Homepagina
Homepagina
Logo van Onbekend
Logo van Onbekend

Innovatie consultant

Onbekend

Hoelmerdijk 10, 1778 JJ Westerland

Sluit vandaag
om 16:00

Begindatum:

1 jan 2027

Einddatum:

30 jun 2027

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

4 nov 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32

Omschrijving

Voor onze eindklant in Den Haag zijn we op zoek naar een Innovatie consultant.

De organisatie zet zich als grote maatschappelijke vereniging niet alleen in voor haar leden, maar ook voor maatschappelijke impact. Binnen Impact Meedoen ontwikkelen en realiseren we maatschappelijke initiatieven rond thema's als betaalbare mobiliteit, energie, verkeersveiligheid en sociale participatie verenigingkracht. Het Social Innovation-team is daarbij de plek waar nieuwe maatschappelijke projecten ontstaan. We zoeken een innovatie consultant die op interim basis kan helpen te versnellen.

De organisatie zoekt een ervaren, hands-on Innovatie Consultant die nieuwe maatschappelijke projecten ontwikkelt vanaf de eerste exploratie tot en met een gevalideerde proof of concept en pilot. De consultant onderzoekt maatschappelijke fricties en behoeften onder leden en doelgroepen, identificeert kansrijke oplossingsrichtingen en vertaalt deze naar concrete maatschappelijke projectconcepten. Vervolgens worden kritieke aannames met gebruikersonderzoek, prototypes en experimenten getoetst. Bij voldoende bewijs ontwikkelt en organiseert de consultant een pilot met interne en externe partners en formuleert diegene een onderbouwd advies over aanpassing, implementatie, opschaling, overdracht of beëindiging.

Eisen

  • Je bent een maatschappelijk gedreven, analytische en hands-on innovatieprofessional die zelfstandig een onzeker vraagstuk kan structureren en van maatschappelijke frictie naar een getest en uitvoerbaar project kan brengen.
  • Minimaal 5 jaar relevante werkervaring, bij voorkeur 5-8 jaar, waarvan minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met het zelfstandig doorlopen van meerdere innovatiefasen.
  • Je hebt hbo+/wo werk- en denkniveau, bij voorkeur met een achtergrond in innovatie, industrieel ontwerp, service design, business design of een vergelijkbaar vakgebied.
  • Je hebt ervaring met design thinking en experimentgericht werken.
  • Je kunt zelfstandig exploratief gebruikersonderzoek ontwerpen, uitvoeren en analyseren.
  • Je kunt maatschappelijke inzichten vertalen naar nieuwe project- en propositieconcepten.
  • Je kunt kritieke aannames herkennen en vertalen naar efficiënte experimenten.
  • Je combineert kwalitatief onderzoek met kwantitatieve validatie.
  • Je kunt experimenten en eenvoudige prototypes zelf realiseren of gericht organiseren.
  • Je kunt een PoC vertalen naar een praktisch uitvoerbare pilot.
  • Je beschikt over voldoende projectmatige vaardigheden om een pilot met meerdere partijen op te zetten.
  • Je kunt stakeholders overtuigen en draagvlak creëren, zonder formeel mandaat of hiërarchische positie.
  • Je kunt onderzoeksresultaten vertalen naar duidelijke keuzes en beslisrijpe adviezen.
  • Je hebt affiniteit met maatschappelijke vraagstukken en samenwerking met leden, vrijwilligers en maatschappelijke partners.

Wensen en competenties

Organisatie en team

De organisatie zet zich als grote maatschappelijke vereniging niet alleen in voor haar leden, maar ook voor maatschappelijke impact. Binnen Impact Meedoen ontwikkelen en realiseren we maatschappelijke initiatieven rond thema's als betaalbare mobiliteit, energie, verkeersveiligheid en sociale participatie verenigingkracht. Het Social Innovation-team is daarbij de plek waar nieuwe maatschappelijke projecten ontstaan.

Het Social Innovation-team binnen de organisatie ontwikkelt nieuwe maatschappelijke projecten die verschil maken voor leden en samenleving. We richten ons daarbij op vier thema's: betaalbare mobiliteit, energie, verkeersveiligheid en sociale participatie verenigingskracht. We onderzoeken maatschappelijke fricties, ontwikkelen samen met doelgroepen nieuwe oplossingen en toetsen deze stap voor stap via exploraties, Proofs of Concept en pilots. Zo brengen we kansrijke ideeën van eerste inzicht naar bewezen maatschappelijke projecten met potentie om op te schalen.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Contractmedewerker & Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr