Logo van Schiphol Group
Logo van Schiphol Group

Test Engineer -Integrated Planning & Forecasting

Evert van de Beekstraat 202, Vertrek, 1118 CP Schiphol

Gesloten

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

1 nov 2027

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

15 sept 2026
Opdracht tarief 109Opdracht uren 36

Omschrijving

Voor Schiphol zijn we op zoek naar een Test Engineer - Integrated Planning & Forecasting.

De toekomst van reizen begint nu. Daarom gebruiken we data en technologie om de richting te bepalen en ons vliegveld steeds slimmer te laten opereren. Met nieuwe digitale oplossingen kunnen we bijvoorbeeld processen op Schiphol beter voorspellen, zodat passagiersstromen soepel en snel verlopen. We passen ook Deep Learning-technologie toe op beelden van onze vliegtuigopstelplaatsen om handlers en luchtvaartmaatschappijen optimale inzichten te bieden. Zo geven we onze passagiers en luchtvaartmaatschappijen een uitstekende (digitale) klantervaring.

Business Platform Schiphol Operations
Binnen het Business Platform Schiphol Operations (BPSO) streven we naar een operationeel proces dat voorspelbaar, controleerbaar en efficiënt is. Onze missie is om onze luchthavenactiviteiten elke dag te optimaliseren met behulp van technologie en data. Hiertoe werken we aan onderwerpen als geïntegreerde planning & forecasting, het bouwen van een digital twin van onze luchthaven, Turnaround Insights en Total Airport Management en data-analyse. We zorgen er ook voor dat bestaande applicaties die in de operatie worden gebruikt, worden onderhouden en verder ontwikkeld. Dit doen we in nauwe samenwerking met leveranciers, onze eigen ontwikkelteams en andere afdelingen zoals Data & Analytics, Operations en diverse platformteams binnen IT.

Een van onze productdiensten is het ondersteunen en ontwikkelen van het Integrated Planning & Forecasting platform (IP&F). Dit IP&F-platform bevat verschillende bedrijfskritische applicaties die de organisatie helpen bij de voorbereiding en uitvoering van de dagelijkse operaties op het gebied van passagiersstroomvoorspelling en assetplanning. De processen die we ondersteunen zijn: terminal, airside, bagage en landgate-stand (vliegtuigen), bussen en check-in/reclaim (bagage) en de eindgebruikers werken op alle tijdshorizonten (strategisch, tactisch, operationeel). De ontwikkeling wordt gedaan door een externe partner samen met een intern team bestaande uit business analisten, architect, informatieanalist, test engineer, dev-ops engineer, product owner en applicatiebeheer etc.

Wat ga je doen als test engineer?
Als Test Engineer draag je bij aan de luchthaven van de toekomst door onze applicaties actief te testen. Binnen het team werk je nauw samen met de QA Lead en testers van andere teams en clusters. Verder voer je dagelijks frequente discussies met de business analisten, informatieanalisten, domein solution architect en werk je nauw samen met je teamgenoten om nieuwe releases van onze producten te testen en te beheren.
In het IP&F-team zorg je ervoor dat het hele testproces soepel verloopt. Je hebt een sterk begrip van de functionaliteiten van de applicaties en begrijpt de onderliggende bedrijfsprocessen die we ontwikkelen en bezit de vaardigheden om ze grondig te testen.

Jouw rol omvat:
  • Prioriteren van testcondities
  • Schrijven van testgevallen voor onze 3 applicaties (Gate-stand, Bus, Bagage)
  • Opzetten en onderhouden van testdata
  • Testen van zowel functionele als niet-functionele aspecten van onze applicaties
  • Opzetten van tests op verschillende niveaus, zoals regressie- en integratietests, waarbij je nauw samenwerkt met andere afdelingen en teams binnen Schiphol.
  • Genereren van testrapporten en documenteren van testbevindingen
  • Ondersteunen van de issue- en supportprocessen van onze applicaties
  • Optimaliseren van (test)processen
  • Opzetten van testautomatisering voor onze 3 applicaties
  • Uitvoeren van tests voor applicatiereleases, OS-patching en lifecycle management
  • Creëren van geautomatiseerde tests die kunnen worden uitgevoerd via een Azure DevOps/GitHub pipeline

Eisen

  • Je hebt een HBO academisch werk- en denkniveau
  • Je bent ISTQB Foundation level gecertificeerd en hebt minimaal 5 jaar ervaring met het gebruik van testframeworks
  • Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring als tester in een Agile werkomgeving
  • Je hebt ervaring met het uitvoeren van functionele en integratietests
  • Je beschikt over sterke communicatieve vaardigheden en bent een echte teamspeler
  • Je bent analytisch en technisch onderlegd
  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring met het opzetten van een testautomatiseringsframework en het schrijven van geautomatiseerde tests (Playwright of vergelijkbaar)
  • Je hebt brede technische kennis om je werk te ondersteunen, zoals het gebruik van Splunk of vergelijkbare tools voor het analyseren van metrics en logs
  • Je gebruikt tools zoals Postman voor API-testen of Java(script) frameworks voor testautomatisering
  • Je hebt een basiskennis van concepten die worden gebruikt in moderne cloud- en webtechnologie
  • Je hebt een gestructureerde werkwijze
  • Je bent proactief, onafhankelijk en hebt een groot verantwoordelijkheidsgevoel
  • Je beheerst zowel de Nederlandse als de Engelse taal

Wensen en competenties

Competenties

  • Je hebt een duidelijke visie, moed en focus
  • Je hecht veel waarde aan innovatie en Agile werken
  • Je beschikt over zelfreflectie, veerkracht en denkt in kansen
  • Je neemt eigenaarschap over je werk; je bent een senior en een zelfstarter
  • Als test engineer streef je naar zeer hoge standaarden, maar weet je ook wanneer je pragmatisch moet zijn
  • Een echte 'getting-things-done' mentaliteit wordt zeer gewaardeerd

Organisatie en team

Binnen het Business Platform Schiphol Operations (BPSO) streven we naar een operationeel proces dat voorspelbaar, controleerbaar en efficiënt is. Onze missie is om onze luchthavenactiviteiten elke dag te optimaliseren met behulp van technologie en data. Hiertoe werken we aan onderwerpen als geïntegreerde planning & forecasting, het bouwen van een digital twin van onze luchthaven, Turnaround Insights en Total Airport Management en data-analyse. We zorgen er ook voor dat bestaande applicaties die in de operatie worden gebruikt, worden onderhouden en verder ontwikkeld. Dit doen we in nauwe samenwerking met leveranciers, onze eigen ontwikkelteams en andere afdelingen zoals Data & Analytics, Operations en diverse platformteams binnen IT.

Een van onze productdiensten is het ondersteunen en ontwikkelen van het Integrated Planning & Forecasting platform (IP&F). Dit IP&F-platform bevat verschillende bedrijfskritische applicaties die de organisatie helpen bij de voorbereiding en uitvoering van de dagelijkse operaties op het gebied van passagiersstroomvoorspelling en assetplanning.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Nee, er is geen optie tot verlenging.

Hybride: Je werkt hybride, wat betekent dat je werkt waar je je werk het beste kunt doen. Dit kan thuis zijn, in een gezamenlijke werkruimte of op kantoor. Er wordt gestreefd naar een goede balans tussen werken op afstand en aanwezigheid op kantoor.

Overig algemeen: Voor deze opdracht binnen Schiphol is een VOG een vereiste. De professional beschikt over een geldig legitimatiebewijs (paspoort of identiteitskaart) bij intake en op de startdatum van het contract. Deze inzet valt in schaal 11 van de Schiphol cao.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr