Logo van Gemeente Berkelland
Logo van Gemeente Berkelland

Medewerker Financieel Beheer

Gemeente Berkelland

Marktstraat 1, 7271 AX Borculo, Nederland

Gesloten

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

22 sept 2026
Opdracht tarief 97Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Als medewerker financieel beheer kom je te werken in het team financieel beheer. Als team zijn wij verantwoordelijk voor het waarborgen van de kwaliteit van onze boekhouding. Het team financieel beheer is volop in ontwikkeling. We streven ernaar onze processen zo efficiënt en effectief mogelijk in te richten.

Wat ga je doen?
Het betreft een tijdelijke opdracht van zeven maanden. De hoofdtaken die bij deze opdracht worden belegd zijn het verzorgen van de BTW-aangiften, het opstellen van de BCF-opgaaf, het uitvoeren van betalingen en het verwerken van de hypotheekadministratie. Daarnaast kun je worden ingezet op andere werkzaamheden binnen het team financieel beheer. Hierbij kun je denken aan het aanleveren van financiële gegevens aan diverse interne en externe partijen, het uitvoeren van controlewerkzaamheden in het kader van de maand- en jaarafsluiting en beheertaken zoals activabeheer en memoriaalverwerking.

Een belangrijk onderdeel van deze opdracht is het actief meedenken over de verdere professionalisering van de financiële administratie. In het bijzonder ligt er een concrete opdracht op het gebied van BTW en BCF. Van de professional wordt verwacht dat hij of zij de huidige administratieve inrichting, werkwijzen en processen rondom BTW en BCF kritisch doorlicht, risico's en verbetermogelijkheden signaleert en deze vertaalt naar praktische en uitvoerbare verbetervoorstellen. Hierbij wordt niet alleen gekeken naar de rechtmatigheid en fiscale juistheid van de administratie, maar ook naar de efficiëntie, beheersbaarheid en toekomstbestendigheid van de processen.

Eisen

  • Aantoonbare werkervaring met financiële administratie. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject;
  • Aantoonbare kennis van Besluit Begroting en Verantwoording (BBV). Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject;
  • Aantoonbare kennis van BTW en het BTW-compensatiefonds (BCF). Benoem dit duidelijk in de offerte;
  • Uiterlijk beschikbaar per 22 oktober 2026 voor gemiddeld 36 uur per week gedurende de gehele opdracht inclusief eventuele verlengingen;
  • Uurtarief maximaal € 97,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werkverkeer, werk-werkverkeer, parkeerkosten én fee administratieve partner;

Wensen en competenties

Wensen
  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo-bachelor niveau (10 punten);
  • Aantoonbaar woonachtig binnen een straal van 50 kilometer van Borculo. Benoem dit duidelijk in de offerte (5 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met Microsoft Excel. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met Key2Financiën en/of IBM Cognos. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met Besluit Begroting en Verantwoording (BBV). Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (15 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met fiscale werkzaamheden. Licht dit duidelijk toe aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld en/of referentieproject (30 punten);
Competenties
  • Je bent een resultaatgerichte en nauwkeurige professional met sterk analytisch vermogen;
  • Je signaleert afwijkingen tijdig, zoekt actief naar oplossingen en vertaalt financiële gegevens naar bruikbare inzichten;
  • Je bent klantgericht;
  • Je bent effectief samen met zowel interne collega's als externe stakeholders om gezamenlijke doelstellingen te realiseren.
  • Je kunt snel schakelen;
  • Je bent in staat om door te vragen om de hulpvraag helder te krijgen;
  • Je hebt goede communicatievaardigheden;
  • Je staat stevig in je schoenen en kan je grenzen aangeven.

Organisatie en team

Berkelland is groen. De grote en kleinere dorpskernen zijn omringd door een landelijke omgeving, veel buitengebieden en uitgestrekte weilanden. Hier kun je fijn wonen. Maar ook fijn werken! Je krijgt veel vrijheid, kan jezelf volop ontwikkelen, maakt maatschappelijke impact én werkt samen met nuchtere en gezellige collega's. Natuurlijk, ook voor de innerlijke mens zorgen we goed; je kunt zo aanschuiven in ons bedrijfsrestaurant. Wat wil je nog meer?

Bij ons ervaar je ruimte:
  • Bij ons maak je maatschappelijke impact. Jouw werk doet ertoe. Je zorgt voor inwoners en ondernemers, voor de natuur, voor de omgeving;
  • Je krijgt veel vrijheid. Wij geloven er namelijk in dat je alleen het beste uit jezelf kunt halen als je privé- en werkleven in balans zijn;
  • Wij geloven in eigenaarschap, hier heb je écht zelf de regie. Dat maakt iedere functie nog leuker!
  • Even rustig bellen in een belcel of focusruimte, of juist samen met een team bij elkaar zitten: we zorgen voor een fijne werkplek;
  • Betrokken, behulpzaam én bescheiden: dat zijn de mensen die bij ons werken. Je voelt meteen de informele werksfeer en er is altijd tijd voor gezelligheid.

Wie zijn wij?
Jij wordt onderdeel van het team financieel beheer. We werken met zijn allen aan een juiste en volledige financiële administratie. Niet alleen voor de gemeente Berkelland, maar ook voor Fijnder, Slinge Werkt, Omgevingsdienst Achterhoek en Stichting Achterhoek Toerisme. Het team financieel beheer bestaat uit tien medewerkers verdeeld over de crediteuren- en debiteurenadministratie, financieel beheer en de urenregistratie voor Fijnder.

Iedereen staat voor elkaar klaar en je kunt altijd bij een collega terecht met vragen of andere zaken. Er wordt hard gewerkt maar er is zeker ruimte voor humor en een praatje tussendoor. Daarnaast zijn er verschillende teamgenoten die, als het weer het toelaat, regelmatig een lunchwandeling maken.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de 10 offertes van de kandidaten die in de voorselectie zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:
  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.
De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 6 oktober 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 1 oktober 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Mogelijk, maar nog niet bekend.

Hybride: Hybride werken is mogelijk in overleg/onderlinge afstemming.

Overig algemeen: Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 9. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.
  • De Opdrachtgever zal om een Uniform Europees Aanbestedingsdocument (UEA) vragen.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Contractmedewerker & Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr