Logo van Mediq B.V.
Logo van Mediq B.V.

Senior Teamleider Customer Care

Mediq B.V.

Rijnzathe 10, 3454 PV Utrecht, Nederland

Sluit morgen
om 16:00

Begindatum:

29 jun 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

31 - 40

Publicatiedatum:

10 jun 2026
Opdracht tarief 92Opdracht uren 31 - 40

Omschrijving

Doel functie

De Senior Teamleider Customer Care is verantwoordelijk voor het optimaal functioneren en ontwikkelen van de medewerkers in zijn team binnen het Customer Care Center. De Senior Teamleider is er verantwoordelijk voor dat zijn teamleden zich kunnen ontwikkelen naar een hoge mate van professionaliteit. Klantgerichtheid, commercial drive en efficientie in handelen zijn de onderliggende vaardigheden. De Senior Teamleider beschikt over een grote mate van zelfstandigheid en blijft pro-actief op de hoogte van de ontwikkelingen in het marktgebied. De Senior Teamleider stuurt het team op KPIs zoals klanttevredenheid (NPS), First time right, bereikbaarheid, service levels, kwaliteit en afhandeltijd. De focus ligt op het met passie coachen en ontwikkelen van medewerkers. De Senior Teamleider is verantwoordelijk voor de prestatie van de medewerkers binnen het team.

Kerntaken

  • Leidinggeven aan een team van medewerkers (ongeveer 20 direct reports op fulltime basis) binnen het Customer Care Center.
  • Coachen, ontwikkelen van de kennis, vaardigheden en gedrag van de medewerkers in het team.
  • Vervangen Manager Customer Care bij afwezigheid, bv vakanties.
  • Afdelingsrapportages opstellen namens Manager Customer Care.
  • Teamoverleg (met Teamleiders) voorzitten.
  • Aanspreekpunt voor WFM en andere afdelingen.
  • Deelname aan ketenoverleggen namens Manager Customer Care.
  • Zorgdragen voor changemanagement bij verandering of vernieuwing. Zorgen voor een zachte landing, draagvlak en betrokkenheid binnen de afdeling.
  • Coordinatie verantwoordelijk voor project: verkenning/ impactanalyse (ism BCM), implementatie, uitvoering, resultaten bewaken en bijsturen, nazorg.
  • Mentor voor junior teamleider (schaal 7), coachen van andere Teamleiders, inwerken.
  • Onboarding van nieuwe teamleiders en support-leden.
  • Meewerken/coordineren van Controls en auditbezoek aan CCC (DEKRA SEMH, key controls).
  • Voortrekkersrol in end to end way of working project.
  • Verantwoordelijk voor in-, door- en uitstroom van personeel en de bijbehorende documentatie en vastlegging daarvan.
  • Verantwoordelijk voor managen van verlof en ziekteverzuim.
  • Verantwoordelijk voor een adequate en kostenefficiente personeelsplanning.
  • Sturen van medewerkers op afhandeltijd en beschikbaarheid.
  • Faciliteren van de nodige randvoorwaarden voor het team om werkzaamheden optimaal uit te voeren (bijv. inlogcodes, headsets, efficiente administratie, processen en procedures etc.).
  • Zorgdragen dat leiderschap en coaching in balans blijft.
  • Verkrijgen van inzicht in de belangrijkste cijfers (KPIs) om dagelijkse aansturing van het team te optimaliseren.
  • Verantwoordelijk voor het bewaken en behalen van de KPIs van het team.
  • Sturen op doelstellingen First time right percentage, klachtenpercentage, kosten per klantorder en klanttevredenheid (NPS) en rapporteren hierover.
  • Indien relevant: aansturen op optimaal bestelgedrag van de klant.
  • Teambijeenkomsten inplannen en deelnemen aan werkoverleg.
  • Actief uitdragen van de cultuurwaarden en het zichtbaar motiveren van medewerkers individueel en het gehele team.
  • In overleg met de Manager Customer Care het proactief initieren of implementeren van werkwijzen ter verhoging van efficiency en effectiviteit in processen, systemen, procedures of producten.
  • Voorbereiden en voeren van plannings-, voortgangs- en beoordelingsgesprekken.
  • Inspringen bij dagelijks proces van de afdeling.

Resultaatsgebieden/resultaten

Proces:

  • Optimale bereikbaarheid
  • Juiste, tijdige en volledige registratie van (klantgerelateerde) gegevens in de daarvoor bestemde systemen
  • Roosterdiscipline
  • Contactkwaliteit (mondeling en schriftelijk)
  • Orderinvoerkwaliteit
  • Afhandeltijd
  • Doorlooptijd
  • Conversie
  • Productiviteit

Medewerkers/klant:

  • Gemotiveerde, goed opgeleide en goed functionerende medewerkers
  • Commercieel bewuste medewerkers
  • Medewerkerstevredenheid
  • Ziekteverzuim

KPIs:

  • Klanttevredenheid (NPS)
  • Gewenst imago bij klant
  • CES (customer effort score)
  • First contact resolution
  • Gesprekskwaliteit

Eisen

  • HBO werk- en denkniveau
  • Minimaal 3 jaar ervaring in het aansturen en begeleiden van medewerkers in de klantcontactbranche
  • Aantoonbare werkervaring binnen Klantcontact
  • Affiniteit met de zorg
  • Aantoonbare contactcenter-ervaring
  • Kennis van betreffende (deel) PMC/Marktgebied
  • Kennis van specifieke klantcontact processen
  • Ervaring met coaching on the job (Quality Monitoring)
  • Kennis van Excel en Performance management systemen (zoals SuccessFactors)

Wensen en competenties

Competenties

  • Managementvaardigheden: plannen, coordineren, instrueren, stimuleren, motiveren, coachen, rapporteren, voortgang bewaken, delegeren, organiseren, ontwikkelen van anderen, veranderingen implementeren
  • Coachend leidinggeven
  • Assertiviteit/Weerbaarheid
  • Communicatief zeer vaardig
  • Gespreksvaardigheden
  • Kunnen werken in teamverband
  • Stressbestendig en empathisch vermogen
  • Besef van kwaliteit- en commerciele belangen

Organisatie en team

Mediq B.V.

Scope team:
Aansturen van team in Nederland en Suriname
Ervaring met offshore samenwerking is een duidelijke pre

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: 3 dagen per week op locatie.

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.

Overig algemeen:

De opdrachtgever specifieke voorwaarden van Mediq zijn van toepassing op deze opdracht.

ZZP'ers die op deze opdracht worden geplaatst zullen worden gecontracteerd middels een modelovereenkomst die wordt afgesloten tussen Zelfstandige en administratieve partner. Voor leveranciers van ZZP'ers: in het geval je als leverancier een ZZP'er aanbiedt voor deze opdracht, en de ZZP'er wordt geplaatst, wordt er een margin only fee met je als leverancier opgesteld.

Voor deze opdracht geldt een verplichte beroeps- en bedrijfsaansprakelijkheidsverzekering met een minimale dekking van 1.000.000 per geval en 2.500.000 per jaar. Deze verplichting voor deze verzekeringen ligt in het geval van een ZZP opdracht bij de zelfstandige, en in het geval van detachering van een professional in loondienst bij de leverancier. Indien gewenst kunnen zowel zelfstandigen als leveranciers ervoor kiezen om deze verzekeringseis te ondervangen middels een van de Professional & Partner services van de administratieve partner.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Contractmedewerker & Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr