Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Enexis
Logo van Enexis

Junior M365 Copilot Adoptie Consultant SF16097

Marsweg 8, 8013 PD Zwolle

Sluit over 5 dagen

Begindatum:

27 aug 2026

Einddatum:

31 jan 2027

Uren per week:

24 - 40

Publicatiedatum:

27 aug 2026
Opdracht tarief 80Opdracht uren 24 - 40

Omschrijving

De professional levert een bijdrage aan het slimmer werken van teams, afdelingen en projecten binnen Enexis met Copilot M365. Wij zoeken een collega die creatief kan denken en zaken snel oppakt. De professional neemt anderen mee in (nieuwe) mogelijkheden die ons Microsoft 365 platform en voornamelijk Copilot biedt en gebruikt daarvoor een diverse mix aan instrumenten, zoals webinars, workshops, trainingen en succesverhalen. De professional's nieuwsgierigheid en drive om te vernieuwen zorgt ervoor dat de professional een belangrijke schakel is in het succes van het team.

Verantwoordelijkheden:
  • Ondersteun de Copilot-uitrol per team: de professional helpt bij intakes, usecaseselectie, voorbereiding van sessies en het uitvoeren van adoptieactiviteiten.
  • De professional organiseert en verzorgt trainingen, webinars, workshops en praktijklabs over Copilot en Microsoft 365. Daarbij maakt de professional complexe onderwerpen begrijpelijk en praktisch toepasbaar voor verschillende doelgroepen.
  • De professional helpt bij het opzetten en onderhouden van een Copilot-community met champions, key users en product owners, bijvoorbeeld door updates, show-and-tell sessies, Q&A's en het delen van succesverhalen te faciliteren.
  • De professional vertaalt Microsoft 365-mogelijkheden naar concrete werkwijzen voor teams, zoals slimmer samenwerken met Teams, SharePoint, Loop, Planner, OneNote en Outlook.
  • De professional volgt ontwikkelingen rond Copilot en Microsoft 365 en vertaalt deze samen met collega's naar communicatie, instructies, richtlijnen en adoptieactiviteiten.
  • Ook helpt de professional om adoptie meetbaar te maken door gegevens te verzamelen, inzichten te verwerken en verbeteracties voor te bereiden.
  • Daarnaast ondersteunt de professional bij verantwoord gebruik van Copilot door mee te werken aan duidelijke do's & don'ts, voorbeeldprompts, werkinstructies en bewustwordingsmateriaal.
  • De professional pakt hulpvragen op, denkt mee over praktische oplossingen en werkt samen met collega's aan user stories, change-activiteiten en verbeteringen in de backlog.

Eisen

  • Een afgeronde opleiding op hbo-niveau richting verandermanagement, bedrijfskundige informatica of een gelijkwaardige studie.
  • Ervaring met het functioneel beheren van de Microsoft 365 suite.
  • Ervaring met het geven van trainingen en workshops, zowel online als offline.
  • Goede communicatieve en sociale vaardigheden, zowel mondeling als schriftelijk.

Wensen en competenties

Wensen

  • Bij voorkeur ervaring met of kennis van agile: Scrum en/of SAFe.

Competenties

  • De professional is analytisch sterk, begrijpt businessprocessen goed en kan complexe informatie helder presenteren.
  • Zorgt voor begrip en eigenaarschap bij de stakeholders.
  • Volgt ontwikkelingen binnen het vakgebied op de voet en maakt deze snel eigen.
  • Komt met ideeën nog voordat de business ernaar vraagt.
  • Heeft oog voor resultaat, kan goed samenwerken en heeft organisatietalent.
  • Neemt met kennis en sociale vaardigheden collega's mee in nieuwe ontwikkelingen van het platform.
  • Vertaalt wensen naar praktische oplossingen en weet anderen mondeling en schriftelijk te overtuigen van de noodzaak van het vakgebied.

Organisatie en team

De professional zet zich in met de collega's van team Adoption. Dit team is sinds een aantal maanden als zelfstandig team werkzaam en bestaat uit een 9-tal collega's. Hiervoor was dit team samengevoegd met het team Collaboration onder de naam Modern Werken.

Gespreksinformatie

Datum intakegesprek bij Enexis online of op locatie: ntb
Gesprekspartners: ntb

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Ja

Hybride: De professional werkt 2 dagen op kantoor en 2 tot 3 dagen vanuit huis. Het team werkt de oneven week maandag in Arnhem en dinsdag in Zwolle. De even week werkt het team dinsdag in Zwolle en woensdag in Arnhem.

Overig algemeen:

Let op! Reacties graag versturen via de website, voorzien van de volgende informatie:

  • Nederlandstalig CV
  • Eerst mogelijke startdatum
  • Beschikbaarheid in uren per week
  • Tarief all-in (incl. reis-, parkeerkosten en eventuele overnachtingskosten, excl btw)
  • Heeft de professional eerder bij Enexis gewerkt?
  • Vakantieplanning binnen de komende 3 maanden
  • Woonplaats
  • Motivatie

Bij onboarding zullen er twee referenties worden opgevraagd.

Type screening: Basis

Zakelijke km's: Afhankelijk van de woonplaats van de professional.

Functieschaal: 14

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: di, wo, do, vr