Nassaulaan 12, 2514 JS Den Haag, Nederland
Begindatum:
26 mei 2026Einddatum:
31 dec 2026Publicatiedatum:
29 apr 2026Binnen het cluster Regie Geo-informatie werken verschillende collega's samen met vertegenwoordigers van alle niveaus binnen de gemeentelijke uitvoeringspraktijk aan het verder ontwikkelen van gemeentelijke streefbeelden rondom Geo-Informatie (met een focus op de samenhang van objectenregistraties en de aansluiting daarvan op het gemeentelijk gebruik) en het vertalen daarvan in ontwikkelagenda's en concrete projecten en activiteiten. Daarnaast ondersteunen deze collega's gemeenten bij landelijke vraagstukken die er spelen rondom de verschillende geo-(basis) registraties waarvan gemeenten de bronhouder zijn (BAG, BGT, BRO en WOZ) en andere gemeentelijke geo-activiteiten (zoals de registratie van publiekrechtelijke beperkingen, inzet van nieuwe (3D) inwintechnieken en ontwikkelingen rondom mobiliteit en de Omgevingswet).
De opdracht richt zich vooral op het uitvoeren van verschillende activiteiten die betrekking hebben op het verder uitwerken van de samenhangende bijhouding van gemeentelijke geo-informatie. De business analist Geo-informatie werkt daarbij samen met de tactisch regisseur geo-informatie van de VNG, het programma Mercator van de gemeente Rotterdam en interbestuurlijke partners (zoals het ministerie van VRO en Geonovum). De focus is daarbij gelegen op de verdere transformatie van de bestaande Geo-informatie werkzaamheden bij gemeenten naar een opzet waarin efficiënte samenhangende bijhoudingsprocessen op basis van meer innovatieve en collectieve oplossingen centraal staan. Voorbeelden van op te leveren producten zijn referentieprocessen, generieke uitwerkingen van de hiervoor benodigde functionaliteiten en het formuleren van roadmaps om vanuit de bestaande situatie een beweging richting de gewenste situatie te creëren. Daarnaast wordt ondersteuning geboden bij het structureler inregelen van afsprakenkaders rondom het gebruik van de Basisregistratie Kadaster (zoals borging van een correcte behandeling van wijzigingsverzoeken) en het aanleveren van publiekrechtelijke beperkingen aan de BRK en de BRK-PB (zoals aanscherpingen van het processenhandboek).
Je voert zelfstandig en in samenwerking met collega's de volgende werkzaamheden uit:
Uitvoering van de opdracht moet leiden tot een concrete uitwerking van generieke, efficiënte en samenhangende referentieprocessen voor de bijhouding van gemeentelijke geo-informatie op basis van meer innovatieve en collectieve oplossingen. Het gaat hierbij in de eerste plaats om het toekomstperspectief van samenhangende bijhouding op basis van het gedachtengoed van de samenhangende objectenregistratie. Daarnaast dient een roadmap vanuit de bestaande situatie naar deze toekomstige situatie te worden opgeleverd. Daarnaast worden ondersteunende bijdragen geleverd aan op te leveren beschrijvingen in het kader van het gebruik van de BRK en het aanleveren van publiekrechtelijke beperkingen aan de BRK en de BRK-PB.
Over VNG Realisatie
De VNG representeert de ruim 300 Nederlandse gemeenten en werkt samen met haar afdelingen aan een krachtige lokale overheid. VNG Realisatie stelt daarbij de lokale uitvoering van de maatschappelijke opgaven door gemeenten centraal. Onder meer door actief te participeren in de netwerken van gemeenten en hun partners, door samenwerking te stimuleren via 'samen organiseren' en waar mogelijk standaarden te ontwikkelen die de dienstverlening van gemeenten verbeteren. VNG Realisatie draagt bij aan vier gemeentelijke speerpunten:
Over het Team Tactische Regie Digitale Overheid
In het kader van de activiteiten rondom Digitale Overheid werken we met een sturingsfilosofie waarbij we strategie & beleid verbinden met de realisatie & implementatie vanuit een tactische regiefunctie. Strategie en beleid is georganiseerd binnen het Team Digitale overheid en Dienstverlening. De tactische regiefunctie voor de Digitale Overheid is georganiseerd binnen het Team Tactische Regie Digitale Overheid. Beide teams werken intensief met elkaar samen om gemeenten te helpen in hun digitale transformatie gericht op betere dienstverlening voor inwoners en ondernemers, het verbeteren van hun efficiëntie, het oppakken van maatschappelijke uitdagingen en het bieden van nieuwe diensten. Denk bijvoorbeeld aan veilige gegevensuitwisseling en de introductie van een digitaal identiteitsbewijs. Door innovaties (zoals bijvoorbeeld de introductie van Al) blijft de digitale transformatie een continu proces van aanpassing en verbetering.
Binnen het Team Tactische Regie Digitale Overheid vertalen we beleidskeuzes en landelijke ontwikkelingen naar inhoudelijk samenhangende oplossingsrichtingen en de daarvoor noodzakelijke generieke componenten voor de middellange termijn. We signaleren daarnaast behoeften vanuit de uitvoeringspraktijk en vertalen deze naar generieke vraagstukken die op tactisch of strategisch niveau nog niet geadresseerd zijn. Verder geven we de kaders (zoals architectuurprincipes en afsprakenstelsels), die de basis vormen voor generieke oplossingsrichtingen en nieuwe initiatieven, mede vorm en bewaken de toepassing ervan. Tenslotte sturen we op implementeerbare oplossingen door het initiëren van onder meer impactanalyses en beproevingen. Onderwerpen waaraan vanuit het team wordt gewerkt zijn onder meer datastelsels, informatiehuishouding, geo-informatie en (generieke) digitale infrastructuur.
De geplande datum voor het eerste gesprek is woensdag 20 mei 2026, van 9.00 tot 12.00 uur. Een eventueel tweede gesprek wordt nader bepaald. De gesprekken zullen plaatsvinden via MS Teams.
In het gesprek wordt de professional beoordeeld op werk- en opdrachtinhoudelijke aspecten, de match met de organisatie en de benodigde competenties. Het gesprek is uiteindelijk doorslaggevend.
Optie tot verlenging: Verlenging is in overleg mogelijk, met een maximale totale duur van 36 maanden.
Hybride: Geen verdere informatie
Overig algemeen:
De professional dient zelf te beschikken over laptop en telefoon om de werkzaamheden uit te voeren.
Iedere in te huren medewerker dient voorafgaand aan de start van de werkzaamheden de volgende documenten aan te leveren:
Zoals in artikel 14.1 van de Algemene Inkoopvoorwaarden van de VNG dient Opdrachtnemer verplicht zich adequaat te verzekeren tegen wettelijke aansprakelijkheid en beroepsaansprakelijkheid.