Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van  Energie Data Services Nederland
Logo van  Energie Data Services Nederland

Data engineer

Van Asch van Wijckstraat 55, 3811 LP Amersfoort, Nederland

Gesloten

Begindatum:

1 okt 2026

Einddatum:

30 sept 2027

Uren per week:

32 - 40

Publicatiedatum:

27 sept 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32 - 40
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Voor een multidisciplinair Data & Analytics team zoeken wij een Medior Data Engineer die meebouwt aan het ontwikkelen, beheren en verbeteren van data-oplossingen binnen een moderne cloud-data omgeving.

De Data Engineer is verantwoordelijk voor het ontsluiten, transformeren en modelleren van data uit verschillende bronnen en werkt actief mee aan het realiseren van betrouwbare en schaalbare dataproducten. De professional draagt bij aan het ontwerpen van datamodellen, het ontwikkelen van ETL-processen en het waarborgen van datakwaliteit.

De opdracht wordt uitgevoerd binnen een Agile team waarin nauw wordt samengewerkt met Data Analisten, Data Engineers, Product Owners en overige stakeholders.

Werkzaamheden

  • Ontwikkelen en onderhouden van data pipelines en ETL-processen.
  • Ontwerpen en implementeren van datamodellen.
  • Ontwikkelen van transformaties in DBT.
  • Werken met SQL binnen een moderne cloud-data omgeving.
  • Ontwikkelen van Python-code ten behoeve van data-verwerking en automatisering.
  • Borgen van datakwaliteit door het testen en valideren van datasets en datamodellen.
  • Werken met versiebeheer, deploymentprocessen en CI/CD-principes.
  • Samenwerken binnen een Agile werkwijze.

Gezocht profiel

Wij zoeken een Data Engineer die zelfstandig kan werken binnen een modern data-platform en die energie krijgt van het bouwen van betrouwbare data-oplossingen. De professional combineert technische vaardigheden met een pragmatische instelling en begrijpt hoe data van bron tot dataproduct wordt gemodelleerd, verwerkt en beheerd.

De ideale professional heeft ervaring met SQL, Python, DBT en datamodellering en voelt zich thuis in een Agile omgeving waarin samenwerking, kwaliteit en continue verbetering centraal staan.

Eisen

  • Minimaal 2 jaar ervaring als Data Engineer waarbij Python actief is toegepast binnen opdrachten.
  • Aantoonbare ervaring met het ontwikkelen of genereren van code voor data-verwerking, automatisering of ETL-processen.
  • Minimaal 1 jaar aantoonbare ervaring met DBT.
  • Je kunt zelfstandig datamodellen en transformaties binnen DBT ontwikkelen en onderhouden.
  • Aantoonbare ervaring met SQL binnen een moderne cloud-data omgeving.
  • Aantoonbare ervaring met Git binnen professionele ontwikkelomgevingen.
  • Ervaring met het werken binnen CI/CD-omgevingen.
  • Je begrijpt de werking van deployment-, branching- en releaseprocessen. Ervaring als gebruiker van CI/CD is voldoende; geen ervaring als beheerder of bouwer vereist.
  • Ervaring met het ontwerpen en toepassen van datamodellen volgens Kimball-principes.
  • Je kan dimensionele modellen interpreteren, toepassen en verder ontwikkelen.
  • Ervaring met Agile werken en je begrijpt het Agile gedachtegoed en hebt ervaring opgedaan binnen Scrum- of vergelijkbare teams.
  • Je beheerst de Nederlandse taal zowel schriftelijk als woordelijk uitstekend.
  • Je bent bereid om 2 dagen in de week op het kantoor in Amersfoort aanwezig te zijn.

Wensen en competenties

Wensen

  • Ervaring met Snowflake is een sterke pré. (Meer dan 4 jaar: 3 punten, Meer dan 2 jaar: 1 punt)
  • Ervaring met Airflow. (Meer dan 3 jaar: 2 punten, Meer dan 1 jaar: 1 punt)
  • Indien geen ervaring met Airflow: aantoonbare ervaring met een vergelijkbare orchestration tool.
  • Ervaring met AWS-componenten, bij voorkeur: S3, IAM, Elastic Container Services. (3 componenten: 3 punten, 2 componenten: 2 punten, 1 component: 1 punt)
  • Ervaring met LinkML. (Meer dan 1 jaar: 1 punt)
  • Ervaring met SHACL. (Meer dan 1 jaar: 1 punt)
  • Ervaring met YAML. (Meer dan 1 jaar: 1 punt)
  • Kennis van CIM (Common Information Model). (Aantoonbare kennis: 1 punt)
  • Kennis van het elektriciteitsnet.
  • Ervaring binnen de energiesector of bij netbeheerders. (Meer dan 1 jaar bij netbeheerder: 3 punten, Meer dan 1 jaar bij andere partij: 1 punt)

Organisatie en team

Je komt te werken bij EDSN op de afdeling D&A - Tardis in Amersfoort. De opdracht wordt uitgevoerd binnen een multidisciplinair Data & Analytics team waarin nauw wordt samengewerkt met Data Analisten, Data Engineers, Product Owners en overige stakeholders.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Ja, er is een optie tot verlenging van maximaal 2 jaar.

Hybride: Kantoordagen zijn woensdag en vrijdag. Aanwezigheid op deze dagen is verplicht.

Overig algemeen:

LET OP: DETAVAST AANVRAAG. Graag de overname termijn en een salarisindicatie benoemen op het aanbiedingsformulier.

Bij eventuele gunning is het verplicht om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) aan te vragen. De kosten hiervan zijn geheel voor de professional/leverancier.

Het betreft tijdelijke invulling van een reguliere functie die normaliter door werknemers wordt ingevuld. De opdracht leent zich daarom niet voor invulling op zzp-basis. Doorleenconstructies zijn nadrukkelijk niet toegestaan.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur