Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Ministerie van Defensie
Logo van Ministerie van Defensie

Security tester/test manager

Ministerie van Defensie

Herculeslaan 1, 3584 AB Utrecht, Nederland

Sluit over 5 dagen

Begindatum:

1 jun 2026

Einddatum:

31 mei 2027

Uren per week:

40

Publicatiedatum:

20 mei 2026
Opdracht tarief 0Opdracht uren 40

eCF-profiel:

Deze opdracht is gebaseerd op het European e-Competence Framework (e-CF). Dit is een Europese standaard voor het beschrijven van IT-competenties en het bijbehorende niveau van verantwoordelijkheid.

Het eCF-profiel geeft aan welke competenties en op welk niveau (e-1 t/m e-5) van de kandidaat verwacht worden.


Wij verwachten dat kandidaten in hun cv duidelijk aantonen dat zij over deze competenties beschikken. Dit kan door per relevante opdracht of functie te beschrijven:

- Welke rol de kandidaat vervulde

- Welke werkzaamheden en verantwoordelijkheden daarbij hoorden

- In welke mate deze aansluiten op de gevraagde eCF-competenties en het niveau

Cvs waarin de gevraagde eCF-competenties niet aantoonbaar terugkomen, kunnen niet volledig worden beoordeeld op geschiktheid.


Opdrachtomschrijving:

Onderdeel waar de kandidaat komt te werken : Programma GrIT blok 10 Protected Core Network (PCN) en Crypto Data in Transit (CDT):

Algemeen : Bij Data in Transit wordt verkeer van een vertrouwd netwerk via een onvertrouwde drager of netwerk verstuurd naar een ander vertrouwd netwerk. Die transmissie over een onvertrouwde drager(-netwerk) moet worden versleuteld door middel van cryptomiddelen ter bescherming van de transmissie. Daarbij worden verschillende methoden voor verschillende soorten gebruik en verschillende te beschermen rubriceringen gehanteerd. Het Nationaal Bureau voor Verbindingen (NBV) geeft de randvoorwaarden voor de te hanteren cryptomiddelen aan.



Versleuteling van een transmissie wordt o.a. gerealiseerd door gebruik te maken van tunneling of payload-vercijfering. De apparatuur waarmee payload-vercijfering wordt toegepast in de huidige IT, wordt zonder wijzigingen overgedragen voor beheer binnen GrIT.



Voor de versleuteling van DepV, Stg-C en hoger gerubriceerde data, die getransporteerd wordt over een onvertrouwd netwerk, moet een voor de betreffende rubricering geaccrediteerde crypto worden ingezet. Evaluatie en accreditatie (tot en met een bepaald rubriceringsniveau) van een crypto wordt door het NBV uitgevoerd en voorziet de crypto van een bijbehorend inzetadvies. De kandidaat gaat binnen Crypto Data in Transit werken als Security tester, speelt een essentiele rol in de beveiliging van digitale applicaties. Deze functie omvat het uitvoeren van gedetailleerde beveiligingstests en het identificeren van kwetsbaarheden voordat deze door kwaadwillenden kunnen worden misbruikt.



De kandidaat is verantwoordelijk voor het analyseren van systeemarchitecturen, codebases en netwerkinfrastructuren met als doel potentiele dreigingen bloot te leggen en te verhelpen.



Project werkzaamheden:

Het opzetten en bijwerken van het security dossier aan de hand van plan van eisen van Defensie en Navo


Het opzetten van de testcases voor de verschillende usecases binnen Crypto rubricering van Defensie.


Uitvoeren van gecontroleerde aanvallen op webapplicaties, netwerkinfrastructuren en mobiele applicaties.


Identificeren, analyseren en rapporteren van beveiligingslekken in software en hardware.


Het opstellen van gedetailleerde rapporten met bevindingen, risicoanalyses en concrete aanbevelingen voor verbetering.


Adviseren van ontwikkelaars en IT-teams over veilige codeerpraktijken en beveiligingsarchitectuur. Soms testen van de "menselijke factor" door middel van gesimuleerde phishing-aanvallen.


Meedenken over verbeteringen in systemen, processen en tooling.


Problemen oplossen voordat iemand anders ze ziet of merkt.


Samenwerken Security- en Infra-teams om alles soepel te laten draaien.


Kunnen werken binnen een grote overheidsinstelling als Defensie met eigen regels, waarden en normen.


Bekend zijn met het agile scrum manier van werken.


Met andere (security) testers overleggen en samenwerken om het project goed op te levveren. Kennis en vaardigheden:


Diepgaande kennis van netwerkprotocollen (TCP/IP), besturingssystemen (Linux/Windows), en webtechnologieen (HTTP, HTML, SQL).


Ervaring met tools zoals Burp Suite, Metasploit, Nmap, Wireshark en Nessus.


Vaardigheid in talen als Python, Ansible, PowerShell of Bash om exploits te automatiseren, is een grote pre.


Het vermogen om complexe systemen te begrijpen en creatieve manieren te vinden om deze te omzeilen. In staat om technische bevindingen duidelijk te vertalen naar begrijpelijke taal voor management en developers.


Integriteit is cruciaal; de tester moet opereren binnen strikte wettelijke en ethische kaders.



Opleiding en Certificeringen

HBO- niveau in de richting van Informatica, Cyber Security of Netwerkbeheer.


Erkende certificaten zijn zeer gewenst, zoals:



Persoonlijkheidsprofiel

Werken onder druk, bijvoorbeeld bij dringende beveiligingsincidenten.


Het vinden van die ene zwakke plek in een complexe structuur


Altijd op de hoogte van de nieuwste hacktechnieken en kwetsbaarheden.


Achtergrondomschrijving:

De kandidaat gaat binnen Crypto Data in Transit werken om testen uit te voeren op de security oplossingen van Unclass verkeer (met name internet verkeer). Hierbij is wel scheiding ten opzichte van het andere netwerkverkeer geeist, maar is geen geaccrediteerde crypto noodzakelijk voor versleuteling, in tegenstelling tot DepV, Stg-C en hogere rubriceringen. Voor het scheiden en versleutelen van Unclass verkeer zal een tunnel worden gebruikt die met een commercieel verkrijgbare crypto wordt opgezet.



Voor het versleutelen van Stg-C verkeer zijn er twee oplossingen: voor Confi op de werkplek wordt er gebruik gemaakt van een gestapelde crypto-oplossing (tunnel in tunnel). Deze stapeling van cryptomiddelen bestaat uit een commercieel verkrijgbare crypto bovenop een DepV crypto. Naast deze oplossing wordt er gebruik gemaakt van een Stg-C geaccrediteerde crypto over een PCN netwerk.


Generieke beschrijving van het eCF-profiel (betreft eCF profiel:

- Information Security Specialist eCF4 Lead Professional / Senior manager)

- Bepaalt en maakt gebruik van een formele organisatiestrategie, -omvang en -cultuur om de veiligheid en beveiliging van informatie tegen externe en interne dreigingen te waarborgen, waaronder digitale forensische gegevens voor onderzoeken.

-Biedt de basis voor informatiebeveiligingsbeheer, inclusief rolidentificatie en verantwoordelijkheden. Maakt gebruik van gedefinieerde standaarden om doelstellingen te formuleren voor informatie-integriteit, beschikbaarheid en gegevens privacy.

- Garandeert de implementatie van informatiebeveiligingsbeleid door het veilige en juiste gebruik van ICT-middelen en stelt beveiligingstechnieken en -praktijken vast conform geldende normen en procedures.

- Draagt actief bij aan beveiligingsbewustzijn, naleving en continue verbetering door middel van advies, ondersteuning en kennisdeling.


Samenvattende opgave en missie

Het waarborgen van de beveiliging van data-in-transit oplossingen binnen Defensie door het uitvoeren van diepgaande securitytesten en het identificeren en mitigeren van kwetsbaarheden.


Taken:

- Opzetten en bijwerken van het security dossier conform Defensie- en NAVO-eisen

- Opstellen van testcases voor cryptografische use cases

- Uitvoeren van gecontroleerde aanvallen (penetratietesten) op applicaties, netwerken en infrastructuren

- Identificeren, analyseren en rapporteren van beveiligingslekken

- Opstellen van rapportages met risicoanalyses en concrete aanbevelingen

- Adviseren van ontwikkelaars en IT-teams over veilige codeerpraktijken en beveiligingsarchitectuur

(Optioneel) testen van de menselijke factor middels phishing-simulaties

- Samenwerken met Security- en Infra-teams

- Meedenken over verbeteringen in systemen, processen en tooling

- Werken volgens Agile/Scrum


Eisen + eCF-profiel / referentiegebieden

- Kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het gekozen eCF-profiel of soortelijke functie

- eCF profiel: Information Security Specialist | D.01 Strategieontwikkeling informatiebeveiliging

- HBO werk- en denkniveau (Informatica, Cyber Security of Netwerkbeheer)

- Diepgaande kennis van netwerkprotocollen (TCP/IP), besturingssystemen (Linux/Windows) en webtechnologieen (HTTP, HTML, SQL)

- Ervaring met tools zoals Burp Suite, Metasploit, Nmap, Wireshark en Nessus

- In staat om technische bevindingen duidelijk te vertalen naar management en developers

referentiegebieden:
eCF4 Lead Professional / Senior manager: het gebruik maken van specifieke kennis en van externe standaarden en best practices

Wensen

- Kandidaat heeft bij voorkeur meer dan aangegeven eis aantoonbare werkervaring

- Kandidaat heeft bij voorkeur aantoonbare werkervaring binnen Defensie of een andere overheidsorganisatie

- Ervaring met scripting (Python, Ansible, PowerShell of Bash)

- Relevante certificeringen (bijv. CEH, OSCP)

- Ervaring met Agile/Scrum


Hybride werken

-Hybride werken is mogelijk in overleg met de opdrachtgever.

Frequentie aantal dagen thuiswerken

-Maximaal 4 dagen per week thuiswerken, afhankelijk van werkzaamheden en afstemming.


Let op!

Alle reis- en verblijfskosten zijn inbegrepen in het tarief. Hieronder vallen de reiskosten woon-werkverkeer, maar ook dienstreizen naar

andere (klant)locaties die bezocht worden ihkv de uitvoering van het werk. Uitgezonderd buitenlandse dienstreizen. Frequentie is van

tevoren niet aan te geven.


Overige informatie

Wanneer u bij ons als leverancier een professional aanbiedt en deze wordt geplaatst, hebben we informatie van u als contractpartij nodig, onder andere met betrekking tot de Wet keten- en inlenersaansprakelijkheid. De WKA heeft als doel om misbruik te voorkomen bij de afdracht van loonheffingen bij alle schakels in de keten; van leverancier tot opdrachtgever. Wij dekken deze risicos voor onze opdrachtgevers af middels een geblokkeerde rekening, de G-rekening. Dit is een rekening waarop een gedeelte van het factuurbedrag wordt gestort en waarvan u de loonheffingen en BTW kunt betalen aan de Belastingdienst. Het af te storten % hangt ervan af of u een SNA-certificering (NEN-4400-1 of NEN-4400-2) heeft of niet en of uw bedrijf in Nederland of daarbuiten is gevestigd. De G-rekening kunt u aanvragen bij de Belastingdienst. Indien u geen G-rekening kunt krijgen (en u kunt hier bewijs van de Belastingdienst van overleggen) dan heeft u ook de mogelijkheid elk kwartaal een accountantsverklaring (assurance report inzake inlening personeel) aan te leveren. Hierin zal een gecertificeerd accountant (AA of RA) een verklaring afgeven over de juistheid, volledigheid en tijdigheid van de afdrachten. Let wel, de kosten voor deze verklaring komen voor uw eigen rekening.


Opdrachtgever
Ministerie van Defensie
Over deze opdrachtgever

Startdatum1 juni 2026

Einddatum31 mei 2027

Reageren kan t/m26 mei 2026

Doorleenconstructie toegestaanNee

ThuiswerkenHybride

Aantal posities1

ContractlabelHeadFirst

ReferentiecodeHFDEF001870

Referentiecode opdrachtgever23490933
Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr