Zuid Hollandplein 1, 2596 AW Den Haag, Nederland
Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
1 mrt 2027Publicatiedatum:
29 jan 2026De Omgevingsdienst Haaglanden (ODH) zoekt een ervaren IT Projectleider voor de (her)implementatie van het zaaksysteem OpenWave. De opdracht start nadat een vooronderzoek is afgerond en er een concept projectplan, ontwerpcriteria en inrichtingsprincipes beschikbaar zijn. De projectleider is verantwoordelijk voor het realiseren van deze uitgangspunten in een werkend en organisatiebreed gedragen zaaksysteem ter ondersteuning van de VTH-processen.
De opdracht wordt zelfstandig uitgevoerd en is resultaatgericht van aard.
Doel van de opdracht
Het succesvol implementeren van OpenWave als zaaksysteem binnen ODH, inclusief procesoptimalisatie, leveranciersaansturing, implementatie, livegang en overdracht naar beheer.
De opdracht is afgerond wanneer alle hieronder benoemde resultaten tijdig zijn opgeleverd en formeel zijn geaccepteerd door opdrachtgever en stuurgroep.
Op te leveren resultaten en planning:
Definitief projectplan:
Uitwerking van het concept projectplan naar een vastgesteld projectplan inclusief planning, governance en rapportagestructuur;
Uiterlijk maand 1.
Procesontwerp & zaaktypen:
Gevalideerd procesontwerp en vastgestelde zaaktypenstructuur in samenwerking met key users;
Uiterlijk maand 3.
Ingericht OpenWave-systeem:
Ingericht, geïntegreerd en getest OpenWave-zaaksysteem conform ontwerpcriteria;
Uiterlijk maand 7.
Implementatie & overdracht:
Begeleide livegang, overdracht naar beheer en afrondende evaluatie;
Uiterlijk maand 9–12.
Aantoonbaar afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als IT projectleider met complexe implementaties binnen een overheidsorganisatie;
Aantoonbare werkervaring met zaaksystemen. Benoem duidelijk in het CV welke zaaksystemen dit waren en waar deze werkervaring is opgedaan;
Aantoonbare werkervaring in een politiek-bestuurlijke omgeving;
Aantoonbare werkervaring met VTH-processen binnen een overheidsorganisatie.
Aantoonbare werkervaring met OpenWave. Benoem duidelijk in het CV waar deze werkervaring is opgedaan (10 punten);
Aantoonbare kennis van de Omgevingswet en de impact daarvan op informatievoorziening. Benoem duidelijk in het cv aan de hand van een voorbeeld waar dit is opgedaan (30 punten);
Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 8 jaar als IT projectleider met complexe implementaties binnen een overheidsorganisatie (30 punten);
Aantoonbare werkervaring met het begeleiden van organisatiebrede implementaties, inclusief adoptie, testen, livegang en overdracht naar beheer ( 20 punten);
Aantoonbare werkervaring bij een Omgevingsdienst (10 punten).
Resultaatgericht werken
Samenwerken
Overtuigen
Besluitvaardigheid
Organiseren
Kritisch
Analyserend vermogen
Plannen en organiseren
Omgevingsdienst Haaglanden
Omgevingsdienst Haaglanden is een ambitieuze en daadkrachtige overheidsorganisatie. Dagelijks werken ruim 250 enthousiaste professionals aan een schoon milieu, natuurbehoud en een veilige leefomgeving. Vergunningen verlenen, toezicht houden en waar nodig handhaven zit in onze genen. Dit betekent voortdurend rekening houden met uiteenlopende belangen. Onze ambitie? Vandaag meedenken over duurzame oplossingen van morgen. Ons kantoor is op steenworp afstand van de Haagse binnenstad en tien minuten lopen vanaf station Den Haag Centraal.
Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de tien (10) offertes van in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria.
Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De drie (3) Offertes die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria gaan door naar Stap 4 (Selectiegesprek). De kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de Opdrachtgever nader geverifieerd in hoeverre de betreffende Offertes voldoen aan de minimumeisen en criteria die genoemd zijn bij Stap 2 en Stap 3. Daarnaast wordt getoetst op de in de Offerteaanvraag genoemde competenties. Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal Stap 3 van de beoordeling worden herhaald.
De opdracht wordt gegund aan de Gegadigde die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan de in de Offerteaanvraag genoemde competenties. Alle overige Inschrijvers worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op vrijdag 13 februari 2026 van 10:00 uur tot 13:00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 12 februari 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Optie tot verlenging: 2x 6 maanden
Hybride: Is hybride werken mogelijk: ja
Aantal professionals of FTE: 1
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 13. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
CV-eisen
Maximaal 3 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties. Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv.
Overig algemeen:
Omgevingsdienst Haaglanden heeft er voor gekozen om een administratieve partner in te zetten. Na gunning verzorgt de administratieve partner derhalve de contractafhandeling en urenregistratie. Dit betekent dat u een overeenkomst afsluit met de administratieve partner. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding. Door in te schrijven gaat u ermee akkoord middels deze constructie de opdracht uit te voeren.
Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste.
Uitzend-/ en uitleenbedrijven moeten voldoen aan de voorwaarden voor disculpatie als gesteld in de wijziging leidraad invordering nr. BLKB2012/1062M.
BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet de kandidaat gebruik maken van eigen Laptop en telefoon ODH
Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).