Deze opdracht is verlopen, je kunt je niet meer inschrijven.
Logo van Provincie Overijssel
Logo van Provincie Overijssel

Communicatieadviseur voor internationaal project

Luttenbergstraat 2, 8012 EE Zwolle, Nederland

Gesloten

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

12

Publicatiedatum:

27 mei 2026
Opdracht tarief 85Opdracht uren 12
De inhuuropdracht is verlopen. Je kunt hieronder verder lezen.

Omschrijving

Samen met enthousiaste Nederlandse en Duitse partners werken wij vanuit de Provincie Overijssel aan een flexibele en gestandaardiseerde aanpak om bestaande woonwijken duurzaam te verbeteren. Met als doel een fijne, veilige en gezonde leefomgeving voor de bewoners. FutureBEEing helpt bij het behalen van klimaatdoelen en het versterken van de sociale samenhang binnen wijken.

Het doel is om van FutureBEEing een methode te maken die de standaard zet voor toekomstbestendige wijkontwikkelingen!

Futurebeeing is een Europese Interreg A NL/D-project. Wij werken daarin samen met 9 partners. Het project loopt van 1 januari 2024 tot en met 31 december 2027 en kent pilots in zes wijken in het grensgebied.

We zoeken een communicatieadviseur die zowel de uitvoerende als de adviserende communicatietaken op zich neemt voor de resterende projectperiode. De voertaal in het project is Nederlands, met Engels en Duits richting de internationale partners.

De communicatieadviseur draagt bij door:

  • Het beheren en doorontwikkelen van de FutureBEEing website;
  • Het wekelijks verzorgen van een LinkedIn post;
  • Het maandelijks opstellen van een nieuwsbrief voor de pilots van FutureBEEing
  • Het schrijven van een projectvideoscript en begeleiden van de realisatie van een projectvideo voor FutureBEEing;
  • Het adviseren over en uitvoeren van het marketingplan voor de FB-tool (FB-t)
  • Het adviseren, organiseren van de halfjaarlijkse partner project bijeenkomst en pilot partner bijeenkomst
  • Het opzetten van pop-up store communicatie bij de zes pilotwijken;
  • Het organiseren van het verplichte communicatie-evenement voor het Interreg A NL/D programmagebied;
  • De communicatieadviseur fungeert samen met de projectleider als contactpersoon voor Interreg en is verantwoordelijk voor projectcommunicatie en communicatie met programmabeheerders;
  • Het bijdragen aan het communicatieplan voor verspreiding van resultaten na afloop van het project, inclusief een consortiummeeting om ervaringen over FB-m en FB-t uit te wisselen en verdere stappen te plannen.

Tenslotte zorgt de communicatieadviseur ervoor dat alle communicatieactiviteiten voldoen aan de richtlijnen die vanuit Interreg A zijn voorgeschreven.

Als communicatieadviseur ben jij het eerste aanspreekpunt voor de collega’s van het project. Jij zorgt ervoor dat de plannen die er zijn en, na afstemming, de ideeën die jij hebt succesvol worden uitgevoerd.

Daarbij kan je sparren met je communicatiecollega’s binnen Team Communicatie van provincie Overijssel.

Eisen

  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo-niveau in de richting van communicatie.
  • Aantoonbare werkervaring met digitale communicatiekanalen (website, social media, nieuwsbrieven).
  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met communicatie binnen projecten op het gebied van duurzaamheid, leefomgeving of wijkontwikkeling.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 8 jaar als communicatieadviseur bij een overheidsinstelling.
  • Aantoonbare werkervaring als communicatieadviseur voor Europese projecten.
  • Aantoonbare werkervaring met het opzetten en het uitvoeren van een marketingplan.
  • Je beschikt over aantoonbare beheersing van de Duitse taal op minimaal B2-niveau (CEFR), blijkend uit opleiding, certificering of werkervaring waarbij Duits aantoonbaar als voertaal is gebruikt.
  • Je beschikt over aantoonbare beheersing van de Engelse taal op minimaal B2-niveau (CEFR), blijkend uit opleiding, certificering of werkervaring waarbij Engels aantoonbaar als voertaal is gebruikt.
  • Je beschrijft 2 vergelijkbare opdrachten die eerder zijn uitgevoerd, de verantwoordelijkheden, het behaalde resultaat en de verrichte werkzaamheden.
  • Je stelt je voor in een korte (persoonlijke) motivatie en waarom deze geschikt is voor deze opdracht. De motivatie dient geschreven te zijn door jou zelf.

Competenties

  • Resultaatgericht
  • Creatief / hands-on
  • Effectief relatiebeheer / netwerker
  • Flexibiliteit en aanpassingsvermogen
  • Adviesvaardigheid

Organisatie en team

Organisatie

Werken bij de provincie Overijssel
Overijssel is een prachtige provincie om te wonen, te werken en te recreëren. Met elkaar maken we Overijssel iedere dag leefbaarder, mooier, veiliger en beter bereikbaar. De provincie werkt samen met gemeenten, waterschappen, het Rijk, ondernemers en maatschappelijke instanties. Samen zetten we ons in voor de toekomst van onze provincie.

Beschrijving Bestuurs- en Concernzaken
Je gaat aan de slag bij de afdeling Bestuurs- en Concernzaken, één van de acht afdelingen binnen provincie Overijssel. De afdeling is de verbindende schakel tussen bestuur, organisatie, partners en de inwoners van Overijssel. Samen met jouw collega’s draag je het profiel van de provincie Overijssel uit naar de buitenwereld. Een provincie met een eigentijds bestuur, die werkt aan een krachtige economie in een prettige en veilige leefomgeving.
De afdeling bestaat uit de volgende teams: Leiding, Bestuur, Concerncontrol en advies, Communicatie, Kabinet, en Strategie.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de professionals die door de administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste professionals worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre je voldoet aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. Je dient op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige professionals worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op maandag 15 juni 2026. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op woensdag 10 juni 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: 1x 8 maanden

Hybride: De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: in overleg
Standplaats: Zwolle

Overig algemeen:

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.

Fee administratieve partner
De administratieve partner brengt voor deze opdracht geen fee in rekening.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Uniform Europees Aanbestedingsdocument (UEA) vragen.
  • Indien je personeel ter beschikking stelt, sta je in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
  • Voor jou geldt een Social Return (SROI) verplichting bij gegunde opdrachten hoger dan €400.000 binnen het DAS van de Talentenregio.