheersing en Informatiemanagement en Automatisering (I&A). HDSR heeft een interne project architect beschikbaar voor de uitvoering van de PSA en voldoende eigen deskundigheid voor het formuleren van de gebruikerseisen en wensen. Je interne opdrachtgever zorgt ervoor dat de interne deskundigheid en gebruikersparticipatie wordt geleverd die nodig is voor het traject.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek

De opdrachtgever beoordeelt de 7 offertes van de kandidaten die in de vorige stap zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:

  1. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  2. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling).

Stap 2: Selectiegesprek

Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.

De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Planning

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn fysiek gepland op;

  • Maandag 12 oktober om 09.10 uur
  • Maandag 12 oktober 16.10 uur
  • Woensdag 14 oktober 09.10 uur.

De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 24 september 2026 bericht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: De opdracht kan 2 keer met 1 maand verlengd worden.

Hybride: Hybride werken is niet mogelijk.

Overig algemeen:

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • BYOD (bring your own device) is voor deze opdracht niet van toepassing. Een telefoon en een laptop wordt uitgereikt door HDSR. Een eigen laptop kan/mag vanwege security aspecten niet worden gebruikt.
  • Maximaal 5 pagina's cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr