Logo van Gemeente Rheden
Logo van Gemeente Rheden

Financieel Medewerker Afdeling Samenleving

Hoofdstraat 3, 6994 AB De Steeg, Nederland

Sluit over 7 dagen

Begindatum:

1 sept 2026

Einddatum:

1 dec 2026

Uren per week:

20

Publicatiedatum:

6 aug 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 20
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Opdracht

Je adviseert de afdeling, gevraagd en ongevraagd, op het gebied van financiën en data. Dit advies geef je in begrijpelijke taal.

  • Je bent een belangrijke schakel in het financiële proces en samen zorgen we ervoor dat het betaal- en verantwoordingsproces soepel verloopt;
  • Hands-on werken met financiën hoort er ook bij, zoals het doorboeken en controleren van journaalposten en het voorbereiden van de accountantscontrole;
  • Je werkt hierin nauw samen met je collega financieel medewerker Samenleving en de financieel adviseur Samenleving.

Je bewaakt het rechtmatig gebruik van systemen waarin persoonsgegevens worden verwerkt (Suwinet en Liaan). Door het uitvoeren van controles en het opstellen van rapportages draag je bij aan het zorgvuldig gebruik van deze systemen.

Ook is de financieel medewerker verantwoordelijk voor het bewaken van de datakwaliteit en gegevensuitwisseling tussen C-SAM/Unit4 te begrijpen, controleren en bewaken. Die koppeling gaat voor Jeugd en Wmo zeer waarschijnlijk op korte termijn over in een nieuw systeem. Dit vraagt advisering over de financiële inrichting van het nieuwe systeem om problemen bij de jaarrekening te voorkomen.

Eisen

  • Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar in de rol van financieel medewerker/adviseur bij een gemeente;
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met Civision. Benoem duidelijk waar deze is opgedaan;
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met Excel. Benoem duidelijk waar deze is opgedaan;
  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare afgeronde financiële opleiding op minimaal hbo bachelor niveau (10 punten);
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met SQL. Benoem duidelijk waar deze is opgedaan (30 punten);
  • Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met Civision. Benoem duidelijk waar deze is opgedaan (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar in de rol van financieel medewerker bij een gemeente (40 punten);
    a. Minimaal 4 jaar (40 punten);
    b. Minimaal 3 jaar (25 punten);
    c. Minimaal 2 jaar (10 punten);
    d. Minimaal 1 jaar (0 punten).

Competenties

  • Uitdrukkingsvaardigheid (mondeling);
  • Uitdrukkingsvaardigheid (schriftelijk);
  • Klantgericht;
  • Delegeren;
  • Luisteren;
  • Resultaatgericht werken;
  • Samenwerken;
  • Besluitvaardigheid;
  • Organiseren;
  • Kritisch;
  • Analyserend vermogen;
  • Plannen en organiseren;
  • Verbinden;
  • Coachen/inwerken.

Organisatie en team

Een dynamische gemeente vol ambities: dat zijn wij! We zoeken daarom geregeld nieuwe collega's – zowel jonge talenten als ervaren krachten – die zin hebben om met een frisse blik onze afdelingen te versterken.

De gemeente Rheden is een organisatie waarin onze kernwaarden Experimenteren, Oprecht nieuwsgierig, Persoonlijk leiderschap en Samenwerken centraal staan. We vinden het belangrijk om onze inwoners service op maat te bieden, een verbindende rol te spelen en om gastvrij te zijn. We houden het niveau van onze dienstverlening en voorzieningen graag hoog. Hierbij gebruiken we de Global Goals als uitgangspunt. Om op deze manier armoede, ongelijkheid en klimaatverandering te bestrijden.

Bij de gemeente Rheden bieden we volop ontwikkelingsmogelijkheden en werk je in een prachtige omgeving met de Veluwezoom als wandelgebied. We zijn flexibel in werktijden en bieden een uitgebreid arbeidsvoorwaardenpakket. Er is een informele werksfeer waar we interesse hebben in de mens achter de collega. We werken hybride: op ons gemeentehuis in de Steeg of vanuit huis.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de 5 offertes van de kandidaten die in de vorige stap zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De overige kandidaten worden in eerste instantie niet uitgenodigd voor een gesprek en ontvangen een voorlopige afwijzing. Zij nemen plaats in de zogenaamde wachtkamer.

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever. De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever worden gepland op een nader te bepalen moment. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen zo spoedig mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: De opdracht kan 1 keer met 3 maanden worden verlengd.

Hybride: We werken hybride: op ons gemeentehuis in de Steeg of vanuit huis.

Overig algemeen:

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Contractmedewerker & Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr