Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
-Publicatiedatum:
23 jun 2026Omgevingsdienst Veluwe is op zoek naar een senior-adviseur VTH om de komende periode een stevig steentje bij te dragen aan de verdere professionalisering van de VTH-werkzaamheden. Dit doe je niet alleen door vakinhoudelijk een bijdrage te leveren aan het inrichten van de verschillende werkprocessen, maar je hebt daarbij ook een verantwoordelijkheid dit als projectcoördinator te (laten) organiseren.
Dit ga je doen
De VTH-werkzaamheden bij Omgevingsdienst Veluwe worden uitgevoerd vanuit een 3-tal afdelingen: Vergunningen & Bodem, Toezicht Milieu & Energie en Thematisch Toezicht. Een recente functiewijziging van de manager Vergunningen & Bodem heeft ertoe geleid dat die managementfunctie momenteel vacant is. Vanwege de toekomstige samenwerking met Omgevingsdienst Achterhoek is de keuze gemaakt om voorlopig het management voor de 3 VTH-afdelingen onder te brengen bij de managers voor Toezicht Milieu & Energie (met daarbij nu ook Vergunningen) en Thematisch Toezicht (met daarbij nu ook Bodem). Aanvullend op die managementfuncties is er behoefte aan senior-adviseur VTH om de reeds in gang gezette verbeteracties ongewijzigd voort te zetten. Jij krijgt dus een belangrijke taak om meerdere VTH-projecten te initiëren, organiseren en daadwerkelijk te realiseren. Met name het organiseren en realiseren doe je samen met collega's en jij hebt daarbij een (project)coördinerende rol, maar ook wordt er van jou zelf een vakinhoudelijke adviesrol verwacht. Al deze projecten hebben een gezamenlijk doel: een impuls voor de kwaliteit en effectiviteit van VTH-uitvoering.
Enkele concrete projecten die geagendeerd staan en de senior-adviseur VTH een belangrijke rol bij krijgt:
Om voor deze projecten een slagvaardige rol te kunnen betekenen beschikt de senior-adviseur VTH over ruime ervaring met de betreffende werkvelden, zorgt per project voor een gestructureerde (projectmatige) aanpak en borgt de betrokkenheid van medewerkers binnen het betreffende werkproces. De verantwoordelijk managers hebben een rol als ambtelijk opdrachtgever en als opdrachtnemer (adviseur / projectcoördinator) ben jij verantwoordelijk wordt voor de feitelijke realisatie. Samen met de manager èn de betrokken medewerker zorg jij voor een succesvolle aanpak.
Selectiecriteria te beoordelen door de administratieve partner (weging, totaal 100 punten)
Bij Omgevingsdienst Veluwe (ODVeluwe) zetten we ons vol passie in voor een veilige, duurzame en gezonde leefomgeving. In nauwe samenwerking met twaalf Veluwse gemeenten en de provincie Gelderland, spelen onze vergunningverleners een cruciale rol in het verstrekken van omgevingsvergunningen. Onze toezichthouders zorgen ervoor dat bedrijven voldoen aan de meest actuele wet- en regelgeving op het gebied van milieu en veiligheid.
Daarnaast bieden onze milieu-experts uitgebreid advies aan onze partners over diverse milieu-gerelateerde onderwerpen. Of het nu gaat om energie, bodem, ruimtelijke ordening, duurzaamheid, circulariteit, lucht, geluid, natuur & ecologie, of externe veiligheid; wij staan klaar om de leefomgeving te versterken en te beschermen. Vanuit onze locaties in Apeldoorn en Harderwijk werken wij aan een gezonde, schone en veilige leefomgeving voor inwoners en bedrijven in de regio Veluwe.
ODVeluwe is een samenwerkingsverband van de gemeenten Apeldoorn, Brummen, Elburg, Epe, Ermelo, Harderwijk, Hattem, Heerde, Nunspeet, Oldebroek, Putten, Voorst en van de provincie Gelderland.
Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv's van de professionals die door de administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria: Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten en relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties. De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek.
Stap 2: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professional voldoet aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professional dient op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.
Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 9 juli 2026. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 3 juli 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Optie tot verlenging: 2 x 6 maand(en)
Hybride: Geen verdere informatie
Overig algemeen:
VOG
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
BYOD
Voor deze opdracht moet je gebruik maken van je eigen IT-middelen.
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 12. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina's, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma-di-wo-do-vrij.