Deze opdracht is verlopen, je kunt je niet meer inschrijven.
Logo van Ministerie van Defensie
Logo van Ministerie van Defensie

Junior Mendix Developer (vervangings aanvraag)

Ministerie van Defensie

Kalvermarkt 32, 2511 CB Den Haag, Nederland

Gesloten

Begindatum:

31 okt 2025

Einddatum:

30 okt 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

29 jan 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 36
De inhuuropdracht is verlopen. Je kunt hieronder verder lezen.

Omschrijving

Opdracht omschrijving

Als Junior Mendix Developer bouw je low-code applicaties met het Mendix platform. Je ontwikkelt hierbij (grotere) Mendix-applicaties voor de Koninklijke Marechaussee. Dat kunnen operationele systemen zijn, maar ook oplossingen die meer in de bedrijfsvoeringsondersteuning zitten. Je werkt mee aan applicaties van verschillende groottes. Sommige kleine modules binnen een applicatie ontwerp en bouw je zelf.

Grotere modules binnen de applicatie ontwikkel je samen met mediors en senior developers, welke je helpen met de eerste opzet, zodat je uiteindelijk zelf de module kan afmaken. Werken binnen Defensie betekent dat je werkt in een uitdagend IT-landschap. Bijzondere aandacht tijdens de bouw van de software zijn de DevSecOps principes.

Al vanaf het eerste idee wordt Security by design en Privacy by Design toegepast. Je probeert hier tijdens je werk zoveel mogelijk rekening mee te houden. Je vindt het interessant om je verder te ontwikkelen op het gebied van applicatie-integratie (door middel van API's) en high-code softwareontwikkeling, maar bij de juniorposities is concrete ervaring hiermee nog niet nodig.

De low-code teams worden binnen Defensie opgezet als DevOps-teams. Alles wat je maakt, wordt dus ook in de basis door jou beheert. Tijdens de bouw heb je ook aandacht voor de documentatie en de compliance, zodat je applicatie zodra hij af is meteen aan kan.

Defensie zit door heel Nederland, dus reizen kan onderdeel uitmaken van je functie. De standplaats is Den Haag, maar werkzaamheden (bijvoorbeeld overleggen) kunnen ook op andere locaties plaatsvinden.

Achtergrond opdracht

Als Junior Mendix developer maak je deel uit van het team Decentrale IT van de KMar. Dit kleinschalige multidisciplinaire DevOpsteam zorgt voor de realisatie van kleine tot middelmatig grote toepassingen op afdelings-/brigadeniveau.

Hiervoor gebruiken zij verschillende platformen, te denken aan:

  • (public) Cloud

  • SharePoint

  • RPA

  • Low Code

  • High code

De Koninklijke Marechaussee (KMar), onderdeel van het ministerie van Defensie, zit in een transitie naar een informatie gestuurde organisatie die daardoor effectiever en efficienter optreedt. Een organisatie die, zo nodig in samenwerking met partners, tijdelijk zwaartepunten aanbrengt in de uitvoering van een taak of een bepaald gebied en daardoor in staat is om daadkrachtig op te treden en zodoende een betrouwbare en flexibele organisatie te zijn voor de veiligheid van de staat waardoor zij meerwaarde biedt voor haar gezag en de keten.

Technologische of juridische veranderingen leiden tot vernieuwing in bestaande operationele capabilities. Een voorbeeld hiervan is de grenspassage op vliegvelden. De essentie van het optreden blijft gelijk, maar technologische ontwikkelingen dwingen de KMar haar werkwijze, infrastructuur en informatievoorziening voortdurend aan te passen en daarmee ook de hulpmiddelen en de opleiding van het personeel.

De toename van mobiliteit en communicatiemogelijkheden maken dreigingen minder lokaal en nopen tot een andere besturing. Het belang van samenwerking neemt daardoor toe. Niet alleen verbetert samenwerking de prestaties van de KMar, het stelt ook eisen aan de werkwijze in het algemeen en het gebruik en delen van informatie in het bijzonder. Bovendien neemt het aantal partijen waarmee samengewerkt wordt steeds toe.

De veelheid aan taken van de Marechaussee, de snel veranderende situaties waarin hij of zij zich kan bevinden en de dynamiek daarin vereisen dat die Marechaussee steeds geinformeerd moet zijn over zijn situatie. Eigenlijk willen we dat hij of zij steeds optimaal geinformeerd is en daarmee beschikt over informatiedominantie. Wat gebeurt er op dit moment in mijn directe omgeving? Welke middelen heb ik tot mijn beschikking om daar adequaat op te reageren? Welke handelingen kan en mag ik in dit geval uitvoeren? Waar zijn mijn collega's op dit moment en hoe snel kunnen zij ter plaatse zijn?

Eisen

  • Kandidaat heeft een afgeronde MX Intermediate certificering;

  • Kandidaat heeft een afgeronde MX certified Rapid Development certificering;

  • Kandidaat heeft tenminste een afgeronde HBO-opleiding;

  • Kandidaat heeft tenminste een jaar ervaring met ontwikkeling van Mendix applicaties.

Wensen en competenties

Wensen

  • Kandidaat beheerst bij voorkeur tenminste een software-integratieprotocol zoals REST en SOAP en kan dit aantonen;

  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met tenminste een programmeertaal, zoals Java, Javascript, Python, C#, HTML of CSS;

  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met een Agile/SCRUM werkmethodieken;

  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met het werken binnen de centrale overheid, bij voorkeur in het veiligheidsdomein (Politie, NCTV, Justitie, Defensie, Rechtspraak, o.i.d.);

  • Kandidaat heeft bij voorkeur een behaalde HBO-opleiding in de IT, zoals bedrijfskundige informatica, Business IT&management, HBO-ICT of soort gelijken.

Organisatie en team

Ministerie van Defensie

Als Junior Mendix developer maak je deel uit van het team Decentrale IT van de KMar. De Koninklijke Marechaussee (KMar), onderdeel van het ministerie van Defensie.

Gespreksinformatie

Niet bekend

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Ja

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Mogelijk, maar niet altijd. Dit wordt bekeken per project. Uitgangspunt van aanwezigheid is tenminste 50/50, maar meer fysieke aanwezigheid kan worden gevraagd per project.

Aantal professionals of FTE: 1 professional

Overig algemeen:

  • Extra: Alle reis- en verblijfskosten zijn inbegrepen in het tarief. Hieronder vallen de reiskosten woon-werkverkeer, maar ook dienstreizen naar andere (klant)locaties die bezocht worden ihkv de uitvoering van het werk. Uitgezonderd buitenlandse dienstreizen. Frequentie is van tevoren niet aan te geven.

  • Wanneer u bij ons als leverancier een professional aanbiedt en deze wordt geplaatst, hebben we informatie van u als contractpartij nodig, onder andere met betrekking tot de Wet keten- en inlenersaansprakelijkheid. De WKA heeft als doel om misbruik te voorkomen bij de afdracht van loonheffingen bij alle schakels in de keten; van leverancier tot opdrachtgever. Wij dekken deze risicos voor onze opdrachtgevers af middels een geblokkeerde rekening, de G-rekening. Dit is een rekening waarop een gedeelte van het factuurbedrag wordt gestort en waarvan u de loonheffingen en BTW kunt betalen aan de Belastingdienst. Het af te storten % hangt ervan af of u een SNA-certificering (NEN-4400-1 of NEN-4400-2) heeft of niet en of uw bedrijf in Nederland of daarbuiten is gevestigd. De G-rekening kunt u aanvragen bij de Belastingdienst. Indien u geen G-rekening kunt krijgen (en u kunt hier bewijs van de Belastingdienst van overleggen) dan heeft u ook de mogelijkheid elk kwartaal een accountantsverklaring (assurance report inzake inlening personeel) aan te leveren. Hierin zal een gecertificeerd accountant (AA of RA) een verklaring afgeven over de juistheid, volledigheid en tijdigheid van de afdrachten. Let wel, de kosten voor deze verklaring komen voor uw eigen rekening.