Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Belastingdienst
Logo van Belastingdienst

Test Analist.

Belastingdienst

Laan van Westenenk 490, 7334 DS Apeldoorn, Nederland

Sluit vandaag
om 15:00

Begindatum:

31 aug 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

29 jul 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

In de context Mededelen vindt momenteel een vernieuwingsslag plaats. Het project Multikanaal Mededelen 2.0 (MKM2.0) heeft als doel om het hart van de huidige procesverwerking- en document opmaak modules te vervangen. Het huidige landschap dient vooralsnog de productie te ondersteunen. Een lang lopend migratietraject zal de transitie van het oude naar het nieuwe landschap mogelijk maken. Als testanalist ben jij de spil in een implementatietraject van een nieuw Enterprise Output Management Systeem, waarbij je je bezighoudt met de migratie /follow van bestaande brievenstromen naar/over de nieuwe voorziening. Dit in nauwe samenwerking met je developmentteam, de business, architectuur en een externe leverancier. Je zal hierin de rol vervullen van testanalist om de organisatie te helpen in het zo goed mogelijk overzetten van de documenten naar ons nieuwe platform.

Taken en verantwoordelijkheden:

  • Het beoordelen van documentspecificaties in samenwerking met verschillende interne klanten en afdelingen;
  • Opstellen/uitwerken van testgevallen op basis van de documentspecificaties;
  • Het uitvoeren van de documenttesten in samenspraak met business, maar ook externe partijen als een KI&S(tekstredactie) en communicatie;
  • Afstemmen van testresultaten met diverse stakeholders;
  • Het vormgeven van de documenttesten in nauwe samenspraak met andere testcollega's en testmanager. Tevens is de wens dat je een deel van je beschikbare uren gaan vervullen als scrummaster voor het documentbouwteam

Eisen

  • Alleen Nederlandstalige CVs aanbieden en de professional moet perfect Nederlands kunnen spreken.
  • Gedegen kennis van testautomatisering
  • Ervaring met interfaces, ketenintegratie en gegevensuitwisseling
  • Ervaring met opzetten en onderhouden van test piplines
  • Ruime kennis vann XML en XSD's
  • Ruime ervaring en kennis van Robotframe Work
  • Senior tester met ervaring in testautomatisering (5 jaar)
  • HBO werk- en denkniveau (5 jaar)

Wensen en competenties

Wensen

  • Ervaring met Quadient Inspire
  • Ervaring met Safe Agile en DevOps werkwijze.
  • Bekend met de Atlassian Suite(Jira, Bitbucket en Confluence);
  • Minimaal 5 jaar ervaring in testautomatisering, met Robotframework.
  • Kennis en ervaring van XML en MQ.
  • Kennis en ervaring in het werken met GIT.
  • Kennis en ervaring met performance en volume testen (Jenkins en Gatling en Scala)
  • Ervaring als scrummaster is een pre

Competenties

  • Analyseren
  • Samenwerken /communiceren
  • Creativiteit
  • Coachen/ kennisdelen
  • Teamplayer

Organisatie en team

Achtergrond opdracht De afdeling Ontvangen en Mededelen (O&M) omvat alle applicaties die binnenkomende en uitgaande informatiestromen (papier en digitaal) van de Belastingdienst verwerken en/of routeren. Populair gezegd is O&M de digitale postkamer van de bedrijfsprocessen bestaande uit

  • aangifte,
  • aanslag,
  • inning,
  • gegevens,
  • douane en
  • toeslagen.

Ten behoeve van de vele informatiestromen is er sprake van informatie-uitwisseling tussen diverse O&M applicaties onderling, maar natuurlijk ook daarbuiten. De opdrachtgever voor deze rol is de Belastingdienst - ICT.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het tarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: di, wo, do, vr