Logo van RDW
Logo van RDW

Teammanager (Hoofd) HR Specialismen

RDW

Europaweg 205, 2711 ER Zoetermeer, Nederland

Sluit over 7 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

7 jul 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32 - 36

Omschrijving

Als Interim Hoofd HR Specialismen ben je verantwoordelijk voor de aansturing en doorontwikkeling van de HR-beleidsterreinen 'Veilig & Vitaal', 'Arbeidsvoorwaarden & verhoudingen' (juridisch), 'Arbeidsmarktstrategie' en 'HR Projecten'. Je zorgt voor samenhang tussen de verschillende specialismen en versterkt de samenwerking met HR Advies en HR Services, zodat beleid en uitvoering optimaal op elkaar aansluiten.

De belangrijkste opgave is het vergroten van de verbinding tussen de HR-beleidsterreinen en HR Advies. Daarnaast breng je structuur aan in de sturing op output en de organisatie van het werk binnen de beleidsclusters. Je zorgt voor heldere prioritering, concrete resultaten en een effectieve samenwerking.

Verantwoordelijkheden
  • Leidinggeven aan de beleidsclusters (teams) binnen HR Specialismen en versterken van samenwerking en eigenaarschap
  • Creëren van samenhang tussen verschillende HR-thema's en voorkomen van versnippering
  • Versterken van de verbinding en samenwerking binnen de HR afdeling vanuit de principes van het dienstverleningsmodel
  • Inrichten van sturing op output, prioriteiten en kwaliteit van beleidsproducten
  • Structureren van werkzaamheden en verbeteren van de organisatie en processen binnen de beleidsclusters
  • Bijdragen aan de strategische HR-agenda en positionering van HR Specialismen binnen de organisatie

Eisen

  • Je bent uiterlijk beschikbaar per 3 augustus 2026 voor gemiddeld 32 tot 36 uur per week;
  • Je hebt minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in een leidinggevende rol binnen het HR domein;
  • Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als HR-businesspartner bij een middelgrote of grote organisatie (tenminste 150 werknemers);
  • Je hebt minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als HR-businesspartner in een organisatie waar een centrale HR organisatie en decentrale uitvoering is (overheidsorganisatie);
  • Je hebt aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met het vergroten van de verbinding tussen de HR-beleidsterreinen en HR Advies, beschrijf dit middels een referentie opdracht waarin uitdaging, eigen rol en resultaat wordt beschreven (max ½ A4);

Wensen en competenties

Wensen
  • Minimaal een aantoonbaar afgeronde hbo-bachelor opleiding op HR-gebied (15 punten);
  • Minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring als HR-businesspartner in een organisatie waar een centrale HR-organisatie en decentrale uitvoering is (overheidsorganisatie) (25 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het structureren van werkzaamheden, sturing op output en verbeteren van de organisatie, de processen en de kwaliteit binnen de beleidsclusters, beschrijf dit middels een referentie opdracht waarin uitdaging, eigen rol en resultaat wordt beschreven (max 1½ A4) (30 punten);
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 6 jaar in een leidinggevende rol binnen het HR-domein van een overheidsorganisatie (20 punten);
  • Minimaal 2 afgeronde aanvullende trainingen/opleidingen, op het gebied van organisatieadvies, HR of projectmatig werken, duidelijk weergeven in het cv (10 punten).

Competenties
  • Strategisch en analytisch vermogen: In staat om HR-beleid te vertalen naar samenhangende en uitvoerbare strategieën. Overziet verbanden tussen verschillende beleidsterreinen en stuurt op integraliteit
  • Leiderschap en organisatiekracht: Geeft richting, creëert structuur en brengt focus aan in complexe omgevingen. Stuurt op resultaat, eigenaarschap en professionele ontwikkeling van teams.
  • Verbindend vermogen: Sterk in het leggen van verbinding tussen beleid, de afdeling HR en de organisatie. Weet belangen bij elkaar te brengen en samenwerking te versterken.
  • Resultaatgerichtheid: Stuurt actief op concrete output, kwaliteit en voortgang. Maakt heldere prioriteiten en zorgt voor realisatie van afgesproken doelen.
  • Organisatiesensitiviteit: Beweegt effectief binnen een bestuurlijke en complexe organisatiecontext. Herkent krachtenvelden en handelt tactvol en doelgericht.
  • Communicatieve vaardigheden: Communiceert helder, overtuigend en op verschillende niveaus. Weet complexe materie begrijpelijk te maken.
  • Veranderkracht: Brengt structuur en verbetering aan in werkwijzen en samenwerking. Weet mensen mee te nemen in verandering en ontwikkeling

Organisatie en team

De RDW is een uitvoeringsorganisatie die valt onder de verantwoordelijkheid van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (I&W). De RDW is de Nederlandse toelatingsautoriteit voor alle voertuigen met een Nederlands kenteken die je in Nederland en ook daarbuiten op de openbare weg kan tegenkomen. De RDW ziet er op toe dat aan de vereiste veiligheids- en milieuaspecten wordt voldaan. De RDW is tevens de beheerder van de basisregistratie voertuigen in Nederland. In deze registratie staan voertuiggegevens en de gegevens van de eigenaren/houders. Vele overheidsorganisaties en in een aantal gevallen ook bedrijven maken hier gebruik van.

Veilige en duurzame mobiliteit mogelijk maken, dat is onze belangrijkste opdracht als zelfstandig bestuursorgaan van de overheid. Daar komt heel wat bij kijken op organisatorisch, technisch, juridisch en ICT-gebied. Zeker als het om innovaties en slimme oplossingen gaat. Dit zijn onze kerntaken:
  • We bepalen of voertuigen en voertuigonderdelen toegelaten worden op de Nederlandse en Europese markt.
  • Er zijn honderden bedrijven in Nederland met een RDW-erkenning die voertuigen keuren, inspecteren of registreren. Wij houden toezicht op deze erkende bedrijven en controleren ook zelf de technische staat van voertuigen.
  • We verzamelen, verwerken en beheren gegevens in een flink aantal registers. Denk aan die voor voertuigen (ook snelle boten en drones registreren we), kentekens, rijbewijzen en de apk. Maar ook data voor bedrijfskeurmerken, parkeren en diefstal. Uitgebreide digitale registers met een schat aan informatie. Daar gaan we zorgvuldig mee om. Zo zorgen we voor goede beveiliging en bepalen we strikt volgens de wet- en regelgeving wie toegang heeft tot welke informatie.
  • We geven documenten uit die je als eigenaar van een voertuig of als bestuurder nodig hebt, zoals kenteken- en rijbewijzen en apk-formulieren.

De missie: De RDW staat voor veiligheid, duurzaamheid en rechtszekerheid in mobiliteit.

De visie van de RDW bestaat uit de volgende elementen:
  • Wij gaan voor iedereen veilig en vertrouwd op weg;
  • Wij zijn dienstbaar, betrouwbaar en wendbaar;
  • Wij zetten in op integraal ketentoezicht, beheerste implementatie, slimmere informatie en toegankelijke dienstverlening.

Afdeling
Je stuurt een team aan van betrokken vakmensen. Jij vormt samen met de directeur HR, de teammanager HR-advies en de teammanager HR-Services het MT HR. We zijn professionals met veel energie, ervaring en frisse ideeën, en de ambitie om het team nóg beter te positioneren binnen de organisatie. Daarom waarderen we elkaars open en kritische blik, is er ruimte voor discussie en helpen we elkaar graag verder.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CV's van de professionals die in de vorige stap zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de gunningscriteria. De professionals die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever. De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende professional (inderdaad) voldoet aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria).

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 22 juli 2026. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 17 juli 2026 bericht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: De opdracht kan eenmalig met 6 maanden worden verlengd.

Hybride: Je bent minimaal 3 dagen per week op locatie aanwezig en bereid om tweewekelijks of wanneer nodig naar andere locaties te reizen.

Overig algemeen:

  • Deze functie is ingedeeld in functieschaal 13.
  • Je dient een CV van maximaal 5 pagina's aan te leveren, exclusief motivatiebrief (1 pgn) en voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands met minimaal 2 referenties.
  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG), UEA-verklaring en een verklaring betalingsgedrag vragen.
  • Indien je personeel ter beschikking stelt, sta je in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
  • BYOD (bring your own device) is voor deze opdracht niet van toepassing.
  • De voertaal is Nederlands (in taal en geschrift), er wordt geacht dat de professional hieraan kan participeren.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Contractmedewerker & Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr