Logo van Rijkswaterstaat
Logo van Rijkswaterstaat

Specialist Contractmanagement -Waterbouwkundige Projecten

Burgemeester Stramanweg 100 B, 1101 EM Amsterdam, Nederland

Sluit morgen
om 10:00

Begindatum:

1 sept 2026

Einddatum:

31 mrt 2028

Uren per week:

28

Publicatiedatum:

7 jul 2026
Opdracht tarief 122Opdracht uren 28

Omschrijving

De opdracht richt zich op het verbinden van contractmanagement en techniek binnen de vernieuwing van het Spui- en Gemaalcomplex IJmuiden. De specialist adviseert het projectteam over aanbestedingen, contracten en de technische raakvlakken tussen watermanagement, gemaaltechniek, systeemintegratie en civiele techniek.

De opdracht omvat zowel het opleveren van concrete resultaten, als het adviseren van het projectteam bij besluitvorming. De specialist levert gedurende de looptijd documenten, analyses, registers en adviezen op die direct inzetbaar zijn in de projectpraktijk en bijdragen aan tijdige en juiste besluitvorming door het interne projectteam.

Resultaat opdracht

De opdracht bestaat uit drie resultaatsgebieden, te weten:
1. Resultaat een integraal aanbestedingsdossier
De inzet van de specialist resulteert in de borging van de integrale kwaliteit van het aanbestedingsdossier op het raakvlak techniek en contractmanagement.
2. Resultaat een integraal project
De specialist adviseert het projectteam proactief, op zijn vakgebied, om de integraliteit van het project te borgen.
3. Resultaat integrale advisering
Waar nodig wordt de specialist gevraagd om advisering op thema's die gerelateerd zijn aan zijn vakgebied.

Hieronder is een nadere beschrijving gegeven van de te verwachten resultaten.

1. Resultaten horende bij een integraal aanbestedingsdossier

  • Borging technische ontwikkelingen met aanbestedingsdossier
  • Kwaliteitsborging aanbestedingsdossier
  • Integrale vraagspecificatie proces (managementeisen)
  • Integrale vraagspecificatie eisen (technische eisen)
  • Borging betrokkenheid marktpartijen
  • Plan van Aanpak ontwerpfase

2. Resultaten horende bij een integraal project

  • Actualisatie (delen van) scope formulier
  • Actualisatie (delen van) projectplan
  • Identificeren contractuele risico's
  • Advisering op projectplanning
  • Voorbereiding besluitvorming

3. Resultaten integrale advisering

  • Specialistische advisering op inkoopplan
  • Advisering (inkoop) capaciteitsbehoefte van RWS projectteam
  • Vraag gestuurd advies raakvlak CM-TM
  • Adviesrapportages

Eisen

  • Je beschikt over minimaal een afgeronde WO opleiding op het gebied van project- en of projectmanagement.
  • Je beschikt over minimaal een afgeronde WO opleiding op het gebied van watermanagement.
  • Je hebt minimaal 5 jaar kennis en ervaring als adviseur met voorbereiden en uitvoeren van projecten in het domein van watermanagement.
  • Je hebt minimaal 5 jaar kennis en ervaring, vanuit een inkoop- en contractmanagement team, met het voorbereiden en aanbesteden van complexe civieltechnische waterbouwkundige werken.
  • Je hebt minimaal één waterbouwkundig project uitgevoerd waarin pompen, civiele constructies en systeemintegratie samenkomen.
  • Je hebt minimaal 10 jaar aantoonbare ervaring met realisatiecontracten van grote projecten (>25 miljoen euro).
  • Je bent in bezit van een VCA-VOL certificaat.

Wensen en competenties

Wensen

  • Mate waarin je ervaring hebt als adviseur met projectmatig werken conform het IPM model of vergelijkbare modellen.
  • Mate waarin je ervaring hebt als contractadviseur bij contractvoorbereiding en aanbesteding van waterbouwkundige projecten.
  • Mate waarin je aantoonbare technische kennis hebt van pompen, civiele constructies en systeemintegratie.

Organisatie en team

Voor Rijkswaterstaat zijn wij voor het project Spui- en Gemaalcomplex IJmuiden op zoek naar een Specialist Contractmanagement Waterbouwkundige Projecten.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: De overeenkomst wordt aangegaan voor een periode van 6 maanden met mogelijkheden tot verlenging.

Hybride: Locatie: zelfstandig in te richten door de professional.

Overig algemeen:

BELANGRIJK: Voor RWS werken wij niet langer met de zzp-indirect constructie. Deze inzetten worden automatisch omgezet naar een fee-only constructie.

Beoordeling van de opdrachtresultaten
De opdrachtgever beoordeelt de resultaten op basis van:
• Volledigheid en juistheid van de opgeleverde documenten;
• Toegevoegde waarde van adviezen voor besluitvorming;
• Bijdrage aan kwaliteit van het aanbestedingsdossier;
• Tijdigheid van oplevering conform afgesproken planning.

CAO Rijk Schaal Salarisschaal - 13



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr