Adviseur Publieke Gezondheid: focusgebied Suicidepreventie

SamenTwente

Nijverheidstraat 30, 7511 JM Enschede, Nederland

Sluit over 5 dagen
110 24 uur Overijssel

Begindatum:

1 aug 2025

Einddatum:

1 feb 2026

Uren per week:

20 - 24

Publicatiedatum:

10 jul 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Wij zijn op zoek naar een ervaren projectleider / coordinator die ons team tijdelijk komt versterken. Je bent in staat om relaties, inhoud (projecten) en processen als een spin in het web te verbinden. Je bent verantwoordelijk voor het opstellen van een beleidsvisie voor integraal suicidepreventiebeleid die door de 14 Twentse gemeenten gebruikt kan worden. Ook zal je daarbij een projectplan opleveren waarin concrete activiteiten en doelen komen te staan voor de uitvoering van het beleid in de komende jaren. Hierin komen activiteiten terug die in Twente in regionaal verband opgepakt kunnen worden en waar de 14 gemeenten in hun gemeente mee aan de slag gaan. Als leidraad wordt hierbij de European Alliance Against Depression (EAAD) aanpak gehanteerd. In januari 2026 leg je de beleidsvisie en het projectplan voor aan het algemeen bestuur ter besluitvorming met een bijkomend advies voor de regionale samenwerking op het thema Suicidepreventie.

Je hebt een brede kennis van, en interesse in, diverse onderwerpen binnen de publieke gezondheid. Kennis op bevordering van mentale gezondheid en suicide(preventie) is hierbij een pre. Mocht er tijd overblijven, dan zetten we je in op diverse taken binnen de GGD op het gebied van gezondheidsbeleid, onderzoek en advisering.

Eisen

  • Inschrijver voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;

  • Aantoonbare werkervaring met het opstellen van een plan van aanpak binnen het publieke gezondheids domein;

  • Aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen van een visie binnen het publieke gezondsheids domein;

  • Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring als beleidsadviseur;

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de Publieke Gezondheid en beleidsontwikkeling; (35 punten)

  • Aantoonbare werkervaring met regionale samenwerking en/of samenwerking met zorgorganisaties; (30 punten)

  • Een afgeronde opleiding op wo niveau in de richting van gezondheidwetenschappen; (20 punten)

  • Aantoonbare kennis van de Wet Publieke Gezondheid en de Wet integrale suïcidepreventie; (15 punten)

Competenties

  • Opstellen van beleid: Je weet hoe je een breed gedragen beleidsvisie opstelt waarin je nauw optrekt met een werkgroep met ambtenaren van 3 gemeenten.

  • Projectmatig werken: Je weet hoe je beleid moet vertalen in een projectplan en kan hierin concrete doelen, gewenste resultaten binnen een projectplanning met begroting voor de komende jaren voor opstellen.

  • Teamwerker: Je moet samenwerken met verschillende collegas binnen- en buiten de GGD. Denk hierbij onder andere aan beleidsadviseurs, onderzoekers, forensisch artsen en ook het management team.

  • Data-analyse en monitoring: Je verzamelt en analyseert data en zet deze om in bruikbare adviezen en rapportages.

  • Communicatie en presentatie: Je communiceert effectief met diverse doelgroepen en presenteert je bevindingen op een enthousiaste en toegankelijke manier.

Organisatie en team

SamenTwente is de overkoepelende organisatie van 3 professionele uitvoeringsorganisaties: de Gemeentelijke Gezondheidsdienst Twente (GGD Twente), Veilig Thuis Twente (VTT) en de Organisatie voor Zorg en Jeugdhulp in Twente (OZJT).

Elk van de 3 organisaties heeft binnen het verband van SamenTwente haar eigen positie, identiteit en herkenbaarheid. Zowel Kennispunt Twente, Samen14 en Twentse Koers zijn als gast in onze organisatie ondergebracht.

Met onze uitvoeringsorganisaties faciliteren en voeren we de taken uit die overheden hebben om te zorgen voor gezonde, veilige en vitale inwoners. We werken samen met lokale en regionale ketenpartners, stakeholders, en vanuit en voor de Twentse samenleving.

Alleen samen kunnen we dwarsverbanden leggen, de inhoudelijke verbinding versterken, vroegtijdig signaleren, agenderen en de kwaliteit van onze diensten en zorgtaken nog beter waarmaken. Onze samenwerking sluit aan op én versterkt de lokale ambities, opgaven en inzet van gemeenten en maatschappelijke partners. Preventie, gezondheidsbevordering, veiligheid en levenskwaliteit hebben daarin onze focus.

Team
GGD Twente, Stafafdeling

Gespreksinformatie

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op maandag 21 juli 2025 . De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen zo snel mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Ja

SamenTwente heeft er voor gekozen om Flextender als broker in te zetten. Na gunning verzorgt Flextender derhalve de contractafhandeling, urenregistratie en facturatie. Dit betekent dat u een overeenkomst afsluit met Flextender. U zal in casu factureren aan Flextender middels de facturatiemodule van Flextender. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding. Door in te schrijven gaat u ermee akkoord middels deze constructie de opdracht uit te voeren.  

  • Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste.  

  • Uitzend-/ en uitleenbedrijven moeten voldoen aan de voorwaarden voor disculpatie als gesteld in de wijziging leidraad invordering nr. BLKB2012/1062M.  

  • BYOD (bring your own device) is voor deze opdracht niet van toepassing.   

  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).  

Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 25% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.  

Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die niet is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 55% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.  

Flextender brengt voor deze opdracht geen fee in rekening bij de winnende leverancier.

CV-eisen

Maximaal 3 paginas, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen

De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: In overleg

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via 06 43 36 34 42 / susan.peschier@kbenp.nl of met Nina de Jong via 06 39 84 53 67 / nina.dejong@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur